بار دیگر تبلیغات تورها برای سفر به استانبول با لغو ممنوعیت سفر گردشگران و مسافران ایرانی به ترکیه ، از سر گرفته شد. اما طبق آن چیزی که آژانس های مسافرتی توافق کرده اند ، فروش تورهای سایر مقاصد همچون آنتالیا به طور رسمی از اول شهریور ماه از سر گرفته شود.

در گزارشی که ایسنا در این باره تهیه کرده ، رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران اظهار داشت که آژانس های مسافرتی ایرانی به مقصد ترکیه بعد از ماجرای کودتا و ممنوع شدن سفر گردشگران ایرانی به ترکیه ، خسارات زیادی متحمل شدند؛ خساراتی که مبلغ آن هنوز مشخص نیست اما در حال حاضر از طرف تُرک مطالبه کرده‌اند. 

در چنین شرایطی ، بعد از اعلام خبر لغو ممنوعیت سفر به ترکیه از روز شنبه 23 مرداد برخی آژانس‌های ایرانی تبلیغات خود را برای جذب مسافر به مقصد ترکیه آغاز کردند . قیمت تورها در حاضر تغییر محسوسی ندارد و مشابه آن چیزی است که پیشتر و قبل از ممنوعیت سفر به این کشور عرضه می‌شد.

به عنوان مثال سفر به شهر استانبول با پرواز های ایرانی متغیر و چیزی بین 740 هزار تومان تا یک میلیون و 700 هزار تومان است.

با نگاهی به جدول پروازهای تورهای ترکیه می توان فهمید که همچنان ایران مجوزهای کمتری را برای ایرلاین‌های تُرک صادر می‌کند.

مقصد سفر به ترکیه هم همچنان با محدودیت هایی روبرو است و با توجه به تورهایی که در آژانس‌ها و وب‌سایت‌های فروش عرضه شده، میتوان به استانبول و شهر ساحلی کوش‌آداسی سفر کرد. برای سفر به کوش آداسی باید چیزی در حدود یک میلیون و 700 هزار تومان تا 2 میلیون و 800 هزار تومان در نظر گرفت.

در مصاحبه ای که عضو هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران، بهروز صفری، با خبرگذاری ایسنا داشته ، پیرامون این خبر اینطور توضیح داده است :

بعدازظهر روز گذشته شنبه 23 مرداد ماه، پس از صدور اطلاعیه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و وزارت خارجه، جلسه‌ای با حضور مجریان تورهای گردشگری ترکیه برگزار و توافق شد فروش تورهای ترکیه رسما از اول شهریورماه آغاز شود.

آن طور که صفری می گوید در حال حاضر هم یک سری تور به مقصد ترکیه ارائه می شوند اما این بازار فعالیت خود را به طور رسمی از اول شهریور از سر می گیرد.

صفری صحبت هایش را در حالی ادامه داد که به تغییرات دیگری در این بازار بعد از لغو ممنوعیت سفر به ترکیه اشاره کرد:

به منظور اشباع نشدن بازار و با توجه به کِشِش محدودی که فعلا مقصد ترکیه تحت تاثیر ممنوعیت‌ها دارد، تصمیم گرفته شد فعلا میزان پروازها کنترل شده باشد تا بازار مثل قبل شلوغ نشود. بنابراین تا مدتی تعداد پروازهای این مقصد کاهش خواهد داشت تا شرایط به حالت قبل بازگردد.

فروش "رسمی" تورهای ترکیه از اول شهریور

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....