این بار در مشاهیر گردشگری با لویز اوژنی الکساندرین داوید نیل معروف به الکساندرا دیوید نیل هنرمند و جهانگرد فرانسوی آشنا خواهیم شد. 

دلیل شهرت

شهرت اصلی الکساندرا به دلیل سفرش به لهاسای تبت در سال 1924 می باشد که ورود آن برای خارجی ها ممنوع بوده. او بیش از 30 کتاب در باره مذهب شرقی، فلسفه و سفرنامه هایش نوشته است که سفرنامه هایش به تبت بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.

در سال  1992 مستندی از زندگی او به نام خودش ساخته شده. او در طول عمر خود جوایز بسیاری را در زمینه های متفاوتی همچون ادبیات، گردشگری و . . .به دست آورده است.

تولد

 الکساندرا 24 اکتبر سال 1868 در شهر سن مانده فرانسه به دنیا آمده اما اصالتی بلژیکی نیز دارد.

زندگی 

 او تنها دختر پدری معلم و فراماسونی پروتستان بود مادر او یک کاتولیکی بلژیکی بود آن ها در بلژیک با یکدیگر آشنا شده بودند و پس از تولد الکساندرا کشمکش های زیادی بر سر تحصیل او در کدایم یک از مذاهب، داشتند!

پدر الکساندرا به دلیل درگیری های سیاسی که داشت مجبور شد به همراه او  در سال 1871 به بلژیک مهاجرت کند.

او در سن 15 سالگی ریاضت های عجیب خودخواسته همچون روزگرفتن های شدید، آسیب های بدنی و . . .را تحمل می کرد او در این سن تصمیم به فرار از پیش پدر و مادرش را گرفته بود که به دلیل بی پولی از آن منصرف شد.

او پس از چند سال سفرهای خود را آغاز کرد و در سن 36 سالگی ازدوج کرد و پس از آن به هند سفر کرد. او بعد ها سفرهایی نیز به مغولستان، ژاپن، کره، تبت و ... داشته است.

سفر مشهورش به لهاسا را در 1924 میلادی آغاز کرد و به صورت مخفی و ناشناس به طوریکه کسی متوجه نشود خارجی است به این منطقه سفر کرد و شیفته این منطقه و آیین های مردم تبت شد و صفحه ای تازه در زندگی طولانی او باز شد.

نگاهی که بازدید و زندگی در تبت به او داد نتیجه اش تالیف کتاب های بسیار غنی از فرهنگ شرق و آیین های تبتی شد.

او پس از سفرهای طولانی و بدون وقفه اش در 78 سالگی به خانه و فرانسه بازگشت و کار نوشتن را به صورت جدی تری پیگری کرد.

مرگ

 الکساندرا 8 سپتامر سال 1969 در سن 100 سالگی در شهر دینی له بن فرانسه درگذشت. 

الکساندرا داویدنئل
الکساندرا داویدنئل

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....