در این قسمت نگاهی خواهیم داشت به مرگبارترین سفر جاده ای برای رسیدن به مقصد.

با توجه به گزارش سازمان بهداشت جهانی درباره ی امنیت جاده ها در سال 2013 خطرناک ترین مقصدی که به می توان از طریق جاده به آن رسید جمهوری دومینیکن می باشد که مقصد بسیاری از گردشگران محسوب می شود.

در منطقه ی کارائیب و کشورهایی که در این ناحیه قرار گرفته اند میزان مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای بسیار بالا می باشد. اگر بخواهیم کمی دقیق تر بگوییم میانگین مرگ ناشی از تصادفات برابر است با 41.7- به ازای هر 100,000 نفر. ( این تحقیق در سال در سال 2010 انجام شد و این ارقام به دست آمد.

جالب است که بدانید در همان سال 2010 حدود 1.24 میلیون نفر بر اثر تصادفات جاده ای و درکل تصادف جان خود را از دست داده اند.

جمهوری دومینیکن کشوری است که در قسمت شرقی جزیره ی هیسپانیولا در دریای کارائیب واقع شده است و پایتخت آن سانتو دومینگو می باشد. زبان اصلی این کشور اسپانیولی و واحد پول آن نیز پزو است. 

این کشور حدود 10 میلیون جمعیت دارد و با وسعت ۴۸۴۴۵ کیلومتر مربع تبدیل به دومین کشور بزرگ منطقه ی کارائیب بعد از کشور کوبا شده است و 1 میلیون از جمعیت جمهوری دومینیکن در پایتخت آن زندگی می کنند.

کریستف کلمب در سال 1492 وارد ساحل این سرزمین شد و تبدیل به اولین محل برای سکونت اروپاییان تازه وارد شد. پایتخت این کشور را می توان اولین پایتخت اسپانیایی ها در قاره جدید دانست و در سال 1821 این کشور مستقل شد. از خلیج های این کشور می توان به لویا، سامانا، اوکوا اشاره کرد. طبیعت زیبایی که جمهوری دومینیکن در خود جای داده باعث شده تا گردشگران زیادی را به خود جذب کند.

باید گفت که این کشور به 30 ایالت مختلف تقسیم شده است.

 

جدول اطلاعات گینس

 رکورد دار

 جمهوری دومینیکن

 در چه مکانی

 جمهوری دومینیکن

 زمان

 1 ژانویه 2010

مرگبارترین سفر جاده ای برای رسیدن به مقصد

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....