دلیل شهرت کریستف کلمب

کریستف که یک بلند پرواز و دریانورد اهل جنوا، ایتالیا بود می گویند بر حسب اتفاق قاره ی آمریکا را کشف کرد. وی از سوی پادشاهی کاستیل که بخشی از اسپانیا به حساب می آمد موظف بود تا راهی را از سمت غرب به هندوستان بیابد. او در سال 1492 میلادی به همراه 3 کشتی از عرض اقیانوس اطلس گذر کرد ولی به جای آسیا به قاره ی آمریکا رسید.

وی شخصیتی بحث برانگیز دارد. برخی او را مسئول کشته شدن بومیان آمریکایی می دانند و برخی به دلیل رواج دادن فرهنگ غربی از او تقدیر می کنند.

تولد

در رابطه با تولد و محل آن نمی توان بطور قاطع گفت که در کجا چشم به جهان گشوده است ولی گفته می شود او اهل جنوا درایتالیا بوده و برخی او را اهل اسپانیا می دانند.

کریستف در تاریخی بین 26 اوت تا 31 اکتبر سال 1451 میلادی به دنیا آمده است.

پدر او دومنیکو کلمب تاجر پشم بود و مادرش دختر یک تاجر پشم. او 3 برادر کوچکتر و یک خواهر داشت. 

زندگی

او درکنار یکی از برادران خود نقشه نگاری را جدا از شغل خانوادگی آموخت. او تا حدود سن 24 سالگی خواندن و نوشتن بلد نبود ولی با توجه به علاقه ای که نسبت به ناخدا شدن داشت علم را آموخت.

در سال 1474 او در کنار کارکنان کشتی سرمایه‌داران اسپنولا به سفر رفت و این کشتی برای یکی از مشتری های پدرش بود.

او بعد از گذشت سال ها و تبدیل شدنش به یک ملوان نهایتا در سال 1492 قاره ی آمریکا را کشف کرد.

بعد از این کشف تاریخی چندین بار دیگر به قاره ی آمریکا سفر کرد و این شروعی بود برای شکل گیری تاریخ خونین و پر رنج و عذاب برای بومیان و مردم آمریکا.

مرگ

کریستف کلمب در 20 می 1506 میلادی در سن 54 سالگی در گذشت. او وصیت کرده بود که در آمریکا به خاک سپرده شود ولی با توجه به وجود نداشتن کلیسایی مناسب در آن زمان وی را در اسپانیا و شهر والادولید به خاک سپردند و بعد ها او را به جمهوری دومنیکن منتقل کردند.

کریستف کلمب

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....