در سال ۱۹۷۰ زمانی که رقابت شدید بین شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی وجود داشت، بویینگ با یک حرکت هوشمند تمام رقیبان خود را کنار زد! شرکت هواپیمایی بویینگ در سال ۱۹۷۰ طراحی نمادینی از سالن‌های داخلی هواپیماهای خود ارائه داد، که باعث شد  نام  این شرکت بر سر زبان‌ها بیوفتد.

 "جامبو جت " jumbo jet نام دیگر هواپیماهای شرکت بویینگ در سال ۱۹۷۰ است و " پان آمریکا " pan american  اولین شرکت سرمایه گذار در بویینگ، در طراحی خلاقانه و متمایز سالن های هواپیمای بویینگ بسیار موثر بوده است.

در این مطلب قصد داریم آلبومی تعجب برانگیز از طراحی سالن های هواپیمایی " درجه یک " first class به شما نشان دهیم، مثل همیشه همراه کارناوال باشید.

 

بویینگ ۷۴۷ | آغاز تحولی بزرگ در صنعت هواپیمایی

بویینگ ۷۴۷،خاص ترین در ۱۹۷۰1
بویینگ ۷۴۷،خاص ترین در ۱۹۷۰0
نقطه عطفی در تاریخ هواپیمایی آمریکا

هنگامی که بویینگ ۷۴۷ را طراحی کرد، هرگز احتمالی این موضوع را نمی داد که این طراحی یه یک نماد فرهنگی در سال ۱۹۷۰ تبدیل شود. اما این طراحی نقطه آغازی برای تحول در خدمات ارائه شده توسط شرکت هواپیمایی بود. جالب است بدانید تا قبل از ساخت A380 در سال ۲۰۰۷  بویینگ محبوب‌ترین شرکت هواپیمایی در آمریکا بود که بیشترین نرخ حمل مسافر را داشت. تصاویری که قرار است با هم ببینیم هم گواه این موضوع هستند.

بویینگ ۷۴۷،خاص ترین در ۱۹۷۰0

در این تصویر یک نمونه از سالن های بویینگ ۷۴۷ را می بینید که طراحی شبیه به یک کافی شاپ دارد تا یک هواپیما. صندلی های چرم و میزهای سرور قهوه و چای هم زیبایی این سالن را چند برابر کرده است.

بویینگ www.karnaval.ir7

 این تصویر هم بیشتر شبیه یک سالن برگزاری مهمانی و یا جلسه ای غیر رسمی است! برای روکش صندلی ها ار پارچه هایی خاص استفاده شده  که ترکیب آن با فرش های روشن کف سالن به زیبایی آن افزوده است.

بویینگ www.karnaval.ir2

در این تصویر طراحی ظریف و زیبای بویینگ ۷۴۷ را در کلمبیا می بینیم. تم این طراحی قرمز است.

بویینگ www.karnaval.ir1

در این سالن یک پرده باریکی نصب شده است که فضای عادی را از فضای کسب وکاری جدا کرده است.  چیدمان صندلی های مسافران مانند هواپیماهای عادی است اما مسافران با هم تعامل دارند.

بویینگ www.karnaval.ir4

سکان و قاب عکس کاپیتان معروفی که در این سالن وجود دارد، پر جاذبه ترین بخش طراحی در این سالن است. و به همین دلیل این سالن یادآور سفرهای دریایی است تا هوایی! تم آبی  این سالن هم گواه این موضوع است.

بویینگ www.karnaval.ir8

این تصویر می تواند هر کسی را به شک بیندازد که آیا واقعا در هواپیماست یا روی زمین؟ طراحی این سالن هم مانند یک کافی شاپ است که گروه های دوستانه با هم به صرف چای و صحبت می پردازند.

بویینگ www.karnaval.ir5

یکی از الزامان ایمنی سوار شدن در هواپیما بستن کمربند ایمنی است. همان طور که می بینید با وجود طراحی‌های متفاوت و جالب این سالن‌ها تمام نکات ایمنی رعایت شده است و تمام صندلی‌ها با این که شکل و شمایلی متفاوت دارند اما مجهز به کمربند ایمنی هستند و همه مسافران باید از این کمربندها استفاده نمایند. در این تصویر هم کمربند های ایمنی کاملا مشخص است.

بویینگ www.karnaval.ir3

رستورانی آن سوی ابرها

اگر قرار باشد در ارتفاع چند هزار پایی به صرف شام یا ناهار بپردازید، چه احساسی خواهید داشت؟ قطعا تجربه ای متفاوت و هیجان انگیز خواهد بود!  مسافران شرکت بویینگ در سال ۱۹۷۰  علاوه بر صرف شام یا ناهار در محیطی سرشار از آرامش به مطالعه و خواندن یک مجله و یا حتی بحث درباره اتفاقاتی که در طول روز برای آنها رخ داده است، متفاوت ترین تجربه ها را داشتند. با هم به تماشای این تصاویر که گفته هایمان را تصدیق می کنند می نشینیم.

بویینگ ۷۴۷،خاص ترین در ۱۹۷۰1
بویینگ ۷۴۷،خاص ترین در ۱۹۷۰2
بویینگ ۷۴۷،خاص ترین در ۱۹۷۰3
بویینگ ۷۴۷،خاص ترین در ۱۹۷۰0

و اما بعد از ۴۵ سال شرکت های امروزی هم به تقلید از ایده بویینگ بوفه‌ها و رستوران های امروزی را طراحی کرده اند. اولین شرکت سازنده این بوفه‌ها در داخل سالن های هواپیمایی، " ایرباس " airbus380 می باشد. با هم چندین تصویر از رستوارن‌های امروزی را می‌بینیم.

بویینگ ۷۴۷،خاص ترین در ۱۹۷۰1
بویینگ ۷۴۷،خاص ترین در ۱۹۷۰0

حرف آخر

همه ما جلوه ای از عشق الهی هستیم!

تمام کدورت‌ها و بغض‌ها ناپدید می‌شوند اگر به چشم یک جلوه الهی به یک دیگر بنگریم. پس ای جلوه عشق الهی خطاهای اطرافیانت را ببخش و برای روح خسته آنها که شاید روزی تو را آزرده اند طلب بخشش کن!

روزگارت پر از عشق و امید

 

دیدگاه ها : 1
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....