تصاویری از جشنواره تابستانی ماهیگیری در سد قشلاق سنندج

گاه در میان شلوغی شهر و این همه هرج و مرج آن قدر درگیر زندگی و روزمرگی می شویم که خود و زندگی کردن را فراموش می کنیم. آن جاست که پس از مدتی، ناگهان از حرکت می ایستیم و با خود می گوییم که چرا نعمت هایی مثل شادی و لحظه ای با هم بودن را از خود گرفته ایم. در هر لحظه ای در زندگی بهانه ای برای شاد زیستن و جشن گرفتن وجود دارد. مردم ایران در سال جشن ها و جشنواره های بسیاری برگزار می کنند تا خانواده ها و دوستان را دور هم جمع کنند. هر کدام از این جشنواره ها موضوعات مختلفی دارند که سر زدن به هر کدام از آن ها خالی از لطف نیست. 

این بار با دلی پر از شادی کوله بار سفر را می بندیم و به سمت استان زیبای کردستان می رویم و با مردمان پر شور و اشتیاق کُرد در کنار سد قشلاق گرد هم می آییم. می خواهیم در کنار هم به ماهی گیری مشغول شویم و جشنواره ماهی گیری امسال را در کنار این سد برگزار کنیم. سد قشلاق یا وحدت که بین سال های 1353 تا 1358 ساخته شده، در 12 کیلومتری شمال شهر سنندج، مرکز استان کردستان واقع است و آب آشامیدنی و کشاورزی این منطقه را تامین می کند.

در این جشن پیر و جوان حضور دارند و همگی با دقت تمام مشغول صید ماهی هستند. در این میان تعدادی خوش شانس هستند و دست پر و اما تعدادی بد شانس و دست خالی اما در این میان همان خاطره ی خوبِ به جای مانده سبب لبخند می شود. جشنواره تابستانی ماهیگیری سد قشلاق در روز جمعه، 16 تیر ماه 96، در کنار این سد به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با حضور گسترده ی مردم برگزار شد.

در ادامه تصاویری را می بینیند که با تلاش بسیار آقای سید مصلح پیر خضرانیان از این جشنواره به ثبت رسیده و در خبرگزاری ایرنا منتشر شده است.

همراه کارناوال باشید....

1- صبری توام با هیجان برای به دام انداختن ماهی

2- جدا که در ماهی گیری صبر پیشه کردن را می آموزی

3- به دست آوردن برکتی از آب

4- و هر چند در این میان آزاد کردن لذتی بس بیشتر دارد

5- و انتظاری گروهی برای صید

6- برخی از شور بسیار به یک چوب ماهی گیری اکتقا نمی کنند

7- حتی کوچکتر ها هم برای ماهی گرفتن شوق دارند

8- ماهی گیری دسته جمعی خود کاری بسیار لذت بخش است

9- دقت همیشه مهم ترین چاشنی ماهی گیری است

11- و پیک نیک، بخش جدانشدنی هر تفریحی

10- برکت هر چند کم، حاصل تلاش های بسیار است

12- در آخر ماهی های صید شده را وزن می کنند

سخن آخر

آیا تا به حال در این جشنواره ها شرکت کرده اید؟

به ماهی گیری علاقه دارید؟

نظرات و تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....