در دو سال اخیر در صنعت گردشگری کشورمان تغییرات مثبتی روی داده است. در حال حاضر  150 نفر از چینی ها با فعالان بخش خصوصی در کشورمان راه های افزایش همکاری را بررسی می کنند و هدف آنها این است که جذب گردشگر از چین را که در حال حاضر به 150 هزار نفر می رسد در آینده به دو تا دو و نیم میلیون نفر افزایش دهند.

با توجه به گزارش  سازمان میراث فرهنگی، سلطانی فر رییس این سازمان می گوید:

زیر ساخت مناسب در کشور باید با توجه به کشور هدف ایجاد شود و چینی ها ابراز تمایل کردند حتی در ایران هتل و رستوران چینی بسازند. وی با بیان اینکه چین سالانه 120 میلیون گردشگر به جهان می فرستد گفت: بازار گردشگری چین برای ما خیلی مهم است و ما اهداف گردشگری خود را متناسب با سند چشم انداز بیست ساله و برای جذب 20 میلیون گردشگر برنامه ریزی کرده ایم که شامل کشورهای اسلامی و غیر اسلامی و قاره های مختلف می شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: دستاوردهای دولت تدبیر و امید در کشورمان بسیار چشم گیر است، در حالی که نرخ رشد گردشگر در جهان چهار درصد و در اروپا 5 درصد بوده است، این نرخ در ایران به 12 درصد می رسد.

سلطانی فر افزود:

تقریباً سونامی ورود گردشگر به ایران آغاز شده است و 18 نشریه معتبر بین المللی و سازمان های بین المللی گردشگری و مراکز علمی مرتبط، جمهوری اسلامی ایران را برای سال 2016 و 2017؛ اولین مقصد یا جزو پنج مقصد اولیه گردشگری یا جزو 10 مقصد تعیین کرده اند و رسانه های خارجی هم در سال های اخیر گزارش های متنوعی تهیه و پخش کرده اند.

سلطانی فر هم چنین افزود:

 رویکرد دولت، افزایش تعامل است و برای اتباع 190 کشور جهان تسهیلات ویزای فرودگاهی فراهم شده است که در فرودگاه های بین المللی مانند فرودگاه امام خمینی، اصفهان، تبریز، مشهد و شیراز ارائه می شود.

با توجه به گفته رییس سازمان میراث فرهنگی، نرخ جذب گردشگر باید از 5.2 میلیون به 20 میلیون نفر افزایش یابد که سامانه گسترده ای خواهد بود.

سلطانی فر افزود:

رویکرد دولت، افزایش تعامل است و برای اتباع 190 کشور جهان تسهیلات ویزای فرودگاهی فراهم کرده ایم که در فرودگاه های بین المللی مانند فرودگاه امام خمینی، اصفهان، تبریز، مشهد و شیراز ارائه می شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود:

خوشبختانه در دوره پسابرجام شرایط خوبی برای نوسازی ناوگان هوایی ایجاد شده است و باید سطح خدمات و تأسیسات گردشگری را نیز توسعه داده شود و  همه قوا حمایت  کنند.

معاون رئیس جمهور گفت:

از طریق صندوق مالی احیا، مرمت و بهره برداری اماکن تاریخی با بخش خصوصی هماهنگی خوبی داریم و تمام هتل ها در اختیار بخش خصوصی است و واگذاری بناهای تاریخی به صورت اجاره به بخش خصوصی در چارچوب مقررات و ضوابط انجام می شود  و  هم چنین کارشناسان رسمی دادگستری نظارت دارند.

 

سلطانی فر افزود:

متناسب با هزینه ای که بخش خصوصی انجام می دهد، دوره بهره برداری هم به آنها داده می شود تا توجیه اقتصادی داشته باشد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه از شناسایی 40 کشور هدف برای جذب گردشگر خبر داد و گفت: در حدود 25 کشور دفاتر اطلاع رسانی ایجاد کرده ایم و در نمایشگاه های تخصصی با همکاری بخش خصوصی در خارج از کشور حضور می یابیم و بسته های گردشگری ارائه می شود و از ظرفیت رسانه های مطرح خارجی هم استفاده می کنیم.  حدود 98 درصد گردشگرانی که به ایران می آیند پس از برگشت ابراز رضایت می کنند و با مصاحبه با رسانه های کشور خود، جمهوری اسلامی ایران را با مختصات واقعی خود معرفی می کنند.

رییس سازمان میراث فرهنگی ، سونامی گردشگری

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....