امروز دوازدهم اردیبهشت، طی مصاحبه ای با مسئولان بهره بردار از عمارت تاریخی مسعودیه، مواردی توسط مسئولان مطرح شد که به گفته خودشان به تمام اما و اگرها و باید و نباید ها در رابطه با مرمت عمارت مسعودیه پاسخ می داد. با واگذار کردن پروژه مرمت عمارت مسعودیه به بخش خصوصی هر از چند گاهی برخی  مشکلات در این زمینه به وجود می آمد که در این مصاحبه ابتدا مسئول مربوطه از خبرنگاران خواست تنها نیمه خالی لیوان را نبینند و به کارهایی که در این عمارت انجام شده هم کمی فکر شود.

 او در میان سخنانش این موضوع را هم گوش زد کرد:

ما نمی توانیم #عمارت مسعودیه را به هتل تبدیل کنیم،  زیرا ابتدایی ترین ویژگی یک هتل این است که بتواند حداقل  یک تور 50 نفره را اسکان دهد که در این عمارت به این اندازه اتاق وجود ندارد او با اشاره به فضاهای وسیع عمارت مسعودیه که ظرفیت تبدیل شدن به فضاهایی مانند لابی، پذیرش هتل یا اتاق سمینار را دارند،بیان کرد: نمی‌توان این نوع فضاها را به اتاق‌های اقامتی تبدیل کرد، چنین ظرفیتی را اتاق‌های اندرونی عمارت که در سال‌های گذشته تخریب شده‌اند داشتند. هم چنین در ادمه اضافه کرد،اگر فردی توانایی این کار را دارد می تواند نقشه را به ما بدهد تا ما آن را عملی کنیم ، اما با این حال به نظرمان این یک خیانت فرهنگی است.

مسئول مربوط در ادامه صحبت هایش خاطر نشان کرد:

هنوز مشخص نیست این بنا می تواند به یک مرکز فرهنگی تبدیل شود یا خیر،  زیرا هنوز تایید نهایی از سوی صندوق احیا اعلام نشده است.

این کارشناس پیشکسوتِ مرمت بناهای تاریخی همچنین درباره‌ی علت طولانی شدن مرمت‌ها در این بنا به این نکته تاکید کرد :

که اتلاف زمان در مدت بهره‌برداری و مرمت بنای مسعودیه به نفع ما و شرکت طرف قرارداد نیست، در شرایط کنونی این پروژه در حال ضرر زدن به سرمایه‌گذار است.

او و تیم کارشناسش که در صحبت‌های خود بر نفیس و ارزشمند بودن این بنای تاریخی اشاره داشتند، در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره‌ی نفیس بودن یا نبودن این بنای تاریخی اظهار کرد: اعلام نفیس بودن یا نبودن عمارت مسعودیه در اختیار ما نیست. ما واگذاری بنای تاریخی را باید تحلیل کنیم. گاهی یک بنا نفیس است مانند کاخ گلستان که اگر آن را به غیر واگذار کنید، غیرقانونی است. اما گاهی بنا را واگذار می‌کنیم که بهتر مدیریت شود.

عمارت مسعودیه
عمارت مسعودیه
عمارت مسعودیه
عمارت مسعودیه

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....