به گزارش CHN و ساینس این نامه در سال 1493 و پس از پایان سفر های مقدماتی کلمب برای حامیان سلطنتی خود در اسپانیا، فردیناند و ایزابلا نوشته شد. این نامه طی سال ها بعد، چندین بار با هدف انتشار و گسترش اطلاعات درباره دنیای جدید که او به آن سفر کرده بود، کپی و نسخه برداری می شده است .
طبق همین گزارش یک تیم مشترک از پژوهشگران ایتالیایی و امریکایی موفق شدند از میان 80 نسخه کپی موجود از این نامه یکی را به عنوان نسخه اصلی شناسایی کنند. ولی این نسخه اصلی که پیش از این از موزه وکتابخانه‌ای در فلورانس ربوده شده بود .
ربایندگان پس از سرقت نامه اصلی یکی از نامه های جعلی را به جای آن در کتابخانه فلورانس قرار داده بودند. این نامه پس از سفری طولانی، در آخرین مرحله به کتابخانه کنگره امریکا اهدا شده بود .
کارشناسان موزه با توجه به نشانه‌هایی در سند جعلی متوجه شدند که این نامه با نامه اصلی متفاوت است زیرا نشان ویژه کتابخانه « ریکاردیانای » ایتالیا به گونه ای ناهماهنگ به اثر الصاق شده و فاقد مهر کتابخانه نیز بوده است.
محققان همچنین متوجه شدند که پس از انتقال نامه به کتابخانه کنگره امریکا برای حذف تمبر یا نشان ویژه کتابخانه ریکاردیانا از نامه اصلی از ماده مخصوصی استفاده کرده تا نشان یا مهر کتابخانه ریکاردیانا از روی آن حذف شود.
وکیل ویژه امریکا دربیانیه‌ ای دراین زمینه اعلام کرده است که با اظهار فروتنی این اثر و سند تاریخی را به کشور و سرزمین اصلی آن بازگردانده شده است.
چگونگی ربوده شدن این اثر تاریخی ازموزه ایتالیا و راه یابی آن به موزه‌های امریکا همچنان دردست تحقیق و بررسی می باشد .

ماجرای دزدیده شدن و پیدا شدن نامه ی کریستف کلمب
ماجرای دزدیده شدن و پیدا شدن نامه ی کریستف کلمب

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....