مسئولان گردشگری در ترکیه در پی یافتن، بازارهای خارجی از دست رفته،میزان کمک نقدی به آژانس‌های مسافرتی را باردیگر افزایش دادند.

 در حالی که کمک نقدی وزارت گردشگری ترکیه به آژانس‌های مسافرتی مجری پروازهای گردشگران خارجی به این کشور مبلغ 6 هزار دلار تعیین شده بود، اما این کمک نقدی تا پایان تابستان امسال 30 درصد دیگر افزایش یافت. بعد از اختلافات ترکیه و روسیه بر سر انهادم جت جنگی  توسط ارتش ترکیه در ماه نوامبر سال گذشته میلادی، تحریم های بسیاری توسط ارتش روسیه بر ترکیه اعمال شد و بسیاری از پروازهای چارتر به ترکیه لغو گردید. از طرفی تا قبل از این درگیری ها سهم بسیاری از توریست های ترکیه را روس ها تشکیل می دادند. این بحران مقامات روسی را مستاصل کرده و آنها را در پی یافتن راه چاره ای قرار داده است.

گردشگران سایر کشورها نیز به سبب بروز چندین انفجار تروریستی طی چند ماه اخیر به سبب مسائل امنیتی کمتر شهرهای ترکیه را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند.

به گزارش روزنامه حریت دیلی نیوز، در طول چهار ماه اول سال ۲۰۱۶، در مجموع 5.8 میلیون گردشگر خارجی از ترکیه دیدن کردند و در نتیجه ترکیه امسال با ضرر 15 میلیار دلاری در عرصه گردشگری مواجه شود.

به طور رسمی تعطیلات عید فطر در کشور ترکیه از 5  جولای آغاز و تا 7 جولای ادامه داشت، اما نخست‌وزیر ترکیه با اضافه کردن چهارم و هشتم جولای به تعطیلات، مجموع تعطیلات عید فطر امسال را به 9 روز رساند.

«عثمان‌ اییک»، رییس فدارسیون هتلداران ترکیه گفت:

با افزایش تعطیلات عید فطر، شمار قابل توجهی به گردشگران داخلی اضافه خواهد شد و امیدواریم امکانات گردشگری ما در طول تعطیلات به درصد اشتغال مناسبی برسد، چرا که گرشگران داخلی فرصت کافی برای برنامه‌ریزی تعطیلات خود را دارند.

«مورات ارسوی»، رییس انجمن سرمایه‌گذاری در گردشگری ترکیه  اعلام کرد:

"اگر چه تعطیلات عید فطر سال گذشته چهار روز بود، اما درآمد 200 تا  250 میلیون لیری را به ارمغان آورد، در حالیکه 180 هزار نفر تعطیلات را در ترکیه گذراندند، 20 هزار نفر به سفر خارجی رفتند. با افزایش تعطیلات عید فطر امسال به 9 روز، پیش‌بینی می‌کنیم به درآمد 500 میلیون لیری دست یابیم.

انجمن آژانس‌های مسافرتی ترکیه نیز پیش‌بینی کرده طی تعطیلات پیش رو، در مجموع 250 هزار نفر به سفرهای داخلی خواهند رفت.

در طول تعطیلات عید فطر سال گذشته استان «اژه » در ازمیر، سواحل آنتالیا و آنکارا محبوب‌ترین مقاصد گردشگری  داخلی برای ترکیه‌ای‌هایی بود که از طریق هوایی سفر می‌کردند، ضمن این که لندن، پاریس، شمال قبرس، فرانکفورت، مسکو، مونیخ و نیویورک  نیز محبوب‌ترین مقاصد خارجی برای ترک‌ها بود.

خبر گردشگری

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....