ارزان‌ترین مقصد گردشگری آسیا معرفی شد؛ این مقصد شهر « پوخارا » نام دارد که در نپال واقع شده است.

« پوخارا »، شهری است که ارزان ترین مقصد گردشگری در آسیا لقب گرفته است .

این نتیجه بعد از بررسی های انجام شده در حوزه ی جهانی گردشگری مشخص شده است و « پوخارا » را به عنوان ارزان‌قیمت‌ترین مقصد برای مسافران آسیا معرفی کرده است.

در این مطالعات ، 25 شهر که سفر به آن ها کمترین هزینه را دارد ، معرفی شده است و « پوخارا » در این لیست رتبه دار است. یک سفر یکروزه  به این شهر و اقامت در آن تنها با هزینه ای در حدود 15.44 دلار امکان پذیر است.

به گزارش توربو نیوز، یکی از مقامات دولتی نپال ، در این مورد گفته که انتشار این خبر می تواند تا حد زیادی به گردشگری منطقه و حتی کشور کمک کند.

جالب است بدانید که بزرگترین صنعت و منبع در آمد مردمان نپال گردشگری است.

این کشور دارای هشت قله از ۱۰ قله بلند جهان از جمله مرتفع‌ترین آن‌ها، «اورست» است و پرطرفدارترین مقصد گردشگرانی است که به طور تخصصی کوه‌نوردی و صخره‌نوردی می‌کنند. میراث باستانی هندوی و بودایی و آب‌وهوای سرد این منطقه هم از جاذبه‌های گردشگری آن به حساب می‌آید.

طبق بررسی ها در سال 2007 تعداد گردشگرانی که به نپال سفر کردند به نسبت سال پیش در حدود 37.2 درصد افزایش داشته است و به عدد 526.705 نفر رسیده است. در سال 2008 چیزی در حدود 55.9 درصد از این مسافران از کشورهای آسیایی بودند و چیزی در حدود 27.5 درصد آن ها از اروپای غربی آمده بودند.

گردشگرن خارجی به طور میانگین 11 روز در این شهر اقامت داشته اند.

ارزان‌ترین مقصد گردشگری آسیا

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....