در تاریخ 28 ام اردیبهشت ماه سال جاری ، جمعی از دوست داران محیط زیست  در شهر رفسنجان به منظور پاسداشت هویت و میراث این شهر و همچنین فرهنگ سازی و تشویق مردم به استفاده از دوچرخه برای کاهش آلودگی هوا و اثرات مثبت زیست محیطی، از میدان شهدا تا میدان قطب آباد و کاروانسرای عباسی  را رکاب زدند . 

این برنامه به همت کمپین " قلب من برای میراثمان می تپد" و گروه دوچرخه سواری " گروه دوستداران طبیعت رفسنجان"  و با همکاری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کرمان علاوه بر این سازمان های اتحادیه انجمن های صنفی کارگری راهنمایان گردشگری کل کشور ، مشارکت های مردمی سازمان حفاظت از محیط زیست و دفتر محیط زیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان هم در این برنامه مشارکت داشتند .

شهر رفسنجان با جمعیتی بالغ بر 207 هزار نفر در فاصله 110 کیلومتری از مرکز استان کرمان قرار گرفته است . این شهر بزرگ ترین تولید کننده پسته رفسنجان است و بزرگ ترین خانه خشتی جهان در آن جا ساخته شده ؛ علاوه بر این بزرگ ترین معدن مس روباز هم در این شهر قرار دارد .

رفسنجان زادگاه بزرگان بسیاری بوده و در آنجا کاروانسرا ها ، حمام ها و مساجد بسیاری وجود دارد ؛ کاروانسرای 400 ساله شاه عباسی رفسنجان از شاهکارهای دوران شاه عباس صفوی است و در مرکز شهر رفسنجان در زمینی به مساحت 3 هزار متر مربع واقع شده است . معماری این بنا چهار ایوانی است و دارای 12 اتاق است که به حیات مرکزی راه دارند .

کمپین " قلب من برای میراثمان می تپد" به منظور محافظت از میراث های ملموس و ناملموس بشری و گسترش  و نگاهداشت طبیعت و تاریخ برای رسیدن به آینده ایمن توسط خودمان و فرزندانمان تشکیل شده است .

کمپین قلب من برای میراث مان می تپد در رفسنجان

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....