در این قسمت نگاهی خواهیم داشت به اولین پارک برای مشاهده ی آسمان شب در کشور ایالات متحده ی آمریکا.

انجمن بین المللی آسمان تاریک که در راستای مشاهده ی آسمان شب و تحقیق بر آن فعالیت می کند، Utah's Natural Bridges National Monument ( پل طبیعی یادبود ملی یوتا ) که یک پارک ملی در یوتا به حساب می آید را به عنوان بهترین مکان برای مشاهده ی آسمان شب انتخاب کرده است. دلیل انتخاب این پارک این است که به هنگام شب آسمان کاملا شفاف می باشد و هیچ آلودگی نوری ( مانند نور شهرها ) وجود ندارد.

طبق گفته های این انجمن دو سوم از جمعیت جهان به دلیل آلودگی های نوری نمی توانند آسمان شب را آن طور که باید ببینند و این در آینده باعث می شود تا این زیبایی به فراموشی سپرده شود و آرام آرام از زندگی بشر محو می شود.

یکی از راه های مقابله با این اتفاق این است تا چراغ هایی که به هنگام شب در خیابان ها روشن می شود را پوشاند، البته نه بطوری که همه جا تاریک شود بلکه نور را به سمت پایین هدایت کنیم نه به آسمان.

بسیاری از انسان ها علاقه مند به مشاهده ی آسمان شب هستند و از دیدن ستاره ها و سیارات لذت می برند. ولی متاسفاه فقط می توان این زیبایی ها را در طبیعت بکر و به دور از شهرها دید. عکاسی و فیلم برداری نیز باید خارج از شهرها انجام گیرد.

به نظر شما چه باید کرد؟ پیشرفت های تکنولوژیکی می توانند راهی برای مقابله با این اتفاق تلخ باشند. بیشتر انسان ها از آرامش و لذت تماشای آسمان شب محروم هستند، پس بیایید در کنار هم چاره ای برای این موضوع بیندیشیم.

 

جدول اطلاعات گینس

 رکورد دار

NATURAL BRIDGES NATIONAL MONUMENT

 در چه مکانی

ایالات متحده ی آمریکا، یوتا

 زمان

 1 ژانویه سال 2008

اولین پارک برای مشاهده ی آسمان شب

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....