محمدعلی اینانلو، متولد 1326خورشیدی، امروز دوازدهم دی ماه 1394 به دنبال ضایعه مغزی که در شهریور ماه برایشان رخ داده بود، در بیمارستان آتیه تهران بستری شدند و دار فانی را وداع گفتند.
دوران کودکیشان در قزوین، به طبیعت گردی و شکار با پدر بزرگوارشان طی شد، که مطمئنا تاثیر به سزایی در شکل گیری شخصیت ایشان داشته.

اینانلو در بزرگسالی تحصیلات خود را در رشته ادبیات و تا مقطع کارشناسی ادامه دادند و در کنار آن به فعالیت های محیط زیستی در رسانه نیز مشغول بودند.

اینانلو_karnaval.ir0
اینانلو_تسلیتkarnaval.ir2
اینانلو_karnaval.ir2

سردبیری مجله های ایران شناسی "گردش"، مجله " شکار و طبیعت"، مجله جهانگردان، ایران شناسی Roud Silk به زبان انگلیسی و ... از جمله فعالیت های روزنامه نگاری ایشان بوده.

اطلاعات و آموخته های چهل ساله خود را، بی دریغ به دانش آموزان خود منتقل می کردند و تمام تلاششان را برای تربیت افرادی دلسوز برای طبیعت و حیات وحش این مرز و بوم به کار می گرفتند.

بیش از بیست سال در طبیعت ایران سفر کردند و مستند های بسیاری درباره ی مناطق محافظت شده ایران از جمله پارک های ملی توران و گلستان، پناهگاه حیات وحش میانکاله، دریاچه نئور و .. ساختند.

همینطور برنامه های تلویزیونی بسیاری در جهت ارتقا اطلاعات عمومی مردم، درباره طبیعت ایران به روی آنتن بردند که مورد استقبال بسیاری قرار گرفت.

اجرا و کارگردانی برنامه تلویزیونی " ایران جهانی در یک مرز "، " کجا بریم "، " مردم ایران سلام " و برنامه رادیویی " گردش و ورزش" از جمله فعالیت های اخیر اینانلو بوده است.

این بزرگوار در تمامی طول فعالیت های حرفه ای خود، صادقانه برای بالا بردن سطح علمی مقالات و تحقیق های مربوط به ایرانگردی و جهانگردی تلاش کردند.
فعالیت های عمرانی و کشاورزی بسیاری را در جای جای ایران انجام دادند که نتیجه اش کاشت هکتارها مزرعه در شاهرود و قزوین بوده، همین طور اشتغال زایی برای بسیاری از مردم منطقه.

اینانلو_تسلیتkarnaval.ir1
اینانلو_karnaval.ir1

امروز طبیعت ایران و کارناوال عزادار از دست دادن انسانی شریف است، که به گفته خود " تمام روزها را زندگی کرده" .
از نگاه ما، جناب آقای اینانلو، انسان بودن را رعایت کردند و به شیوه خودشان برای بهتر کردن جهان اطرافشان بی وقفه تلاش کردند.

مراسم یادبود ایشان، ساعت ۱۰ صبح دوشنبه از مسجد بلال حبشی سازمان صدا و سیما آغاز می شود و پس از آن پیکر مرحوم اینانلو در قطعه نام آوران بهشت زهرا به خاک سپرده می شود.
همچنین مراسم ختم او نیز روز چهارشنبه از ساعت ۱۴ الی ۱۵:۳۰ در محل مسجد بلال حبشی سازمان صدا و سیما برگزار می شود.

از طرف مجله گردشگری کارناوال، به خانواده محترم این بزرگوار تسلیت عرض می کنیم.
روحشان قرین آرامش.

دیدگاه ها : 3
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....