یک شرکت روسی ساخت بلندترین چرخ و فلک را در تایلند آغاز کرده است . ژاپن نیز در تابستان امسال از بزرگترین چرخ و فلک خود رونمایی می کند و در رتبه ی پنجم قرار خواهد گرفت . در این میان دبی نیز مدعی ساخت بلندترین چرخ و فلک در جهان است . 

شرکت پاکس مسکو که در تایلند نیز شعبه ای دارد ، اعلام کرده که درنظر دارد با سرمایه ای برابر با 20 میلیون بت در پروژه‌ای در شهر پوکت مشارکت می کند . این شرکت امیدوار است در مدت 18 تا 24 ماه درطرح تکمیل چرخ و فلک این شهر نیز شرکت کند . پاکس در زمان گذشته نیز در روسیه ، ایتالیا و کره جنوبی چنین سازه‌ای را ساخته بود .

به گفته ی بانکوک پست برای دومین بار در سه سال گذشته است که یک چرخ و فلک بزرگ برای شهر پوکت در تایلند به مرحله بهره برداری می رسد . 
 به تازگی کارهای مقدماتی ساخت بزگترین چرخ و فلک جهان در نیویورک آغاز شده . این چرخ و فلک بزرگ 192 متر ارتفاع دارد و با هزینه ای برابر با 500 میلیون دلار ساخته می شود .

در این چرخ و فلک از 36 کپسول  برای سوار کردن افراد استفاده خواهد شد که هر یک ظرفیت 40 نفر را خواهد داشت . یک دور کامل این چرخ و فلک 38 دقیقه به طول خواهد انجامید .

امروزه مسابقه‌ ای برای ساخت بزرگترین و بلندترین چرخ وفلک در جهان روی داده است که هریک از سازندگان ادعا می کنند که چرخ و فلک دردست احداث آن ها بزرگترین چرخ و فلک در دنیا خواهد بود .

سازندگان چرخ و فلکی که در فوکت درحال احداث است ادعا می کنند که از چرخ وفلک لاس و گاس نیز بلندتر می باشد ولی هنوز اندازه گیری  قابل استنادی وجود ندارد .

دبی نیزچرخ‌ و فلک‌ چشم دبی را ساخته است و ادعا می کند که این چرخ و فلک رتبه ی اول را در بلندترین چرخ‌ و فلک‌ دنیا را دارد . ولی دراین مورد هنوز گزارش مبنی بر این که این ادعا را تایید کند در دست نیست .

چرخ و فلک در حال احداث
چرخ و فلک لندن
چرخ و فلک در اروپا
چرخ و فلک در پاریس

 #اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....