از شمال یونان خبر می رسد که  اساتید باستان شناس یونانی در پنج شنبه شب ، به دنبال تحقیقات خود اعلام کردند مقبره ارسطو فلیسوف بزرگ یونان را کشف کرده اند .

کوستاس سیمنیدس، رئیس گروه کاوشگران در جمع اساتیدی که از کشورهای مختلف جهان برای شرکت در همایش ارسطو در دانشگاه « تسالونیک »  در شمال یونان در حال حاضر حضور دارند، با اعلام این خبر به ارسطو شناسان گفت :

این مقبره متعلق به 322 قبل از میلاد میلاد مسیح است و تمام شواهد و اسناد بدست آماده حاکی از آن است که این مقبره ارسطو فیلسوف بزرگ یونانی می باشد .

وی در ادامه افزود:

گروه کاوشگران با سال ها تلاش در منطقه خلکیدیکی، واقع در شمال یونان برای یافتن مقبره ارسطو براساس مطالعاتی که صورت گرفته بود، متمرکز گردید و در نهایت به نتیجه مطلوب ختم و به احتمال بسیار زیاد این محل مقبره ارسطو می باشد.

براساس گفته های این استاد یونانی مقبره ارسطو در ساختمانی به ابعاد 2 متر و با سرامیک های سلطنتی آن زمان ساخته شده و مسیر منتهی به مقبره کاملا روشن و مشخص می باشد .

سمیندیس در ادامه گفت:

مقبره ارسطو در محل استگیرو و در نزدیک روستای المپیایدا، واقع در منطقه خلکیدیکی در شمال یونان قرار دارد.

در حال حاضر همایش ارسطو با حضور بیش از 300 ارسطو شناس از کشورهای مختلف جهان در محل دانشگاه ارسطوی شهر تسالونیک در حال برگزاری است .

ارسطو

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....