حمله تروریستی به فرودگاه بین المللی استانبول که ۳۶ کشته و بیش از ۱۴۷ زخمی بر جای گذاشت، باعث شد فرودگاه تخلیه شده و پروازها لغو شوند .
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری راشا تودی،‌ وقوع سه انفجار انتحاری در فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول ۳۶ نفر کشته و ۱۴۷ نفر زخمی شدند.

این سه انفجار در ورودی ترمینال پروازهای بین المللی این فرودگاه رخ دادند. مقامات ترکیه می گویند که این انفجارها انتحاری بوده .

وزیر دادگستری ترکیه نیز اعلام کرد که یکی از تروریست ها با سلاح خودکار به سوی مردم شلیک کرده و سپس خود را منفجر کرده است .

طبق اظهارات یک مقام رسمی ترکیه که نخواست نامش فاش شود، نیروهای امنیتی در تلاش برای خنثی سازی این ‌عملیات تروریستی،‌ در ورودی این ترمینال به سوی مظنونان شلیک کردند. در پی این اقدام نیروهای امنیتی، دو مظنون بمب های خود را منفجر کردند.

شبکه اِن تی وی ترکیه نیز گزارش کرده است که پس از وقوع این انفجارها در فرودگاه آتاتورک،‌ چهار تروریست در حالی که به اطراف تیراندازی می کردند،‌ سوار اتومبیل شخصی شده و از محل فرار کردند.

طبق گزارش ها فرودگاه آتاتورک ترکیه به صورت کامل تخلیه و تمامی پروازها تا اطلاع ثانوی لغو شده است. یک شاهد عینی به شبکه سی اِن اِن ترک گفت که از محل پارکینگ فرودگاه صدای تیراندازی به گوش می رسیده است.

بینعلی ایلدیریم نخست وزیر ترکیه نیز در واکنش به این حادثه تروریستی دستور تشکیل یک میز بحران را صادر کرده است .

نخست وزیر نیز عازم استانبول شده است .

به دلیل وقوع سه انفجار در فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول، به جز پروازهای روی باند بقیه پروازهای این فرودگاه لغو شدند. منابع خبری اعلام کرده اند تاکنون بیش از ۱۰۰ مجروح این حادثه به بیمارستان های استانبول منتقل شده اند.

خبرگزاری دوغان ترکیه به نقل از منابع آگاه در پلیس ترکیه اعلام کرد که گروه تروریستی داعش مسئولیت حملات انتحاری به فرودگاه بین المللی استانبول را بر عهده گرفته است .

حزب دموکراتیک خلق ترکیه نیز گروه تروریستی داعش را مسئول اصلی این حملات دانست .

مقامات ترکیه از قبل اعلام کرده بودند می دانند چه کسانی در این حمله تروریستی دست دارند،‌ ولی منتظر هستند تا گمان های خود را اثبات کنند.

حال به نظر می آید که این حدس و گمان ها به یقین بدل گشته اند .

فاجعه ی فرودگاه آتاتورک
فاجعه ی فرودگاه آتاتورک
فاجعه ی فرودگاه آتاتورک
فاجعه ی فرودگاه آتاتورک
فاجعه ی فرودگاه آتاتورک
فاجعه ی فرودگاه آتاتورک

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....