پیکرهای زره پوش همیشه بوی جنگ و خون ریزی را با خود به همراه دارند، اما امروز به یکی از فاخرترینشان نگاه می کنیم که علاوه بر جنگ و غارت مملو از هنر و زیبایی است. این پیکر زره پوش احتمالا متعلق به هنری هشتم پادشاه انگلستان بوده است، وی در سال 1509 میلادی پس از پدرش هنری هفتم بر تخت سلطنت نشست.

از کارهای حائز اهمیت این پادشاه می توان پایان دادن به سلطنت پاپ در انگلستان، تغییر مذهب کشور از کاتولیک به پروتستان و اعدام دو همسرش که سبب شهرت او شده است اشاره نمود. وی در سال 1514 در گرینویچ کارگاهی برای ساخت زره برای خود و افراد نزدیکش تاسیس کرد که زره پیش رو هم در همین کارگاه ساخته شده است.

جنس این زره از فولاد، آلیاژ مس و طلا می باشد و داخلش از چرم استفاده نموده اند. به احتمال زیاد پادشاه این زره را برای شرکت در جنگ و برخی مسابقات به تن می کرده است. تمامی قسمت های این زره با قلم کاری و ظرافت زیاد تزیین شده و لایق یک پادشاه می باشد.

هنری هشتم پادشاهی چاق و فربه بوده به همین منظور این زره طوری طراحی شده است که وزن زیاد شکم او را در همه ی نواحی پخش کند تا به شانه ی پادشاه فشار زیادی وارد نگردد.

دوران تاریخی: دهه 1520 میلادی.

طراح: هانس هلباین پسر.

حرف و حدیث: احتمال دارد که هنری هشتم این زره را از فرانسه آورده باشد یا کسی در فرانسه آن را ساخته و به او هدیه داده باشد.

ابعاد : طول این زره 185.4 سانتی متر و وزنش 28.45 کیلوگرم می باشد.

جنس: جنس این زره از فولاد، آلیاژ مس و طلا می باشد و داخلش از چرم استفاده نموده اند.

محل کشف: گرینویچ، انگلستان.

محل نگهداری: در حال حاضر این زره در موزه ی متروپولیتن نیویورک قرار دارد و در معرض دید عموم می باشد.

تن بوش زره پادشاه انگلستان
زره جنگی هنری هشتم

#گنجینه های تاریخ ایران و جهان را با کارناوال بشناسید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....