غواصان در ساحل نامیبیا کشتی شکسته ای پیدا کردند که برخلاف سایر کشتی ها که فقط استخوان در آنها پیدا میشد ، این کشتی پر است از سکه های طلا به ارزش 13 میلیون دلار.

کشف این کشتی در سال 2008 توسط یکی از غواصان یک کمپانی استخراج معادن الماس صورت گرفت اما به دلیل عمق زیاد اقیانوس باستان شناسان اطلاعاتی راجع به بار کشتی نداشتند.

این کشتی که نزدیک به 500 سال قدمت دارد ، شاید به اندازه ی سنش راز پنهان داشته باشد. باستان شناسان معتقدند که این کشتی مهم ترین کشتی نوع خود است.

نیویورک پست ، در گزارشی اعلام کرده است که بررسی ها پیرامون این کشتی از زمانی آغاز شد که یک جغرافی دان اشیاء عجیبی را در ساحل مشاهده کرد . این اشیاء تاریخی از جنس برنز ، چوب و مس بودند .در نخستین اکتشافات در مورد این کشتی یک گوی نصفه از جنس مس و یک پیپ که گویا یک اثر هنری ِ قرن شانزدهمی است ، بدست آمد .

باستان شناسان معتقند که این کشتی یک کشتی پرتغالی است که حدود 500 سال پیش در مسیر سفر به هند گم شده است . این کشتی با خود طلا ، حلبی و عاج فیل و همچنین 44 هزار پود شمش مسی حمل می کرده است و  طی پنج قرن اخیر اسیر دست آب‌های اقیانوس اطلس بوده‌اند.

کشف گنج 13 میلیون دلاری در یک کشتی 500ساله

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....