اگر می شد به سال ها پیش بازگشت و از بالا به کره زمین نگریست، به راحتی می‌ دیدید که زمانی تنها پهنه سبزی بر روی زمین بود و دیگر هیچ. بشر در علم و فناوری پیشرفت کرد و روز به روز به تسخیر زمین زیر پایش افزود. روزی رسید که ایستاد، نگاهی به اطراف کرد و جز ناهمگونی و بی تعادلی در زمینی که پیش تر سمفونی دلبری از هماهنگی و رنگ و طراوت بود، ندید.

و انسان برای بازگردان پهنه سبز دوست داشتنی اش دست به کار شد و باغات و پارک های دست ساز را ایجاد کرد. 

باغ های بوچارت نمونه به جایی از تلاشی برای بازگرداندن نظم و آرامش سابق به بی تعادلی زمخت قبلی است. بوچارت مجموعه عظیم و باشکوهی‌  است از گل ها و گیاهان، که به جرأت می توان گفت در نوع خود بی نظیرند.

باغات وسیع 22 هکتاری بوچارت یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در شهر ویکتوریا، استان بریتیش کلمبیا و کشور کاناداست که نامش به نیکی در میان سایت های مشهوری چون سی ان ان و نشنال جئوگرافیک برده می شود. این باغ ها که مجموعه ای از نمایشگاه های دائمی گل هستند، سالانه بیش از یک میلیون نفر بازدید کننده دارند و در سال 2004 به ثبت ملی کشور کانادا رسیدند. 

همراه با کارناوال به گردشی در میان طبیعتی مملو از گل های هزار رنگ باغ بوچارت بیایید. 

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

باغات بوچارت | Butchart Gardens

جالب است بدانید که باغ های بوچارت زمانی تنها یک معدن سنگ متروکه و خالی بود که به همت بانو بوچارت پس از مدتی به این چنین باغ عظیم و زیبایی بدل شد. رابرت پیم بوچارت یکی از پیشگامان صنعت سیمان در آمریکای شمالی بود، او در سال 1904 کارخانه سیمان و معدن سنگی در غرب منطقه ساحلی کانادا در استان بریتیش کلمبیا احداث کرد. خانواده بوچارت در نزدیکی این معدنِ سنگ خانه ای ساختند و در اطراف آن به کاشت نخودفرنگی شیرین و بوته های گل رز پرداختند. پس از آن که آقای بوچارت کاملا تمام رسوبات آهکی معدن را مورد استفاده قرار داد، همسر خوش ذوق و قریحه اش در سال 1909 به جهت زیباسازی فضا به کاشت گیاهان مختلف اقدام کرد.

از آن جا که به سبب استخراج، سطح زمین کاملا پایین رفته بود، جنی بوچارت با گاری و اسب چندین تن خاک را از مناطق اطراف به سنگ معدن متروکه برد تا سطح زمین را بپوشاند و برای کاشت گیاهان آماده شود. این گونه به تدریج معدن سنگ متروکه به باغ سانکن بدل شد. در فواصل سال های 1906 تا 1929 خانواده بوچارت باغ ژاپنی را در کنار دریا و باغ ایتالیایی را در زمین سابق تنیس خانه خود ساختند و بعدها نیز باغ گل رز را اضافه کردند. پس از آن آقای بوچارت نیز پرندگانی از سرتاسر دنیا جمع آوری کرد تا مجموعه بی نظیری را در کنار هم ساخته باشند. بعدها گسترش و نوسازی این باغ به عهده نوه و نتیجه بوچارت گذاشته شد که هر دو به نحو نیکویی در آبادانی باغ کوشیدند.

باغات زیبا و وسیع بوچارت هنوز هم در مالکیت خانواده بوچارت است که اداره آن در حال حاضر به عهده نتیجه بوچارت، رابین لی کلارک است. 

باغ های بوچارت کانادا

بخش ‌های مختلف باغ بوچارت

باغ بوچارت در واقع از 6 باغ مختلف ساخته شده که هر کدام ویژگی ها، گیاهان و معماری مخصوص به خود را دارند. 

این باغ ها از این قرارند :

1- باغ سانکن | Sunken Garden

در میان دیوارهای وسیع، بسترهای باشکوهی از گل های یک ساله و چند ساله به چشم می‌خورد و درختان گل دار و درختچه های دلنواز، گل ها را احاطه کرده اند. صخره ای مرکزی و پوشیده از گل، آبنمای راس و گیاهان تالابی باغ سانکن، همه و همه از ویژگی های منحصر بفرد این بخش از باغ بوچارت هستند. 

باغ سانکن نخستین بخش ساخته شده از باغات بوچارت است که احداث آن در سال 1921 به اتمام رسید. از مزایای این باغ وجود راه هایی برای حرکت آسان ویلچیر است که دسترسی کم توانان جسمی را به باغ بوچارت آسان می‌سازد. 

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

2- بخش چمنزار | Concert Lawn Walk 

یا عبور از باغ سانکن به بخش چمنزار باغ بوچارت وارد خواهید شد و در بدو ورود با غرفه گنبدی شکل مخصوص کودکان مواجه خواهید شد. با ورود به این اتاق گیاهان زیبا  و چرخ فلک چوبی رز توجه تان را جلب می‌کند. گرچه نام کودکان را بر روی این غرفه گذاشته شده است، اما برای ورود محدودیت سنی وجود ندارد. فضای دوستانه و شاد این مکان، غرفه را به مکانی مناسب برای برگزاری جشن تولد کودکان و مناسبت های مشابه بدل می‌کند. 

علاوه بر این ها دو تیرک چوبی با ظاهری نمادین در زمین آتش بازی باغ بوچارت دیده می‌شود. از زمین آتش بازی، شما می‌توانید دور تا دور چمن زار قدم بزنید و از دیدن یکی از زیباترین باغچه های کوکب در منطقه لذت دو چندان ببرید. باغچه های کوکب باغ بوچارت در طی فصول تابستان و پاییز برپاست. 

یکی از کابری های اصلی چمنزار باغ، برگزاری کنسرت ها و نمایش ها در فضای باز این باغ است، که برای شما این امکان را فراهم می‌ آورد تا بر روی چمن ها بنشینید و یا زیر انداز بیاندازید و از کنسرت ها در میان طبیعت دلپذیر باغ لذت ببرید. 

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

3- باغ رز | Rose Garden

در کنار بخش چمن زار باغ بوچارت، پیش از همه کمانی پوشیده از رزهایی با رنگ روشن و عطری شیرین به استقبال شما می‌آید که در تابستان و اوایل پاییز قابل مشاهده است. علاوه بر این باغچه ای مملو از رزهای رونده، پرگل و رنگین به شکوه باغ افزوده اند. خانواده بوچارت در سال 1929، باغ سبزیجات آشپزخانه خود را به باغی از رز بدل کردند.

 نکته جالب توجه باغ رز بوچارت، وجود نام علمی، واریته (یا زیر گونه، در رده بندی گیاهان کاربرد دارد) و زیستگاه هر گل رز در کنار هر بوته است. از میان راه هایی مزین به گل رز بگذرید و خود را به آبنمای قورباغه و چشمه‌ی محبوب «آرزو» برسانید. در هنگام خروج از باغ رز، آبنمای برنزی و وسیع خاویار به چشم می‌خورد. 

باغ های بوچارت کانادا

4- باغ ژاپنی | Japanese Garden

دروازه توری «Torii» ورودی باغ ژاپنی بوچارت را کاملا متمایز کرده است و راه هایی با پیچ های آرام و مزین به شقایق آبی هیمالیایی شما را به درون باغ ژاپنی هدایت می‌کنند و آبراه ها و حوض های زیبای ژاپنی طراوت و آرامش را به شما هدیه می‌دهند. صدای ملیح و موزون درختان افرای ژاپنی و راش در آرامش روح افزای باغ دخیل اند. 

اگر در تابستان به بازدید باغ زاپنی بوچارت رفته اید، تور قایق سواری را از دست ندهید. 

باغ ژاپنی بوچارت به همت جنی بوچارت و ایسابورو کیشیدا، طراح معروف باغ ژاپنی در سال 1906 ساخته شد. برای اطلاعات بیش تر از ساختار و فلسفه باغ ژاپنی می‌توانید به مطلب باغ ژاپنی پورتلند مراجعه کنید. 

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

5- باغ ایتالیایی | Italian Garden

پس از باغ ژاپنی، برکه پر زرق و برق ستاره در برابر چشمان تان ظاهر خواهد شد که در اصل برای مجموعه اردک های زینتی آقای بوچارت، صاحب باغ ساخته شده بود. این برکه در طول بهار، تابستان و پاییز با گل های یک ساله و رنگارنگی احاطه شده که در وسط مزین به آبنمایی قورباغه ای شکل است.

با گذر از برکه، دو ورودی کمانی شکل شما را برای ورود به باغ ایتالیایی هدایت می کنند. باغ ایتالیایی که در محل زمین تنیس خانواده بوچارت ساخته شده، طراحی و معماری پیچ در پیچی دارد و توسط طراح معروف کانادایی، ساموئل مک لار ساخته شده است.  

باغ ایتالیایی بوچارت

6- باغ مدیترانه ای | Mediterranean Garden

 با عبور از باغ ایتالیایی، تونل کوتاهی شما را به سمت پیازا و مجسمه برنزی و فلورانسی  گراز تاکا می‌رساند. هزاران بازدید کننده به امید دست یافتن به خوش شانسی، بر مجسمه تاکا دست می‌کشند و به همین سبب پوزه مجسمه برنزی را کاملا صاف و صیقلی خواهید دید.

با برگشت به سمت میدان چاه و پارکینگ ها، باغ مدیترانه ای بوچارت را خواهید دید. باغ مدیترانه ای با آن که وسعت زیادی ندارد، اما شگفتی و زیبایی را در برابر چشمانتان به تصویر می‌کشد. ترکیب دلربایی از درختان و گیاهان سرسبز، شاداب و منحصربفردی که از سراسر دنیا گرد آمده اند، پیش روی شماست. 

باغ های بوچارت کانادا

تفریحات باغ بوچارت 

باغ های بوچارت همان قدر که وسیع است، جاذبه های مختلف و گسترده ای نیز دارد. جدا از تفریحاتی چون پیاده روی و پیک نیک در طبیعت دل انگیز باغ و ثبت این لحظات خوش در قاب دوربین، تفریحات دیگری نیز در این باغ ها امکان پذیر است. 

1- گشت و گذار درون باغ

اگر بخواهید در کنار خانواده و فرزندان تان به گردش در میان بخش ها و طبیعت دلربای باغ بپردازید، بروشوری از اطلاعات و جرئیات تاریخی در اختیار شما گذاشته می‌شود و همچنین برگه هایی برای کودکان در نظر گرفته شده تا با نقاشی و بازی قدری به طبیعت نزدیک تر شوند. چندین مکان برای تعویض پوشک کودک درون فضای باغ تعبیه شده و نیمکت های بسیاری نیز برای استراحت خانواده ها در میان راه در نظر گرفته شده است. جالب است بدانید چندین درخت کهن سال درون باغ بوچارت وجود دارد که به نام «فسیل زنده» شناخته می‌شود. برای پیدا کردن این درختان نیز می‌توانید از بروشورهای باغ استفاده کنید. 

2- قایق سواری

 در طی گشتی 45 دقیقه ای می‌توانید از مناظر و حیات وحش منطقه تاد اینلت و خلیج برنتوود لذت ببرید. و شاید باور نکنید که قرار است در طی این گردش حیواناتی چون فک، ماهی‌خوار، عقاب و سمور دریایی را در زیستگاه طبیعی خودشان ببینید. همچنین اطلاعاتی از معدن سنگ آهنک سابق و منطقه سیمان مجاورش به دست خواهید آورد. شروع حرکت قایق ها در روز از ساعت 11 قبل از ظهر آغاز شده و هر نیم ساعت یک قایق کروز از اسکله حرکت می‌کند. در حال حاضر هزینه بلیت برای بزرگسالان 18.5 دلار، نوجوانان 14.5 دلار و کودکان 11.5 دلار است. برای اطلاع دقیق و به روز از هزینه ها به این لینک مراجعه کنید. 

3- مجموعه پرندگان باغ بوچارت 

در زمانی که خانم بوچارت در حال احداث و گسترش باغات بوچارت بود، آقای بوچارت سرگرم جمع آوری مجموعه ای از پرندگان زینتی مثل طوطی خانگی و اردک هایی به برکه ستاره و چند طاووس به چمنزار جلویی خانه افزود. همچنین تعدادی قفس باشکوه برای کبوترهای باغ در محل کنونی باغ بگونیا ایجاد کرد. 

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

6- نمایشگاه تاریخی

این نمایشگاه در اقامتگاه سابق خانواده بوچارت برگزار می‌شود. در این نمایشگاه تعدادی از لوازم خانگی بوچارت و وسایلی که در ساخت باغ بوچارت دخیل بودند به نمایش گذاشته شده است. تمام این لوازم به دهه ابتدایی سال 1900 مربوط می‌شوند. این نمایشگاه تنها در زمستان پیش رو برگزار خواهد شد. 

7- اسکیت روی یخ

اسکیت روی یخ در باغ بوچارت یکی از تفریحات دلپذیر و زمستانی این باغ است. از اول دسامبر تا ششم ژانویه می‌توانید برای اسکیت روی یخ باغ بوچارت بلیت رزرو کنید. هر تایم اسکیت روی یخ 40 دقیقه است و این پیست اسکی 70 نفر ظرفیت دارد. 

4- تور گلخانه‌ها

یکی از پر بازدیدترین بخش های باغ، 26 گلخانه‌ ی باغ بوچارت است که در طول سال تنها در طی ماه نوامبر برای بازدید عموم باز است. تمام گل ها و گیاهان باغ بوچارت در این گلخانه های 0.8 هکتاری تولید می‌شوند. برای بازدید از این بخش باغ بوچارت می‌توانید از پیش در تورهای گردش در گلخانه ثبت نام کنید. خود تورها هزینه ای ندارند، اما نیاز است برای ورود به گلخانه هزینه ای بپردازید. 

5- مغازه دانه و هدیه | Seed and Gift Store

این مغازه در تمام روزها باز است و می‌توانید بسته‌های دست ساز دانه‌ گیاهان، تقویم باغ بوچارت، هدایایی جالب و سوغاتی را از این مغازه تهیه کنید.

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

گل ها و گیاهان باغ بوچارت

در هر فصل و هر زمانی که به باغ بروی، با طیف متنوعی از گل های رنگین رو به رو خواهید شد که به تناسب فصل متفاوت اند.

1- فصل بهار در باغ بوچارت

در میان گل های بهاری باغ بوچارت، با حجم انبوهی از رنگ و عطر سرمست خواهید شد و فصل حیات دوباره را با تمام وجود درک می‌کنید. بهار این فصل رنگین و نشاط آور، یکی از پربازدید ترین زمان های باغ بوچارت است. در این باغ با طیف زیبایی از گل‌های چند ساله و پیازی رو به رو خواهید شد. هر ساله در باغ بوچارت نزدیک به 300,000 غده پیازی در سمفونی هماهنگ و ظریفی جوانه می‌زنند و آوای زندگی سر می‌دهند. اوج شکوه این نمایش را در اوایل بهار تا اردییهشت شاهد خواهید بود.

در کل در میان مناظر سرسبز و فرح بخش باغ با شکوفه های صورتی سیب وحشی و گیلاس و گل هایی چون: کاملیا، مگنولیا، نرگس، آزالیا و لاله رو به رو خواهید شد. بیش از همه جا، در باغ سانکن این تجمع دل فریب را خواهید دید. 

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

2- فصل تابستان در باغ بوچارت

در روزهای نخستین تابستان گل‌های زبان در قفا، پس زمینه ی آبی چشمگیری برای گل های هزار رنگ رز می‌سازند. قطعا قشتگ ترین زمان بازدید از بوته های گل رز باغ بوچارت اواخر بهار تا اواخر تابستان است. پس از پایان گل دهی زبان درقفاها، گل های دیگری را جایگزین می‌کنند و جالب است بدانید بیش از 900 واریته از گل های تابستانه را در این فصل خواهید دید که همواره در ترکیب و چینش گل ها، رنگ و اوج شکوفایی آن ها در نظر گرفته می‌شود.

علاوه بر گل رز و زبان در قفا برخی از گل‌های تابستانه باغ بوچارت از این قرارند: بگونیا (Tuberous Begonia)، ادریسی (Hydrangea)، گوشواره ای (Fuchsia)، شقایق آبی (Meconopsis) و گل صدتومانی (Paeonia).

از ویژگی های تابستانه باغ بوچارت، نورپردازی شبانه باغ است که در طی ماه های تابستان اجرا می‌شود. 

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

3- فصل پاییز در باغ بوچارت

در حالی که بسیاری گمان نمی کنند بتوانند در ساحل غربی کانادا درختان پاییزی چشمگیری ببینند؛ بی گمان بهترین مکان برای درک شکوه خزان، باغ ژاپنی بوچارت است. درختان افرای سرخ و بوته های طلایی و سرخ رنگ باغ شما را به میهمانی پاییزی دعوت می‌کنند. علاوه بر همه این ها، بازدید از مجموعه گل های کوکب و دیگر گل های رنگین باغ را از دست ندهید.

از جمله درختان و گل های پاییزی باغ های بوچارت می‌توان به: درختان افرای ژاپنی، ژینکو و عنبرسائل، درختچه های کالیکارپا و شمشاد، گل‌های داوودی، کوکب و سیکلامن اشاره کرد. در بازدید پاییزی خود، بازدید از باغ ژاپنی بوچارت را از دست ندهید. 

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

4- فصل زمستان در باغ بوچارت

 با آن که زمستان برای بسیاری فصل رخوت و خواب و کم باری محسوب می‌شود و تصور باغی از گیاهان برای شان دشوار است، اما باغ های بوچارت کانادا در زمستان نیز با پهنه پر گل و دلبری انتظار شما را می‌کشد. برخی از گل های زمستانه این باغ عبارت اند از: زعفران زینتی، زنگوله زمستانی، رز نوئل، میخک هندی، کالونا یا علف جارو، پامچال و بنفشه. البته دیدن درختانی چون هاماملیس آمریکایی و درختچه های شمشاد در میان باغ خالی از لطف نیست. 

کریسمس در باغ بوچارت: در طول اول دسامبر تا ششم ژانویه اتفاقات و رویدادهای هیجان انگیز بسیاری در باغ بوچارت برگزار می‌شود. چراغانی و جشن های سال نو و خواندن آواز در میان طبیعت باغ از آن جمله اند. همچنین اگر کودک 12 ساله یا کوچک تری دارید، می‌توانید در ازای دادن یک کاردستی «دانه برف» کاغذی به مسئول کافی شاپ باغ، یک فنجان هات چاکلت دریافت کنید. 

باغ داخلی به استقبال بهار: یکی از ابتکارات جالب باغ بوچارت، ایجاد این باغ داخلی در سرمای زمستان است. در این باغ با بستری از گل های نرگس، سوسن و آزالیا و برکه ای کوچک و آبنما رو به رو خواهید شد. می‌توانید در فواصل 15 ژانویه تا 31 مارچ، از این باغ در فضای داخلی رستوران بلو پاپی لذت ببرید. ساعات بازدید از باغ به استقبال بهار 9 صبح تا 16:30 است.

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

باغ گل بوچارت ، محل برگزاری مراسم

از آن جا که باغ های گل بوچارت ظاهر دل فریبی دارند، بسیاری برای برگزاری مراسم های خود به این باغ کانادایی می‌روند. 

جشن عروسی: جشن‌های عروسی تنها در فواصل 15 ژانویه تا 31 مارچ هر سال، در باغ داخلی «به استقبال بهار» برگزار می‌شود. این فضا گنجایش 60 مهمان دارد و هزینه برگزاری بسته به نوع خدمات انتخابی بین 1,525 تا 1,675 دلار متفاوت است. 

جشن تولد: جشن های تولد کودکان در اتاقی خصوصی به همراه خوراکی، نوشیدنی و کیک تولد همراه است، به اضافه آن که برای استفاده از چرخ و فلک محدودیتی وجود ندارد. هزینه این پکیج برای 12 کودک زیر 12 سال 298 دلار است که به ازای هر کودک مهمان بیش تر هزینه 13 دلار دریافت می‌شود. 

جلسات و ملاقات رسمی: این گونه مراسم در فضایی مختص به جلسات و با طراحی رسمی برگزار می‌شود که از نوری طبیعی و مناسب بهره می‌برد و البته چشم انداز مناسبی به مناظر اطراف دارد. 

باغ های بوچارت کانادا

رستوران های باغ بوچارت

با توجه به آن که تمایل دارید مراسمتان در باغ بوچارت برگزار شود و یا فقط می خواهید وعده ای را در این باغ دلپذیر بگذرانید، انتخاب های متفاوتی پیش روی شماست. 

1- رستوران داینینگ روم | Dining Room Restaurant

این رستوران در محل اصلی اقامت خانواده بوچارت و طبقه همکف آن دایر شده است که علاوه بر اتاق پذیرایی در 4 اتاق دیگر هم امکان صرف غذا وجود دارد. از نکات جالب توجه این رستوران، اشراف به مناظر باغات ایتالیایی، چمن زار و باغ رز بوچارت است. از این رستوران برای برگزاری میهمانی و مجلس استفاده می‌شود که بین 124 تا 200 نفر گنجایش دارد.

2- رستوران بلو پاپی | The Blue Poppy Restaurant

رستوران بلو پاپی، مکانی دنج با پنجره های بزرگ شیشه ای و نور طبیعی‌ است که برای صرف صبحانه، ناهار و شام مناسب است. در این رستوران امکان این را دارید که یک میز و یا کل فضا را رزرو کنید. گنجایش افراد ایستاده در این مکان 450 نفر و صندلی های موجود 260 نفر است. متوسط هزینه در این رستوران برای دو نفر بین 11 تا 30 دلار است.

3- اتاق کارسل |  The Carousel Room

 فضای روشن و شخصی این رستوران، کارسل را به مکانی مناسب برای صرف وعده های کاری و رسمی بدل کرده است. 

4- کافی شاپ 

کافی شاپ باغ بوچارت علاوه بر نوشیدنی هایش، محل مناسبی برای صرف غذایی مختصر، ساندویچ و وعده هایی میان پیک نیک شماست.

5- پیک نیک و باربیکیو  

خدمات پیک نیک شامل سبدی حصیری، خوراکی و نوشیدنی، زیراندازی راه راه و دستمال سفره های سفید می‌شود. همچنین مکانی برای باریکیو درون باغ در نظر گرفته شده است. 

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

شهرت باغ های بوچارت

پس از آن که جنی بوچارت و همسرش به ساخت باغ های بوچارت مشغول شدند، نام باغ های بوچارت به سرعت بر سر زبان مردم منطقه افتاد؛ به طوری که تا دهه 1920 بیش از پنجاه هزار نفر در سال به بازدید باغات بوچارت رفتند و خانواده بوچارت با روی باز به استقبال بازدیدکندگان مختلف پرداختند. 

از افتخارات و جوایز این باغ می‌توان به :

جایزه پدیده سال در 2014

جایزه باغ شایسته آمریکایی برای بازدید در سال 2012 

بهترین جایزه گردشگری در سال 2012

جایزه باغ سال در 2011

بهترین جاذبه گردشگری در سال 2010

و ...

اشاره کرد. 

باغ های بوچارت کانادا

دسترسی به باغ های بوچارت

باغ‌های گل بوچارت در 100 کیلومتری شهر ونکوور قرار دارد که اگر بخواهید این مسیر را با ماشین طی کنید، حدود 3 ساعت در راه خواهید بود. همچنین این باغ در 21 کیلومتری شمال شهر ویکتوریا، شهر مرکزی استان بریتیش کلمبیا قرار دارد. همچنین برای دسترسی بهتر به باغ بوچارت شاتل ها و مسیرهای مشخصی وجود دارد. برای اطلاعات بیش تر می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. 

ساعات بازدید: در طول ماه های مختلف، متفاوت است. 

بهار: 1 تا 31 مارچ: 9 تا 16

 1 آپریل تا 31 می: 9 تا 17

 1 تا 14 ژوئن : 9 تا 18

تابستان: 15 ژوئن تا 3 سپتامبر: 9 تا 22

4 تا 15 سپتامبر: 9 تا 21

16 تا 30 سپتامبر: 9 تا 17

پاییز: 1 تا 31 اکتبر: 9 تا 16

1 تا 30 نوامبر: 9 تا 15:30

کریسمس: 1 دسامبر تا 6 ژانویه: 9 تا 21

25 دسامبر: 13 تا 21  

زمستان: 7 ژانویه تا 29 فوریه: 9 تا 15:30

هزینه بازدید: بلیت برای بزرگسالان ۳۲ دلار، نوجوانان ۱۶ دلار و کودکان ۳ دلار است.

آدرس: کانادا، خلیج برنتوود، خیابان بنونوتو 800 

Address: 800 Benvenuto Ave, Brentwood Bay, BC V8M 1J8, Canada

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

در پایان ویدئویی از این باغ زیبا را به تماشا بنشینید

سخن آخر

بازدید از باغ بوچارت چگونه بود؟ 

اگر موضوع و مکانی مد نظرتان هست که دوست دارید با آن بیش تر آشنا شوید، آن را با کارناوال در میان بگذارید. 

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....

فونت -
فونت +
عرض -
عرض +
فاصله متن -
فاصله متن +
تیره
خاکستری
روشن
بستن

باغ های گل بوچارت | بهشت کانادا

اگر می شد به سال ها پیش بازگشت و از بالا به کره زمین نگریست، به راحتی می‌ دیدید که زمانی تنها پهنه سبزی بر روی زمین بود و دیگر هیچ. بشر در علم و فناوری پیشرفت کرد و روز به روز به تسخیر زمین زیر پایش افزود. روزی رسید که ایستاد، نگاهی به اطراف کرد و جز ناهمگونی و بی تعادلی در زمینی که پیش تر سمفونی دلبری از هماهنگی و رنگ و طراوت بود، ندید.

و انسان برای بازگردان پهنه سبز دوست داشتنی اش دست به کار شد و باغات و پارک های دست ساز را ایجاد کرد. 

باغ های بوچارت نمونه به جایی از تلاشی برای بازگرداندن نظم و آرامش سابق به بی تعادلی زمخت قبلی است. بوچارت مجموعه عظیم و باشکوهی‌  است از گل ها و گیاهان، که به جرأت می توان گفت در نوع خود بی نظیرند.

باغات وسیع 22 هکتاری بوچارت یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در شهر ویکتوریا، استان بریتیش کلمبیا و کشور کاناداست که نامش به نیکی در میان سایت های مشهوری چون سی ان ان و نشنال جئوگرافیک برده می شود. این باغ ها که مجموعه ای از نمایشگاه های دائمی گل هستند، سالانه بیش از یک میلیون نفر بازدید کننده دارند و در سال 2004 به ثبت ملی کشور کانادا رسیدند. 

همراه با کارناوال به گردشی در میان طبیعتی مملو از گل های هزار رنگ باغ بوچارت بیایید. 

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

باغات بوچارت | Butchart Gardens

جالب است بدانید که باغ های بوچارت زمانی تنها یک معدن سنگ متروکه و خالی بود که به همت بانو بوچارت پس از مدتی به این چنین باغ عظیم و زیبایی بدل شد. رابرت پیم بوچارت یکی از پیشگامان صنعت سیمان در آمریکای شمالی بود، او در سال 1904 کارخانه سیمان و معدن سنگی در غرب منطقه ساحلی کانادا در استان بریتیش کلمبیا احداث کرد. خانواده بوچارت در نزدیکی این معدنِ سنگ خانه ای ساختند و در اطراف آن به کاشت نخودفرنگی شیرین و بوته های گل رز پرداختند. پس از آن که آقای بوچارت کاملا تمام رسوبات آهکی معدن را مورد استفاده قرار داد، همسر خوش ذوق و قریحه اش در سال 1909 به جهت زیباسازی فضا به کاشت گیاهان مختلف اقدام کرد.

از آن جا که به سبب استخراج، سطح زمین کاملا پایین رفته بود، جنی بوچارت با گاری و اسب چندین تن خاک را از مناطق اطراف به سنگ معدن متروکه برد تا سطح زمین را بپوشاند و برای کاشت گیاهان آماده شود. این گونه به تدریج معدن سنگ متروکه به باغ سانکن بدل شد. در فواصل سال های 1906 تا 1929 خانواده بوچارت باغ ژاپنی را در کنار دریا و باغ ایتالیایی را در زمین سابق تنیس خانه خود ساختند و بعدها نیز باغ گل رز را اضافه کردند. پس از آن آقای بوچارت نیز پرندگانی از سرتاسر دنیا جمع آوری کرد تا مجموعه بی نظیری را در کنار هم ساخته باشند. بعدها گسترش و نوسازی این باغ به عهده نوه و نتیجه بوچارت گذاشته شد که هر دو به نحو نیکویی در آبادانی باغ کوشیدند.

باغات زیبا و وسیع بوچارت هنوز هم در مالکیت خانواده بوچارت است که اداره آن در حال حاضر به عهده نتیجه بوچارت، رابین لی کلارک است. 

باغ های بوچارت کانادا

بخش ‌های مختلف باغ بوچارت

باغ بوچارت در واقع از 6 باغ مختلف ساخته شده که هر کدام ویژگی ها، گیاهان و معماری مخصوص به خود را دارند. 

این باغ ها از این قرارند :

1- باغ سانکن | Sunken Garden

در میان دیوارهای وسیع، بسترهای باشکوهی از گل های یک ساله و چند ساله به چشم می‌خورد و درختان گل دار و درختچه های دلنواز، گل ها را احاطه کرده اند. صخره ای مرکزی و پوشیده از گل، آبنمای راس و گیاهان تالابی باغ سانکن، همه و همه از ویژگی های منحصر بفرد این بخش از باغ بوچارت هستند. 

باغ سانکن نخستین بخش ساخته شده از باغات بوچارت است که احداث آن در سال 1921 به اتمام رسید. از مزایای این باغ وجود راه هایی برای حرکت آسان ویلچیر است که دسترسی کم توانان جسمی را به باغ بوچارت آسان می‌سازد. 

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

2- بخش چمنزار | Concert Lawn Walk 

یا عبور از باغ سانکن به بخش چمنزار باغ بوچارت وارد خواهید شد و در بدو ورود با غرفه گنبدی شکل مخصوص کودکان مواجه خواهید شد. با ورود به این اتاق گیاهان زیبا  و چرخ فلک چوبی رز توجه تان را جلب می‌کند. گرچه نام کودکان را بر روی این غرفه گذاشته شده است، اما برای ورود محدودیت سنی وجود ندارد. فضای دوستانه و شاد این مکان، غرفه را به مکانی مناسب برای برگزاری جشن تولد کودکان و مناسبت های مشابه بدل می‌کند. 

علاوه بر این ها دو تیرک چوبی با ظاهری نمادین در زمین آتش بازی باغ بوچارت دیده می‌شود. از زمین آتش بازی، شما می‌توانید دور تا دور چمن زار قدم بزنید و از دیدن یکی از زیباترین باغچه های کوکب در منطقه لذت دو چندان ببرید. باغچه های کوکب باغ بوچارت در طی فصول تابستان و پاییز برپاست. 

یکی از کابری های اصلی چمنزار باغ، برگزاری کنسرت ها و نمایش ها در فضای باز این باغ است، که برای شما این امکان را فراهم می‌ آورد تا بر روی چمن ها بنشینید و یا زیر انداز بیاندازید و از کنسرت ها در میان طبیعت دلپذیر باغ لذت ببرید. 

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

3- باغ رز | Rose Garden

در کنار بخش چمن زار باغ بوچارت، پیش از همه کمانی پوشیده از رزهایی با رنگ روشن و عطری شیرین به استقبال شما می‌آید که در تابستان و اوایل پاییز قابل مشاهده است. علاوه بر این باغچه ای مملو از رزهای رونده، پرگل و رنگین به شکوه باغ افزوده اند. خانواده بوچارت در سال 1929، باغ سبزیجات آشپزخانه خود را به باغی از رز بدل کردند.

 نکته جالب توجه باغ رز بوچارت، وجود نام علمی، واریته (یا زیر گونه، در رده بندی گیاهان کاربرد دارد) و زیستگاه هر گل رز در کنار هر بوته است. از میان راه هایی مزین به گل رز بگذرید و خود را به آبنمای قورباغه و چشمه‌ی محبوب «آرزو» برسانید. در هنگام خروج از باغ رز، آبنمای برنزی و وسیع خاویار به چشم می‌خورد. 

باغ های بوچارت کانادا

4- باغ ژاپنی | Japanese Garden

دروازه توری «Torii» ورودی باغ ژاپنی بوچارت را کاملا متمایز کرده است و راه هایی با پیچ های آرام و مزین به شقایق آبی هیمالیایی شما را به درون باغ ژاپنی هدایت می‌کنند و آبراه ها و حوض های زیبای ژاپنی طراوت و آرامش را به شما هدیه می‌دهند. صدای ملیح و موزون درختان افرای ژاپنی و راش در آرامش روح افزای باغ دخیل اند. 

اگر در تابستان به بازدید باغ زاپنی بوچارت رفته اید، تور قایق سواری را از دست ندهید. 

باغ ژاپنی بوچارت به همت جنی بوچارت و ایسابورو کیشیدا، طراح معروف باغ ژاپنی در سال 1906 ساخته شد. برای اطلاعات بیش تر از ساختار و فلسفه باغ ژاپنی می‌توانید به مطلب باغ ژاپنی پورتلند مراجعه کنید. 

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

5- باغ ایتالیایی | Italian Garden

پس از باغ ژاپنی، برکه پر زرق و برق ستاره در برابر چشمان تان ظاهر خواهد شد که در اصل برای مجموعه اردک های زینتی آقای بوچارت، صاحب باغ ساخته شده بود. این برکه در طول بهار، تابستان و پاییز با گل های یک ساله و رنگارنگی احاطه شده که در وسط مزین به آبنمایی قورباغه ای شکل است.

با گذر از برکه، دو ورودی کمانی شکل شما را برای ورود به باغ ایتالیایی هدایت می کنند. باغ ایتالیایی که در محل زمین تنیس خانواده بوچارت ساخته شده، طراحی و معماری پیچ در پیچی دارد و توسط طراح معروف کانادایی، ساموئل مک لار ساخته شده است.  

باغ ایتالیایی بوچارت

6- باغ مدیترانه ای | Mediterranean Garden

 با عبور از باغ ایتالیایی، تونل کوتاهی شما را به سمت پیازا و مجسمه برنزی و فلورانسی  گراز تاکا می‌رساند. هزاران بازدید کننده به امید دست یافتن به خوش شانسی، بر مجسمه تاکا دست می‌کشند و به همین سبب پوزه مجسمه برنزی را کاملا صاف و صیقلی خواهید دید.

با برگشت به سمت میدان چاه و پارکینگ ها، باغ مدیترانه ای بوچارت را خواهید دید. باغ مدیترانه ای با آن که وسعت زیادی ندارد، اما شگفتی و زیبایی را در برابر چشمانتان به تصویر می‌کشد. ترکیب دلربایی از درختان و گیاهان سرسبز، شاداب و منحصربفردی که از سراسر دنیا گرد آمده اند، پیش روی شماست. 

باغ های بوچارت کانادا

تفریحات باغ بوچارت 

باغ های بوچارت همان قدر که وسیع است، جاذبه های مختلف و گسترده ای نیز دارد. جدا از تفریحاتی چون پیاده روی و پیک نیک در طبیعت دل انگیز باغ و ثبت این لحظات خوش در قاب دوربین، تفریحات دیگری نیز در این باغ ها امکان پذیر است. 

1- گشت و گذار درون باغ

اگر بخواهید در کنار خانواده و فرزندان تان به گردش در میان بخش ها و طبیعت دلربای باغ بپردازید، بروشوری از اطلاعات و جرئیات تاریخی در اختیار شما گذاشته می‌شود و همچنین برگه هایی برای کودکان در نظر گرفته شده تا با نقاشی و بازی قدری به طبیعت نزدیک تر شوند. چندین مکان برای تعویض پوشک کودک درون فضای باغ تعبیه شده و نیمکت های بسیاری نیز برای استراحت خانواده ها در میان راه در نظر گرفته شده است. جالب است بدانید چندین درخت کهن سال درون باغ بوچارت وجود دارد که به نام «فسیل زنده» شناخته می‌شود. برای پیدا کردن این درختان نیز می‌توانید از بروشورهای باغ استفاده کنید. 

2- قایق سواری

 در طی گشتی 45 دقیقه ای می‌توانید از مناظر و حیات وحش منطقه تاد اینلت و خلیج برنتوود لذت ببرید. و شاید باور نکنید که قرار است در طی این گردش حیواناتی چون فک، ماهی‌خوار، عقاب و سمور دریایی را در زیستگاه طبیعی خودشان ببینید. همچنین اطلاعاتی از معدن سنگ آهنک سابق و منطقه سیمان مجاورش به دست خواهید آورد. شروع حرکت قایق ها در روز از ساعت 11 قبل از ظهر آغاز شده و هر نیم ساعت یک قایق کروز از اسکله حرکت می‌کند. در حال حاضر هزینه بلیت برای بزرگسالان 18.5 دلار، نوجوانان 14.5 دلار و کودکان 11.5 دلار است. برای اطلاع دقیق و به روز از هزینه ها به این لینک مراجعه کنید. 

3- مجموعه پرندگان باغ بوچارت 

در زمانی که خانم بوچارت در حال احداث و گسترش باغات بوچارت بود، آقای بوچارت سرگرم جمع آوری مجموعه ای از پرندگان زینتی مثل طوطی خانگی و اردک هایی به برکه ستاره و چند طاووس به چمنزار جلویی خانه افزود. همچنین تعدادی قفس باشکوه برای کبوترهای باغ در محل کنونی باغ بگونیا ایجاد کرد. 

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

6- نمایشگاه تاریخی

این نمایشگاه در اقامتگاه سابق خانواده بوچارت برگزار می‌شود. در این نمایشگاه تعدادی از لوازم خانگی بوچارت و وسایلی که در ساخت باغ بوچارت دخیل بودند به نمایش گذاشته شده است. تمام این لوازم به دهه ابتدایی سال 1900 مربوط می‌شوند. این نمایشگاه تنها در زمستان پیش رو برگزار خواهد شد. 

7- اسکیت روی یخ

اسکیت روی یخ در باغ بوچارت یکی از تفریحات دلپذیر و زمستانی این باغ است. از اول دسامبر تا ششم ژانویه می‌توانید برای اسکیت روی یخ باغ بوچارت بلیت رزرو کنید. هر تایم اسکیت روی یخ 40 دقیقه است و این پیست اسکی 70 نفر ظرفیت دارد. 

4- تور گلخانه‌ها

یکی از پر بازدیدترین بخش های باغ، 26 گلخانه‌ ی باغ بوچارت است که در طول سال تنها در طی ماه نوامبر برای بازدید عموم باز است. تمام گل ها و گیاهان باغ بوچارت در این گلخانه های 0.8 هکتاری تولید می‌شوند. برای بازدید از این بخش باغ بوچارت می‌توانید از پیش در تورهای گردش در گلخانه ثبت نام کنید. خود تورها هزینه ای ندارند، اما نیاز است برای ورود به گلخانه هزینه ای بپردازید. 

5- مغازه دانه و هدیه | Seed and Gift Store

این مغازه در تمام روزها باز است و می‌توانید بسته‌های دست ساز دانه‌ گیاهان، تقویم باغ بوچارت، هدایایی جالب و سوغاتی را از این مغازه تهیه کنید.

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

گل ها و گیاهان باغ بوچارت

در هر فصل و هر زمانی که به باغ بروی، با طیف متنوعی از گل های رنگین رو به رو خواهید شد که به تناسب فصل متفاوت اند.

1- فصل بهار در باغ بوچارت

در میان گل های بهاری باغ بوچارت، با حجم انبوهی از رنگ و عطر سرمست خواهید شد و فصل حیات دوباره را با تمام وجود درک می‌کنید. بهار این فصل رنگین و نشاط آور، یکی از پربازدید ترین زمان های باغ بوچارت است. در این باغ با طیف زیبایی از گل‌های چند ساله و پیازی رو به رو خواهید شد. هر ساله در باغ بوچارت نزدیک به 300,000 غده پیازی در سمفونی هماهنگ و ظریفی جوانه می‌زنند و آوای زندگی سر می‌دهند. اوج شکوه این نمایش را در اوایل بهار تا اردییهشت شاهد خواهید بود.

در کل در میان مناظر سرسبز و فرح بخش باغ با شکوفه های صورتی سیب وحشی و گیلاس و گل هایی چون: کاملیا، مگنولیا، نرگس، آزالیا و لاله رو به رو خواهید شد. بیش از همه جا، در باغ سانکن این تجمع دل فریب را خواهید دید. 

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

2- فصل تابستان در باغ بوچارت

در روزهای نخستین تابستان گل‌های زبان در قفا، پس زمینه ی آبی چشمگیری برای گل های هزار رنگ رز می‌سازند. قطعا قشتگ ترین زمان بازدید از بوته های گل رز باغ بوچارت اواخر بهار تا اواخر تابستان است. پس از پایان گل دهی زبان درقفاها، گل های دیگری را جایگزین می‌کنند و جالب است بدانید بیش از 900 واریته از گل های تابستانه را در این فصل خواهید دید که همواره در ترکیب و چینش گل ها، رنگ و اوج شکوفایی آن ها در نظر گرفته می‌شود.

علاوه بر گل رز و زبان در قفا برخی از گل‌های تابستانه باغ بوچارت از این قرارند: بگونیا (Tuberous Begonia)، ادریسی (Hydrangea)، گوشواره ای (Fuchsia)، شقایق آبی (Meconopsis) و گل صدتومانی (Paeonia).

از ویژگی های تابستانه باغ بوچارت، نورپردازی شبانه باغ است که در طی ماه های تابستان اجرا می‌شود. 

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

3- فصل پاییز در باغ بوچارت

در حالی که بسیاری گمان نمی کنند بتوانند در ساحل غربی کانادا درختان پاییزی چشمگیری ببینند؛ بی گمان بهترین مکان برای درک شکوه خزان، باغ ژاپنی بوچارت است. درختان افرای سرخ و بوته های طلایی و سرخ رنگ باغ شما را به میهمانی پاییزی دعوت می‌کنند. علاوه بر همه این ها، بازدید از مجموعه گل های کوکب و دیگر گل های رنگین باغ را از دست ندهید.

از جمله درختان و گل های پاییزی باغ های بوچارت می‌توان به: درختان افرای ژاپنی، ژینکو و عنبرسائل، درختچه های کالیکارپا و شمشاد، گل‌های داوودی، کوکب و سیکلامن اشاره کرد. در بازدید پاییزی خود، بازدید از باغ ژاپنی بوچارت را از دست ندهید. 

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

4- فصل زمستان در باغ بوچارت

 با آن که زمستان برای بسیاری فصل رخوت و خواب و کم باری محسوب می‌شود و تصور باغی از گیاهان برای شان دشوار است، اما باغ های بوچارت کانادا در زمستان نیز با پهنه پر گل و دلبری انتظار شما را می‌کشد. برخی از گل های زمستانه این باغ عبارت اند از: زعفران زینتی، زنگوله زمستانی، رز نوئل، میخک هندی، کالونا یا علف جارو، پامچال و بنفشه. البته دیدن درختانی چون هاماملیس آمریکایی و درختچه های شمشاد در میان باغ خالی از لطف نیست. 

کریسمس در باغ بوچارت: در طول اول دسامبر تا ششم ژانویه اتفاقات و رویدادهای هیجان انگیز بسیاری در باغ بوچارت برگزار می‌شود. چراغانی و جشن های سال نو و خواندن آواز در میان طبیعت باغ از آن جمله اند. همچنین اگر کودک 12 ساله یا کوچک تری دارید، می‌توانید در ازای دادن یک کاردستی «دانه برف» کاغذی به مسئول کافی شاپ باغ، یک فنجان هات چاکلت دریافت کنید. 

باغ داخلی به استقبال بهار: یکی از ابتکارات جالب باغ بوچارت، ایجاد این باغ داخلی در سرمای زمستان است. در این باغ با بستری از گل های نرگس، سوسن و آزالیا و برکه ای کوچک و آبنما رو به رو خواهید شد. می‌توانید در فواصل 15 ژانویه تا 31 مارچ، از این باغ در فضای داخلی رستوران بلو پاپی لذت ببرید. ساعات بازدید از باغ به استقبال بهار 9 صبح تا 16:30 است.

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

باغ گل بوچارت ، محل برگزاری مراسم

از آن جا که باغ های گل بوچارت ظاهر دل فریبی دارند، بسیاری برای برگزاری مراسم های خود به این باغ کانادایی می‌روند. 

جشن عروسی: جشن‌های عروسی تنها در فواصل 15 ژانویه تا 31 مارچ هر سال، در باغ داخلی «به استقبال بهار» برگزار می‌شود. این فضا گنجایش 60 مهمان دارد و هزینه برگزاری بسته به نوع خدمات انتخابی بین 1,525 تا 1,675 دلار متفاوت است. 

جشن تولد: جشن های تولد کودکان در اتاقی خصوصی به همراه خوراکی، نوشیدنی و کیک تولد همراه است، به اضافه آن که برای استفاده از چرخ و فلک محدودیتی وجود ندارد. هزینه این پکیج برای 12 کودک زیر 12 سال 298 دلار است که به ازای هر کودک مهمان بیش تر هزینه 13 دلار دریافت می‌شود. 

جلسات و ملاقات رسمی: این گونه مراسم در فضایی مختص به جلسات و با طراحی رسمی برگزار می‌شود که از نوری طبیعی و مناسب بهره می‌برد و البته چشم انداز مناسبی به مناظر اطراف دارد. 

باغ های بوچارت کانادا

رستوران های باغ بوچارت

با توجه به آن که تمایل دارید مراسمتان در باغ بوچارت برگزار شود و یا فقط می خواهید وعده ای را در این باغ دلپذیر بگذرانید، انتخاب های متفاوتی پیش روی شماست. 

1- رستوران داینینگ روم | Dining Room Restaurant

این رستوران در محل اصلی اقامت خانواده بوچارت و طبقه همکف آن دایر شده است که علاوه بر اتاق پذیرایی در 4 اتاق دیگر هم امکان صرف غذا وجود دارد. از نکات جالب توجه این رستوران، اشراف به مناظر باغات ایتالیایی، چمن زار و باغ رز بوچارت است. از این رستوران برای برگزاری میهمانی و مجلس استفاده می‌شود که بین 124 تا 200 نفر گنجایش دارد.

2- رستوران بلو پاپی | The Blue Poppy Restaurant

رستوران بلو پاپی، مکانی دنج با پنجره های بزرگ شیشه ای و نور طبیعی‌ است که برای صرف صبحانه، ناهار و شام مناسب است. در این رستوران امکان این را دارید که یک میز و یا کل فضا را رزرو کنید. گنجایش افراد ایستاده در این مکان 450 نفر و صندلی های موجود 260 نفر است. متوسط هزینه در این رستوران برای دو نفر بین 11 تا 30 دلار است.

3- اتاق کارسل |  The Carousel Room

 فضای روشن و شخصی این رستوران، کارسل را به مکانی مناسب برای صرف وعده های کاری و رسمی بدل کرده است. 

4- کافی شاپ 

کافی شاپ باغ بوچارت علاوه بر نوشیدنی هایش، محل مناسبی برای صرف غذایی مختصر، ساندویچ و وعده هایی میان پیک نیک شماست.

5- پیک نیک و باربیکیو  

خدمات پیک نیک شامل سبدی حصیری، خوراکی و نوشیدنی، زیراندازی راه راه و دستمال سفره های سفید می‌شود. همچنین مکانی برای باریکیو درون باغ در نظر گرفته شده است. 

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

شهرت باغ های بوچارت

پس از آن که جنی بوچارت و همسرش به ساخت باغ های بوچارت مشغول شدند، نام باغ های بوچارت به سرعت بر سر زبان مردم منطقه افتاد؛ به طوری که تا دهه 1920 بیش از پنجاه هزار نفر در سال به بازدید باغات بوچارت رفتند و خانواده بوچارت با روی باز به استقبال بازدیدکندگان مختلف پرداختند. 

از افتخارات و جوایز این باغ می‌توان به :

جایزه پدیده سال در 2014

جایزه باغ شایسته آمریکایی برای بازدید در سال 2012 

بهترین جایزه گردشگری در سال 2012

جایزه باغ سال در 2011

بهترین جاذبه گردشگری در سال 2010

و ...

اشاره کرد. 

باغ های بوچارت کانادا

دسترسی به باغ های بوچارت

باغ‌های گل بوچارت در 100 کیلومتری شهر ونکوور قرار دارد که اگر بخواهید این مسیر را با ماشین طی کنید، حدود 3 ساعت در راه خواهید بود. همچنین این باغ در 21 کیلومتری شمال شهر ویکتوریا، شهر مرکزی استان بریتیش کلمبیا قرار دارد. همچنین برای دسترسی بهتر به باغ بوچارت شاتل ها و مسیرهای مشخصی وجود دارد. برای اطلاعات بیش تر می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. 

ساعات بازدید: در طول ماه های مختلف، متفاوت است. 

بهار: 1 تا 31 مارچ: 9 تا 16

 1 آپریل تا 31 می: 9 تا 17

 1 تا 14 ژوئن : 9 تا 18

تابستان: 15 ژوئن تا 3 سپتامبر: 9 تا 22

4 تا 15 سپتامبر: 9 تا 21

16 تا 30 سپتامبر: 9 تا 17

پاییز: 1 تا 31 اکتبر: 9 تا 16

1 تا 30 نوامبر: 9 تا 15:30

کریسمس: 1 دسامبر تا 6 ژانویه: 9 تا 21

25 دسامبر: 13 تا 21  

زمستان: 7 ژانویه تا 29 فوریه: 9 تا 15:30

هزینه بازدید: بلیت برای بزرگسالان ۳۲ دلار، نوجوانان ۱۶ دلار و کودکان ۳ دلار است.

آدرس: کانادا، خلیج برنتوود، خیابان بنونوتو 800 

Address: 800 Benvenuto Ave, Brentwood Bay, BC V8M 1J8, Canada

باغ های بوچارت کانادا
باغ های بوچارت کانادا

در پایان ویدئویی از این باغ زیبا را به تماشا بنشینید

سخن آخر

بازدید از باغ بوچارت چگونه بود؟ 

اگر موضوع و مکانی مد نظرتان هست که دوست دارید با آن بیش تر آشنا شوید، آن را با کارناوال در میان بگذارید.