ایران برای این‌ که بتواند برای جذب گردشگران خارجی با دیگر کشورها به رقابت بپردازد باید هتل‌ های زیادی داشته باشد و این دقیقا یکی از مشکلات بزرگ صنعت گردشگری ایران می باشد. سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور برای حل این مشکل از سرمایه‌گذاران خارجی دعوت کرده است تا برای ساخت هتل در ایران کمک کنند .
به همین دلیل دیروز سازمان میراث فرهنگی تفاهمنامه‌ ای با گروه هتل‌های اشتاینگن‌ برگر امضا کرد تا این شرکت آلمانی ١٠ تا ١٥ هتل در ایران بسازد. پونت چات‌وال مدیر اجرایی گروه هتل‌های اشتاینگن‌برگر که به همراه گروه مشاوران خاورمیانه این شرکت به ایران سفر کرده است، در جلسه‌ای با حضور مسعود سلطانی‌فر رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، سعید شیرکوند معاون سرمایه‌گذاری و لاله تهرانی مدیرکل امور حقوقی و امور بین‌الملل این سازمان این تفاهمنامه را امضا کرد .
رئیس سازمان میراث فرهنگی در مراسم امضای این تفاهمنامه از عزم جدی دولت ایران برای رشد و رونق گردشگری سخن گفت که به همین دلیل بخش گردشگری سازمان میراث فرهنگی تعامل خوبی با سرمایه‌گذاران خارجی برقرار کرده است. 
به گفته سلطانی‌فر کشورهای غربی، کشورهایی از آسیای جنوب شرقی و حتی ترکیه هم علاقه‌ مند به سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری ایران‌ هستند و زمینه ساخت ١٠ هتل پنج‌ستاره با سرمایه‌گذاری شرکت‌های ترکیه فراهم شده است.

سرمایه‌گذاران عرب‌ هم در مشهد در حال ساخت سه هتل‌ هستند.
به گفته ی رئیس سازمان میراث فرهنگی سرمایه‌گذاری در بخش هتل‌سازی آغاز شده است و در حال حاضر ١٧٠ هتل ٤ و ٥ ستاره به وسیله بخش خصوصی در حال ساخت می باشد.

او ساخت هتل‌های ٤ و ٥ ستاره و افزایش سه‌برابری این هتل‌ها را از اولویت‌های سازمان میراث فرهنگی در بخش هتل‌سازی می داند و گفت :

كه در ١٠‌ سال آینده باید سالانه ٢٥ هتل ٤ و ٥ ستاره به مراکز اقامتی کشور اضافه شود. همچنین به گفته سلطانی‌فر به‌زودی سه تا پنج هتل به وسیله جمهوری آذربایجان در مناطقی از ایران که مقصد سفر گردشگران این کشور است، ساخته خواهد شد.

سلطانی‌فر همچنین دیروز در مراسم افتتاح هتل لاله بانه گفت :  

از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم حدود ۸۰۰ هتل و هتل آپارتمان در سطح کشور وارد فاز اجرایی و عملیاتی شده‌اند و انتظار می‌رود با پیگیری‌های مستمر تمام این پروژه‌ها بهره‌برداري شوند.

به گفته شیرکوند :

به‌طور طبیعی ایران باید از تجارب جهانی در این زمینه استفاده و شرایطی را در داخل کشور ایجاد کند تا شرکت‌های بزرگ هتل‌سازی و هتلداری دنیا بتوانند همکاری خوبی با ایران شروع کنند. 

وی شرکت اشتاینگن برگر که مرکز آن کشور آلمان است را ازجمله کشورهایی دانست که فعالیت گسترده‌ای در بسیاری از کشورها دارد و گفت :

این شرکت علاقه دارد که فعالیتش را در کشورهای مختلف ادامه دهد؛ بنابراین ایران را نیز به‌عنوان یکی از مقاصد خود استفاده کرده است.

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی اضافه کرد:

این شرکت و سازمان میراث فرهنگی با یکدیگر به توافق‌هایی رسیدند که براساس این توافق‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند.  او با بیان این‌که این شرکت علاقه‌مند است تا در جهت تسهیل مراودات بیشتر و بهره‌گیری از دانش هتلداری نیز به صنعت گردشگری کمک کند، افزود: این شرکت باید در مدت ١٠‌ سال آینده برنامه‌ای برای توسعه گردشگری ایران در دستور کار قرار دهد و ١٠ تا ١٥ هتل ٤ و ٥ ستاره در ایران تأسیس کند.  

پونت چات‌وال، مدیر اجرایی گروه هتل‌های اشتاینگن‌برگر در این جلسه گفت :

به طور جد در تلاشیم تا فرصت را برای حضور گروه خود در ایران فراهم کنیم.  ایران کشوری مهم است و اهمیت زیاد در منطقه دارد و پیشینه غنی این کشور آن را به مقصدی جذاب برای گردشگری تبدیل کرده است. 

وی با اشاره به دعوت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از شرکت اشتاینگن‌برگر برای حضور در ایران افزود :

با توجه به تمایل شرکای داخلی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای همکاری با شرکت اشتاینگن‌برگر با هدف سرمایه‌گذاری مشترک به ایران آمدیم. 

چات‌‌وال ایران را دارای موقعیتی استراتژیک برای توسعه گردشگری می داند و گفت:

ما بهترین تلاش را می‌کنیم تا بهترین سرمایه، آموزش و بازاریابی و آنچه که برای صنعت گردشگری اهمیت دارد را فراهم کنیم.

امضای تفاهمنامه ی سازمان میراث فرهنگی با گروه هتل‌های اشتاینگن‌برگر
امضای تفاهمنامه ی سازمان میراث فرهنگی با گروه هتل‌های اشتاینگن‌برگر
امضای تفاهمنامه ی سازمان میراث فرهنگی با گروه هتل‌های اشتاینگن‌برگر
امضای تفاهمنامه ی سازمان میراث فرهنگی با گروه هتل‌های اشتاینگن‌برگر

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....