کمپین ( قلب من برای میراثمان می تپد ) بار دیگر برای کشور عزیزمان ایران کار خیر و نیکی انجام داد . برای فرهنگ سازی و حفاظت از درختان کهنسال و خاص در مجموعه فرهنگی و تاریخی سعد آباد این کمپین به همراه 200 نفر از اعضای خود در روز جمعه ، 7 اسفند ماه سال 1394 اقدام به پاکسازی این مجموعه کردند . به راستی که قلب این مردم برای میراث ایران می تپد . 

فضای سبز مجموعه تاریخی و فرهنگی سعد آباد زیستگاه بسیاری از جانوران و انواع گوناگونی از درختان است که متاسفانه به دلیل عدم رعایت حریم رودخانه ی دربند و وارد شدن زباله به همراه رود به داخل محوطه و همین طور عدم انجام فعالیتی بر ضد این واقعه خطر جدی متوجه زیستگاه جانوران و درختان این فضای سبز است و با انجام این گونه فعالیت ها امید است تا این مشکل و خطر بر طرف شود . 

به گفته ی این کمپین این اقدام اهداف دیگری نیز داشته است . از این اهداف می توان به جلب کردن توجه مسئولین به این وقایع منفی زیست محیطی و فرهنگسازی اشاره کرد و همین طور اماده سازی این محوطه برای روز درختکاری از دیگر اهداف این کمپین بوده است .

این حرکت خود جوش با حمایت و همکاری خانه طبیعت گردی ایران ، دفتر محیط زیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان و مجموعه فرهنگی و تاریخی سعد آباد صورت گرفت . 

بسیاری از افراد حاضر در این اقدام فرزندان خود را نیز با خود آورده بودند تا این فرهنگ حسنه را به انان یاد دهند . 

کاری مفید که اثرات مثبتی را بر روی جامعه ی آینده خواهد گذاشت . 

خانه ی طبیعت گردی ایران در پایان به تمامی افرادی که در این فعالیت حضور داشتند لوح هایی اهدا کرد و این گونه از آنا برای شرکت در چنین فعالیتی که به نفع ایران و ایرانی است قدردانی کرد .

کمپین قلب من برای میراثمان می تپد www.karnaval.ir10

این کمپین پویا با این که به تازگی فعالیت های خود را آغاز کرده ولی تا به امروز به ایرانمان خدمات زیادی کرده است . از جمله این فعالیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد . 

1) حمایت ، پاکسازی ، احیا و بهسازی محوطه چشمه های رنگین باداب سورت .

2) پاکسازی مسیرهای کوهستانی به برج تاریخی کلکچال و منطقه گردشگری و مسیر کوهپیمایی دربند .

3) پاکسازی آب انبار های ایلخانی و صفوی و محوطه کاروانسرای عباسی پاسنگان .

4) پاکسازی فضای سبز دیرینه سال مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد .

کمپین قلب من برای میراثمان می تپد www.karnaval.ir11
کمپین قلب من برای میراثمان می تپد www.karnaval.ir13
کمپین قلب من برای میراثمان می تپد www.karnaval.ir12

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید …..

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....