ترس ما را فرا خواهد گرفت  ترسی تاریک و عجیب . به جنگلی سفر میکنیم که سالانه تعداد زیادی را به کام مرگ می کشاند . جنگل آئوکیگاهارا در نزدیکی شمال غربی کوه فیجی ، ژاپن . 

تاریک و مرموز ، هیچ حیات و جانداری را نمی توان یافت و فقط درخت به چشم می خورد و صدای ناله ی ارواحی که اسیر شده اند . کسانی که به سوی این جنگل جذب شده و خود کشی کردند . نام این جنگل ، جنگل خود کشی و ترس است . قول بدهید که نمی ترسید و ما را در میانه ی راه رها نمی کنید . 

همراه کارناوال باشید تا با ترس آشنایتان کنیم .

جنگل خودکشی در ژاپن
جنگل خودکشی در ژاپن

خوب نگاه کنید ، گوش کنید ، جنگل روبروی ماست ... جنگل " Aokigahara "

هیچ صدایی نمی آید ، هیچ حرکتی در این #جنگل حس نمی شود و فقط سکوت است که در جای جای جنگل جولان می دهد و به دنبال آن ترس است که جای جای وجود ما را تسخیر می کند . 

خوب گوش کنید ...

صدایی شنیدید ؟ صدای فریاد بود . فریادی از دل جنگل . نظرتان چیست بیشتر به درون جنگل وارد شویم ؟ بیایید منشا صدا را بیابیم . نترسید .دیگر دیر شده و وارد جنگل شده ایم .

راه برگشتی نیست . 

ورودی جنگل خودکشی در ژاپن
جنگل خودکشی در ژاپن

پیاده روی در کنار ترس ، زیباست این جنگل ؟

هر قدمی که برمی داریم ترسمان بیشتر می شود . همه جا تاریک به نظر می آید و دلیلش نرسیدن نور آفتاب به سطح زمین بخاطر نوع پوشش گیاهی جنگل است . اگر دقت کنید هیچ گونه حیوانی به چشم نمی خورد و صدای پرندگان گوش را نوازش نمی دهد . سال هاست که رفته اند و تحمل وحشت را نداشته اند . 

گوش کنید ، دوباره همان صدای فریاد . این بار نزدیک تر از قبل ...

کمی به سرعتمان اضافه کنیم . چون هوا دارد تاریک می شود و این را خوب می دانیم که هیچ کدام دوست نداریم شب را در جنگل بمانیم . شب بسیار ترسناک تر خواهد بود . 

در زیبایی های تاریک جنگل غرق شده ایم . فکر می کنم مسیر را گم کردیم . بهتر است از قطب نما استفاده کنیم تا به مسیر اصلی باز گردیم . 

واقعا متاسفم دوستان ، قطب نما در این جنگل به خوبی کار نمی کند و شاید دلیلش میدان مغناطیسی باشد . 

شب را باید در جنگل بمانیم . 

جنگل خودکشی در ژاپن
جنگل خودکشی در ژاپن
جنگل خودکشی در ژاپن

شب است و ترس کنارمان استراحت می کند ...

بهتر است آتشی روشن کنیم تا سردمان نشود و بیشتر از این در تاریکی فرو نرویم . بیایید دور آتش بنشینیم تا برایتان داستانی قدیمی از این جنگل برایتان تعریف کنم . از زمان های دور افسانه های زیادی در رابطه با شیاطین و رابطه ی آن ها با جنگل نقل شده است . می گویند مردمی که به این جنگل می آیند فرا خوانده شده و مرگ در انتظارشان است .

صدای تکان خوردن برگ ها را زیر پا در تاریکی اطراف می شنوید ؟

بیایید به ادامه ی داستان بپردازیم . سال ها پیش همانطور که در اساطیر آمده این جنگل توسط شیاطین تسخیر شده و بوی مرگ می دهد . سالانه 500 نفر به این جنگل می آیند و خود کشی می کنند . بیشترشان انسان های درمانده و یا ورشکسته هستند که دیگر امیدی به زندگی ندارند و داستان زندگی آنان این گونه پایان می یابد .

این صدای فریاد ما را ترک نمی کند ؟ شنیدید ؟ بسیار به آن نزدیک شده ایم و یا شاید او به ما ...

کمی استراحت کنیم . فردا روز جالبی خواهد بود .

جنگل خودکشی در ژاپن
شب جنگل خودکشی در ژاپن
شب جنگل خودکشی در ژاپن
جنگل خودکشی در ژاپن

صبح در جنگل به هیچ عنوان روشن نیست ...

وقت حرکت است . آتش خاموش شده . 

صبح شده ولی هنوز جنگل تاریک است و فقط چند متر جلو تر را می توان دید . اگر اشتباه نکنیم به سمت شمال می رویم و تا چندین ساعت دیگر از جنگل خارج خواهیم شد . 

می خواهم کمی درباره ی  #غاری که در این جنگل هستند برای شما بگویم . غاری یخی و بادی . زیبا هستند و بسیار کهن . در سال بسیاری از گردشگران مانند شما از آن ها دیدن می کنند .

سکوت همه جا را گرفته و ناگهان ...

صدای فریاد از پشت درختان روبرو به گوش می رسد ...

آرامش خود را حفظ کنید . به منشا صدا رسیدیم . بیایید تا ببینیم دلیل این فریاد که از دیروز به گوش می رسد چیست . 

هیچ دلیلی وجود ندارد و در پشت درخت هیچ چیز نیست . 

جنگل خودکشی در ژاپن
جنگل خودکشی در ژاپن
جنگل خودکشی در ژاپن
جنگل خودکشی در ژاپن

وقت آن است که از جنگل خارج شویم ، می توانیم ؟

روشنایی بیشتر شده و این یعنی به انتهای جنگل نزدیک شده ایم . چه احساسی دارید؟ خوش حال هستید یا این که دلتان برای جنگل تنگ خواهد شد ؟ نگاه کنید انتهای جنگل و تابلوی خروجی را می توان دید .

صبر کنید ... امکان ندارد ... نه ... این درست نیست ... روی تابلو نوشته ...

به جنگل آئوکیگاهارا خوش آمدید .

 

جنگل خودکشی در ژاپن
تابلو در جنگل خودکشی در ژاپن

جغرافیای این جنگل 

همان طور که گفته شد این جنگل #اسرار آمیز در شمال غربی کوه فیجی قرار گرفته و مساحت آن 35 کیلومتر مربع می باشد و فاصله ای کمتر از 100 مایل با توکیو دارد . پوشش گیاهی متراکم این جنگل باعث شده تا نور خورشید نتواند به این جنگل وارد شود و می توان گفت این شباهت میان آئوکیگاهارا و جنگل سیاه مشترک است . اگر از راه اصلی خارج شوید به راحتی گم خواهید شد و به همین دلیل توریست ها برای اجتناب از گم نشدن از کیسه های رنگی پلاستیکی برای ثبت مسیر پیموده استفاده می کنند . این کیسه ها به آن ها مسیری که پیموده اند را نشان می دهد .

جنگل خودکشی در ژاپن
جنگل خودکشی در ژاپن

خودکشی ها 

این جنگل تبدیل به مکانی برای خودکشی در #ژاپن شده و افراد زیادی در این جنگل اقدام به #خودکشی می کنند . از سال 1998 بطور میانگین 30 مرگ به سبب خودکشی در این جنگل به ثبت رسیده است . 

در سال 2003 ، 105 جسد ، 2002 ، 78 و در سال 2010 ف 200 جسد به دلیل خودکشی کشف شدند . دلیل مرگ یا خفگی و یا مصرف بیش از اندازه ی مواد مخدر گزارش شده است . برای منصرف کردن این افراد از خودکشی در حاشیه های جنگل تابلو هایی نصب شده و سعی در منصرف کردن افراد برای خودکشی دارند . امروزه هنوز بطور کامل دلیل این خودکشی ها در این جنگل معلوم نیست . 

با توجه به آمار هر ساله به تعداد این خودکشی ها افزوده می شود . برخی دلیل این خودکشی ها را مشکلات اقتصادی کسانی که خود را می کشند می دانند و یا ممکن است به دلیل مشکلات شخصی و یا اجتماعی اقدام به این کار می کنند . اما چرا این جنگل را انتخاب می کنند ؟ دور بودن مکان این جنگل ؟ تاریک و سیاه بودنش ؟ خلوت بودنش ؟ هنوز بطور قطعی معلوم نیست .

جنگل خودکشی در ژاپن
جنگل خودکشی در ژاپن
جنگل خودکشی در ژاپن
جنگل خودکشی در ژاپن

کمی بیشتر از جنگل بدانیم 

آئوکیگاهارا الهام بخش هنر نیز بوده است . از روی این جنگل کتاب ها و فیلم ها و بازی های زیادی ساخته شده است . هسته ی اصلی این داستان ها کاملا با این جنگل یکسان است و ترس درونشان موج می زند . 

جنگل خودکشی در ژاپن

به این جنگل سفر کنید 

ابتدا به شهر فوجیکناوا باید سفر کنید . شهری کوچک و زیبا که گشت و گذار در آن لذت بخش خواهد بود . برای رسیدن به جنگل چندین راه در اختیار دارید . به وسیله ی قطار شما می توانید به چند کیلومتری جنگل برسید .

ماشین گزینه ی مناسب تری خواهد بود چون که در کنار ورودی جنگل می توانید ماشینتان را پارک کنید . 

تور ها نیز شما را بوسیله ی اتوبوس به جنگل می رسانند . 

قیمت تور ها از 350$ آغاز می شود و ساعات بازدید از 8 صبح تا هنگام غروب خواهد بود . 

آدرس : ژاپن ، فوجیکناوا ، جنگل خودکشی 

 Address: Fujikawaguchiko , Yamanashi Prefecture

نقشه جنگل خودکشی در ژاپن
نقشه جنگل خودکشی در ژاپن

فیلمی از این جنگل

سخن پایانی ...

سفرمان چطور بود ؟ آیا حاضر هستید سفری به این جنگل داشته باشید ؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید . 

دیدگاه ها : 1
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....