وقتی صحبت از #سفر می شود ، بعد از آن که مقصد مشخص می شود بدون شک اولین چیزی که به ذهن خطور می کند و اولین اقدامی که انجام می شود ، بستن کوله بار سفر است. برای بستن چمدان هم اولین چیزی که برای خود جمع می کنیم ، پوشاک مناسب سفر است.

اما می دانید برای این که ابتدایی ترین مقدمات سفر به بهترین شکل فراهم شود باید چه انتخابی داشته باشید ؟

مقدماتی که از آن صحبت می شود ، شاید ابتدایی و پیش پا افتاده به نظر برسد ، اما اگر همین موارد ساده رعایت نشوند ، می توانند کیفیت و لذت سفر را کم کنند .

تصور کنید به سفر رفته اید و لباس راحت و مناسب ندارید ، این وضعیت ناراحت ، می تواند شما را خیلی سریع خسته و عصبی کند اما اگر با رعایت چند نکته ی خیلی ساده لباس راحت و مناسب و به اندازه با خود به همراه ببرید ، یکی از اصلی ترین دغدغه ها را قبل از آن که به وجود بیاید ، حل کرده اید.

فرقی نمی کند زن هستید یا مرد ، به سفر کاری می روید و یا تفریحی ، مقصد جنگل است یا ساحل ، مواردی که گفته می شوند راهکارهایی کلی هستند که در هر سفری لازم و ضروری اند. پس همراه کارناوال باشید تا با هم 5 نوع لباسی که باید در هر سفری به همراه داشته باشید را با هم بررسی کنیم .

لباس مناسب سفر
لباس مناسب سفر

1 ) یک کت را همیشه به همراه داشته باشید

مهم نیست مقصد کجاست ، تایلند ، اصفهان و یا یک مقصد ساحلی ، مهم این است که یک کت را همیشه در چمدان با خود به همراه ببرید .

ضرورت این انتخاب این است که به همراه داشتن یک کت می تواند بسیاری از مواقع کارگشا باشد. فکرش را بکنید در سفر بدون آنکه برنامه ای از قبل چیده باشید ، یک قرار یا یک میهمانی رسمی برای شما ترتیب داده شود، این کت می تواند این جا بهترین لباس برای این مراسم باشد.

دلیل تاکید بر همراه داشتن کت این است که هم برای خانم ها و هم آقایان بهترین انتخاب است.

البته منطور از کت می تواند یک کت گرمکن هم باشد چرا که به هر مقصدی که سفر می کنیم ، حتی اگر در فصل تابستان هم باشد ، نمی توان به طور صد در صد شرایط آب و هوایی را پیش بینی کرد ، پس اگر یک کت گرمکن داشته باشید اگر هوا کمی سرد شود این کت به کمک شما می آید و می تواند از خیلی دردسرهای بعدی مثل سرماخوردگی و ... جلوگیری کند.

پس در سفر حتما یک کت ( گرمکن و رسمی ) با خود ببرید.

لباس مناسب سفر

2 ) شلوار جین را فراموش نکنید

در سفر حتی اگر از علاقه مندان به شلوار جین نیستید ، حتما و حتما حداقل یک شلوار جین با خود ببرید. این راهکار چندین دلیل دارد :

یکی آن که یک شلوار عالی هم برای تابستان است و هم برای زمستان؛ در تابستان با پوشیدن آن گرمتان  و در زمستان سردتان نمی شود.

دلیل بعدی این که به این راحتی کثیف نمی شود و یا اینکه اگر کثیف هم بشود خیلی کثیفی را نشان نمی دهد.

دلیل بعدی هم این که شلوار جین بسیار راحت است و برای این که چنیدن ساعت مداوم آن را به تن کنید شما را خسته نمی کنید، البته این هم مهم است که چه نوع شلوار جینی را انتخاب می کنید.

البته برخی ترجیح می دهند که در طول سفر از شلوارهای ورزشی یا به اصطلاح گرمکن استفاده کنند اما تجربه ثابت کرده است که داشتن حداقل یک شلوار جین در سفر ضروری و لازم است.

لباس مناسب سفر

3 ) بدون کفش راحت به سفر نروید

حتی اگر یک درصد احتمال می دهید که کفشی که در سفر می خواهید بپوشید ، راحت و مناسب نیست ، اصلا سفر را آغاز نکنید.

وقتی سفر می کنید  گشت و گذار در طبیعت ، اماکن تاریخی ، پیاده روی ، کوهنوردی و ... جزء جدانشدنی سفرتان خواهد بود که بدون این ها شاید سفر معنا نداشته باشد پس اگر حتی یک درصد کفشتان مناسب و راحت نباشد ، نه تنها لذت نمی برید بلکه مطمعنا دچار کمردرد ، پا درد و خستگی خواهید شد.

پس سفر را با کفشی راحت آغاز کنید ، معمولا اکثر افراد کتانی را انتخاب می کنند که پیشنهاد ما هم همین است اما گاهی اوقات یک کفش رسمی راحت هم می تواند گزینه ی خوبی باشد ، البته این انتخاب به مقصد سفر بستگی دارد.

در هر صورت حتما جدا از کفشی که با آن به سفر می روید ، یک جفت کفش کتانی یا رسمی نیز با خود ببرید.

همچنین یک جفت دمپایی نیز در مسافرت ها با خود ببرید. دمپایی می تواند یک برای برای مسافتهای طولانی که در ماشین هستید انتخاب خوبی باشد یا مواقعی که مثلا می خواهید در ساحل پیاده روی کنید.

لباس مناسب سفر

4 ) کلاه و عینک آفتابی را هم فراموش نکنید

چند در صد از شما حاضرید که بدون عینک آفتابی تان به سفر بروید ؟! شاید هیچکدام از شما...

به همراه داشتن یک عینک آفتابی مناسب و با کیفیت شاید جزء ساده ولی ضروری یک سفر باشد. به عنوان مثال وقتی مقصد سفر طبیعت است ، مطمعنا خورشیدی تند و تیز در انتظارتان است چرا که به قول معروف در طبیعت هوا تمیزتر است . اما حتی اگر مقصدی که به آن می روید ، منطقه ای جنگلی است هم یک عینک آفتابی به همراه داشته باشیدچرا که طبق معمول آب و هوا قابل پیش بینی نیست و ممکن است درست در روزی که شما در مقصد هستید ، هوا صاف و آفتابی باشد ؛ این جاست که عینک آفتابی تان به کمکتان می آید و چشمانتان را پناه می دهد.

همچنین به همراه داشتن یک کلاه هم همیشه انتخاب خوبی است ؛ چه کلاه آفتابگیر و چه کلاهی گرم. 

کلاه آفتابگیر می تواند جایگزین خوبی برای عینک آفتابی باشد و کلاه هایی که جنس گرمتری دارند برای مواقعی که هوا خارج از پیش بینی ها سرد می شود می تواند پوشش مناسبی برای سر باشد.

لباس مناسب سفر

5 ) یک روسری بزرگ به همراه داشته باشید

مهم نیست خانم هستید یا آقا ، حتما یک روسری بزرگ و پهن را در کوله بارتان همیشه داشته باشید.

وقتی صحبت از روسری می شود اولین کارایی که تصور می شود پوششی است برای سر خانم ها ،اما این روسری می تواند خیلی جاها به کمکتان بیاید.

وقتی هوا سر باشد می تواند پوششی برای سر و گردن باشد.

وقتی هوا گرم و سوزان باشد پوششی مناسب برای سر در مقابله با آفتاب و سوختگی است. 

وقتی در جایی مثل بیابان باشید می تواند سر و حتی صورت را از شن و ماسه ها در امان نگه دارد.

می تواند پوششی امن برای اشیاء شکستنی و گران بها باشد.

می تواند گاهی اوقات که انتخاب دیگری ندارید ، در نقض یک زیرانداز ظاهر شود.

حتی در برخی مواقع می تواند جایگزینی برای حوله باشد .

و....

آیا این موارد و کارآیی ها شما را مجاب نکرد که در سفر بعدی حتما یک روسری بزرگ با خود ببرید ؟!

لباس مناسب سفر

سخن آخر

این ها تنها چند نکته ی ضروری و اولیه برای انتخاب لباس در مسافرت بود. بدون شک می توان موارد دیگری را به این لیست اضافه کرد.

نظر شما چیست؟ کدام لباس هست که حتما باید در این لیست قرار بگیرد ؟

پوشاکی پیشنهادی شما برای سفر کدام ها هستند؟

شاید بد نباشد این مطالب را هم مطالعه کنید : ترفندهایی برای بستن چمدان و نکاتی ضروری برای بستن چمدان و کوله پشتی.

تجربیات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....