همین که عنوان "شغل" به یک کاری داده میشه ، این تصور توی ذهن آدم میاد که هر روز راس یک ساعتی باید توی محل کار حاضر بشی و یکسری کارهای روتین تکراری انجام بدی ،راس ساعت از محل کار خارج بشی و بعد از یک ترافیک خسته کننده برسی خونه و این داستان هر روز ادامه دارد....

اما.....

هستند کارهایی با همان عنوان خسته کننده "شغل" ، که همه دوست دارند در آن ها دستی داشته باشند...

اینها چه کارهایی هستند؟

17فرصت شغلی که به شما اجازه میدهند در جهان بگردید... 

در این لیست شاید بارها تعجب کنید ، شاید بارها با شغل هایی روبرو شوید که شاید حتی تا به امروز اسمی از آنها هم نشنیده باشید...

پس با کارناوال همراه باشید با فرصتهای شغلی مختلف........

شغل هایی با امکان سفر به دور دنیا-karnaval.ir2
شغل هایی با امکان سفر به دور دنیا-karnaval.ir1

۱-پرستار سفر

همه با شغل پرستاری آشنا هستیم و عادت داریم بیشتر در بیمارستانها یا مراکز درمانی آنها را ببینیم.اما شغلی وجود دارد با عنوان “پرستار سفر” ،  که همه از آن ذهنیت داریم اما این بار پرستار همراه شماست در سفر.همیشه هستند افرادی که بنا به دلایل مختلف مثل بیماری و…نیاز به کسانی دارند که از آنها یا همراهانشان مراقبت کنند! اینها همان پرستاران سفر هستند که در سراسر ایالات متحده با توجه به اطلاعاتی که در سایت  TravelNursing.org،آمده است مشغول کار هستند ، پرستار سفر  دستمزد سالانه ای بالغ بر  75000 $ دارد به علاوهء اینکه همیشه در سفر هستند!

شغل هایی با امکان سفر به دور دنیا-karnaval.ir-12

۲-همراه پرواز(مهماناندار) جت خصوصی

پرواز و سفر با هواپیما که جای خود دارد ،  هر کسی حداقل یکبار آن را تجربه میکند.اما پرواز و سفرکردن با جت خصوصی شاید نصیب هر کسی نشود یا اگر هم بشود یکبار در زندگی باشد!البته به جز دو دسته از افراد:

1) ثروتمندان که یک جت خصوصی در پارکینگ برای خود دارند…

2) همراهان پرواز جت خصوصی: اینها همان افرادی هستند که هم کار میکنند ،هم حقوق میگیرند، هم به جاهای دست نیافتنی سفر میکنند، و هم لذت میبرند…

 

شغل هایی با امکان سفر به دور دنیا-karnaval.ir-10
شغل-هایی-با-امکان-سفر-به-دور-دنیا-karnaval.ir-13

۴-کارمندان موسسات خیریه  بزرگ دنیا

در دنیا موسسات خیریه بزرگی مثل پزشکان بدون مرز و…هستند که برای انجام امور خود نیاز به کارمندانی دارند که بتوانند در دنیا و کشورهای مختلف سفر کنند تا بتوانند پیام خود را به دنیا برسانند و از آنها در جهت رسیدن به اهدافشان و دنیایی بهتر  کمک بگیرند.البته اگر در این موسسات کار کنید فقط سفر را تجربه نمیکنید بلکه فرصت دیدار با ستاره و افراد مشهور دنیا را نیز خواهید داشت.

البته این شغل جنبه های ناراحت کننده ای نیز ممکن است که داشته باشد….

شغل هایی با امکان سفر به دور دنیا-karnaval.ir-11

5-پرستار کودک

فکر میکنم خیلی ها در این لیست منتظر این شغل بودند.افرادی که به پرستاران کودک نیاز دارند به طور حتم در طول مسافرت نیازشان بیشتر خواهد بود ، برای مراقبت و انجام امور مربوط به کودکانشان به پرستار آنها نیاز دارند پس مطمعن باشید در برنامه ریزی سفرشان جایی هم برای پرستار کودکشان در نظر خواهند گرفت!

 

شغل هایی با امکان سفر به دور دنیا-karnaval.ir-450
شغل هایی با امکان سفر به دور دنیا-karnaval.ir-452
شغل هایی با امکان سفر به دور دنیا-karnaval.ir-451

6-مدیریت هتل

اگر شما از آن دسته افراد موفق باشید که مدیریت هتل های بزرگ یا زنجیره ای را به عهده دارید ، حتما این  را خوب میدانید که باید مدام در سفر باشید ، به شعبه های مختلف هتلهایتان در سراسر دنیاسر بزنید ، به جاهای جدید و مختلف برید و اماکن تاسیس یک هتل دیگر را بسنجید و....

اصولا سمت مدیریت شغل جالبی است.  حالا اگر مربوط به گشت و گذار و سفر هم که باشد حال و هوای دیگه ای پیدا میکند.

هتل کلاریج لندن-هتل های ریایی-karnaval.ir2411
شغل هایی با امکان سفر به دور دنیا-karnaval.ir-453

7-برنامه ریز مراسم عروسی

شرکتها و موسساتی که خدمات عروسی در سطح بین المللی و فوق حرفه ای ارائه میدن نیاز به کارمندانی دارند که بتونه مشتریان اونها رو در نقاط مختلف دنیا پشتیبانی کنه و به قولی بتونه مشتریانی که در خارج کشور هستند را سرویس بده! اینجاست که کارمندان بار سفر میبندند و راهی کشورهای مختلف میشن تا بتونن مراسم عروسی مشتریان رو مدیریت و اجرا کنن!پس هم میرن سفر هم عروسی هم سر ماه حقوق میگیرن چی از این بهتر !

شغل هایی با امکان سفر به دور دنیا-karnaval.ir-a2
شغل هایی با امکان سفر به دور دنیا-karnaval.ir-a1

8-اپراتور Snowcat

شاید عنوان این شغل برای شما جالب باشه یا شاید حتی بگید مگه داریم؟؟!!بله داریم.شغلی با  عنوان اپراتور Snowcat برای افرادی که دوست دارن مدام در حال سفر به کوهستانها و مناطق سرد و برفی دنیا باشند.این افراد در واقع گرداننده های این دستگاه ها هستند که برای استفاده از Snowcatمسلما به افرادی نیاز هست تا این دستگاه را راه اندزی کنند!پس شما که اپراتور Snowcat هستی باید هر جای دنیا که هستی به کمک این افراد بروید.

شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-80
شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-81

9-منتقدان فیلم

وقتی منتقد فیلم باشی ، بماند که از شما دعوت میشود تا فیلم های روز دنیا را ببینید بلکه این بازدید رایگان است در بهترین سطح کیفیت ، یعنی مثلا در صندلی های VIP ، بهترین پذیرایی ها و...این ها یک روی ماجراست!روی دیگر این است که بعضی از این دعوتها ممکن است از سایر کشورها و از سوی کارگردانان و تهیه کنندگان خارجی باشد پس مجبورید که برای اینکه دعوت انها را پاسخ دهید ، سفر کنید! آن هم یک سفر با کیفیت و در بیشتر مواقع شاید هم رایگان!

شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-72
شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-70

10-کارگر کشتی

شاید عنوان این شغل خیلی جالب نباشه اما باطن خیلی جالب و خوشایندی داره. اینکه یکی از کارکنان کشتی باشی و تمام دریاهای دنیا رو زیر پا گذاشته باشی  تجربه و حس خوبی به نظر میاد.یا اینکه توی تمام بنادر دنیا توقف داشته باشی و مردمان مختلفی رو از دیارهای رنگارنگ ببینی به نظر برای هر کسی پیش نمیاد.این شغل با تمام سختی هایی که داره ، حس های خوب و شیرینی هم داره که باعث میشه سختی کار رو از یاد ببرید.

شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-100
شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-101

11-گروه های موسیقی

فکر میکنم زمانی که شروع به مرور این لیست کردیم شاید اولین شغلی که توی ذهنتون اومده باشه همین گروه های موسیقی بودند.عضو یک گروه موسیقی بودن به تنهایی تجربه ی جالبی است که شاید هر کسی استعداد اون رو نداشته باشه ، اما اینکه در خلال عضو این گروه بودن به تمام دنیا بری و برای طرفدارانت برنامه اجرا کنی ، شاید هیجان انگیز تر از این نباشه ...

شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-110
شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-111

12-تدریس کننده زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم

شاید برای چندمین بار این لیست شمارو شگفت زده کرد!شغل تدریس کننده و یا بهتر بگوییم معلم زبان انگلیسی هم از آن دسته شغلهاست که باید مدام در سفر باشید!البته شاید فاصله ی بین هر سفر کمی طولانی باشد چرا که شما باید یک دوره را در یک شهر تمام کنید و بعد به شهر بعدی سفر کنید.اما در کل شغلتان ایجاد میکنند که سفر کنید!همین کافی است تا این شغل را جذاب کند.از جمله جاهایی که باید به آن سفر کنید:  شیلی، آرژانتین، تایلند، سنگاپور , فرانسه، آلمان و ایتالیا و .......

شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-120
شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-121

13-آموزش هر چیزی

همیشه داشتن علم و تخصص در هر زمینه میتونه برای شما فرصتهای شغلی زیادی ایجاد کنه.اما بعضی از این فرصتهای شغلی میتونن از بقیه برای شما خاص تر باشن.نیاز به آموختن همیشه و در همه جای دنیا وجود داره ، پس لازمه که افرادی که دانشی در زمینه ی ندانسته های شما دارند را از هر جای دنیا هم که شده پیش خودتون بیاورید.همین موضوع سبب میشه تا افرادی  که تخصص در زمینه های مختلف دارند در کنار انجام شغل و کسب درآمد فرصت سفر به جاهای مختلف رو هم داشته باشن...

شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-131
شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-130

14-کار در یک سازمان با دفاتر بین المللی

شاید شغل ایده آل همه این باشه که توی یک شرکت یا سازمان بزرگ کارمند باشن!کسانی که این شانس و صد البته تخصص رو دارند که در این گونه شرکتهای بزرگ مثل PWC کار کنند ، این شرکت 157 شعبه در سراسر دنیا دارد و به همین جهت نیاز به کارمندانی داره تا به این شعب و دفتر گوناگون سفر کنند و اطلاعات لازم و امور مربوطه را  انجام دهند!این افراد نه تنها یک شغل ایده آل دارند بلکه مدام هم در سفر به کشورهای مختلف هستند.

شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-140
شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-141

15-عکاسی

بدون شک عکاس بودن حتی اگر در سفر هم نباشی جالب خواهد بود!اینکه مدام توی محیط اطرافت دنبال ثبت سوژه ها و لحظه های ناب باشی خیلی حس شیرینی است ، شیرین تر از اون اینه که بعدا از دیدن عکس هایی که گرفتی لذت ببری!و اما شیرینتر و بهتر از همه ی اینها اینه که مدام در سفر باشی و عکس بگیری و بعد هم لذت ببری....شاید مفرح ترین شغلی که توی این لیست بود همین عکاس است ، چرا که نه تجربه ای میخواد و نه تخصصی!تنها یک دورین نیاز است و کمی ذوق....

شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-150
شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-151

16-خبرنگاری و روزنامه نگاری

اگر این لیست تمام میشد و شغل روزنامه نگاری و خبرنگاری رو نمیدیدیم  باید به صحت به سقم این لیست شک میکریدم.شاید پر چالش ترین شغل این لیست همین مورد باشه!زمانی که شما به خاطر شغلت باید به جاهای مختلف دنیا سفر کنی!این سفر بعضی اوقات خوب و بعضی اوقات بد است!یه زمان شما به جایی سفر میکنی تا در مورد یک جشن یا اتفاق خوب خبر تهیه کنی گاهی هم به دل جنگ و خطر سفر میکنی!

شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-162
شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-160

17-ورزشکار بودن

شاید خیلی ها انتظار داشتن حداقل رتبه ی آخر به بازیگران برسه!اما یک سوال به نظرتون ورزشکارا بیشتر توی سفرن یا بازیگرا!

به نظر من و مرجعی که این لیست رو تهیه کرده ورزشکاران بیشتر در سفراند!چرا که به خاطر برگزاری مسابقات مختلف و یا اردوهای آماده سازی باید به کشورهای مختلف دنیا سفر کنند.شاید کمترین زمانی هم که در سفرند همین مسابقات باشه!چون مسابقات مثل المپیک یا جام جهانی و ...خیلی طولانی نمیشوند شاید حداکثر یک یا دوماه!اما یک زمان هست که برای اردوهای آماده سازی ممکن است چندین ماه در اردو باشند!

شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-170
شغل هایی که به شما امکان میدهند در جهان بگردید-karnaval.ir-171

چند بار این لیست شما را شگفت زده کرد؟!

از وجود کدام یک از این شغلها بی خبر بودید؟!

وجه مشترک تمام این شغلها این بود که باید مدام در سفر باشید ، شاید برای ما که از بیرون به این شغلها نگاه میکنیم ، این بهترین حالت ممکن و شغل دنیا باشد!اما بدون شک هر یک از این سمتها و شغلها برای خودشان سختی هایی هم دارند!اصلی ترین این سختی ها در کنار خانواده نبودن است!شاید خیلی ها این جمله را درک کنند که پدر یا مادر  بنا به ماموریتی چند روز و شب در خانه نیستند یعنی چه!؟

اگر هر کس در هر شغل و سمتی که باشد به آن علاقه داشته باشد آن را به بهترین شکل ممکن انجم میدهد حتی اگر سخت ترین کار دنیا هم باشد!

در هر صورت...

در هر سمت و شغلی که هستید...

دیناتون شاد شاد و شادیتون دنیا دنیا....

:-D

دیدگاه ها : 7
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....