در این قسمت نگاهی خواهیم داشت به بزرگترین اختلال آب و هوایی در صنعت هوایی.

بزرگترین اختلال آب و هوایی که تاکنون رخ داده و تاثیر زیادی بر روی صنعت هوایی گذاشته در تاریخ 14 تا 21 آپریل سال 2010 توسط کوه آتشفشانی Eyjafjallajokull در ایسلند صورت گرفت و باعث شد تا 100,000 پرواز در ایسلند لغو شود.

در تاریخ 14 آپریل فوران این کوه آتشفشانی باعث شد تا گدازه ها و خاکسترها تا ارتفاع 8 کیلومتری بالا بروند. در این اتفاق که می توان از آن به عنوان یک فاجعه یاد کرد، خاکستر و مه غلیظی آسمان بیشتر قسمت های اروپا را فرا گرفت که سبب شد تا تاریخ 21 آپریل تعداد 313 فرودگاه بسته و نزدیک به 100,000 پرواز لغو شد. به دنبال همه ی این اتفاقات 7 میلیون نفر مجبور به لغو سفرهایشان شدند.

این فاجعه زیانی 2.2 بیلیون دلاری به صنعت هوایی وارد کرد که در نوع خود بی سابقه می باشد.

فوران های آتشفشانی از زمان های دور رخ می داده اند و رخ خواهند داد. حتی برخی از آن ها سبب منقرض شدن گونه های زیادی از جانوران شده اند. امروزه با مطالعه ی آتشفشان های فعال دانشمندان سعی می کنند تا آینده ی این فجایع خفته را مطالعه و پیش بینی کنند. شاید جالب باشد که بدانید در سال های آتی امکان این وجود دارد که شاهد فعالیت های بیشتر و نابود کننده ای از بسیاری از همین آتشفشان ها باشیم.

تورهایی هستند که شما می توانید به نزدیکی آتشفشان ها بروید و گرمایشان وجود شما را در بر بگیرد.

نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که شاید بشر هیچگاه نتواند بلایای طبیعی را کنترل کند و یا به مقابله با آن ها بپردازد ولی می توان از اتفاق هایی که رخ داده و یا رخ می دهد درس گرفت و اقدامات پیشگیرانه را انجام داد.

 

جدول اطلاعات گینس

 رکورد دار

EYJAFJALLAJOKULL

 در چه مکانی

 ایسلند

 زمان

 21 آپریل سال 2010

karnaval.ir0

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....