دریاچه اوان

با گرم شدن هوا سفر به مناطقی که دارای دریاچه و رودخانه هستند بیشتر می شوند . قزوین و سفر به منطقه ی الموت یکی از گزینه های انتخابی مردمان تهران به حساب می آید . زیرا در مدت زمان کمی به مقصد می رسند . 

دریاچه ی اوان یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری قزوین به حساب می آید . این دریاچه در روزهای تعطیل شاهد تعداد زیادی گردشگر است که برای چند ساعت قصد دور شدن از زندگی شهری و شلوغ را دارند . 

امکاناتی که در اختیار گردشگران قرار داده می شود چند آلاچیق نیمه کاره ، یک سکوی بتنی ، سرویس بهداشتی و برای عکاسی از مناظر دریاچه باید 6 هزار تومان پرداخت شود . 

البته امکاناتی مانند قایق سواری نیز وجود دارد . برای 15 دقیقه قایق سواری دو نفره باید 10 هزار تومان پرداخت شود و برای قایق های 4 نفره 20 هزار تومان . 

اما این دلیل پرداخت این هزینه ها چیست ؟

گردشگران سوار قایق ها می شوند بدون رعایت کردن اصول ایمنی . به هیچ کدام از آن ها جلیقه ی نجات داده نمی شود . آیا این سود جویی است ؟ سلامت و ایمنی گردشگران هیچ اهمیتی ندارد و در قبال پرداخت هزینه برای استفاده از قایق ها هیچ امنیتی را نمی توان برای جان گردشگران در نظر گرفت .

شاید دریاچه ی اوان کوچک به نظر برسد ولی عمقی برابر با 6 تا 8 دارد و ممکن است برای برخی از گردشگران خطرناک باشد . 

مسئولان گردشگری در استان قزوین باید تدبیری اندیشیده و برای حل این مشکل کاری انجام دهند . امنیت گردشگران بسیار مهم می باشد و باید جلیقه های نجات و دیگر امکانات برای رفاه و امنیت جان بازدید کنندگان از این دریاچه ی زیبا مهیا شود .

بهار گذشته شاهد غرق شدن یک جوان در این دریاچه بوده ایم . آیا مرگ یک نفر کافی نیست تا مسئولان به فکر جان گردشگران باشند ؟

نظر شما چیست ؟

دریاچه اوان

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....