سید محمد حسینی ، مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی خبری را مبنی بر  کشف استخوان های درشت و قدیمی مربوط به پرنده ای غول پیکر در شهرستان محلات ( یکی از شهرستان های استان مرکزی ) خبر داد.

سید محمد حسینی روز دوشنبه 25 مرداد در مصاحبه ای که با خبرگزاری ایرنا داشته در مورد این خبر میگوید : 

معدنکاران شهرستان محلات روز یکشنبه در حال برداشت سنگ از یک معدن به حفره بزرگی برخورد کردند که در داخل آن تعدادی استخوان درشت و متمایز از استخوان های طبیعی انسان و جانوران موجود فعلی مشاهده شد.

او صحبت هایش را اینگونه ادامه می دهد : 

با اطلاع این موضوع ،تیم کارشناسی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به محل اکتشاف در محلات اعزام شد.

حسنی گفت :

بر اساس گزارش های اولیه این تیم ، استخوانهای کشف شده مربوط به پرنده ای غول پیکر است که بر اثر سیل در حفره سنگی محبوس شده و جان سپرده است. مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی افزود:

استخوان های کشف شده این جانور غول پیکر برای آزمایش های تخصصی و مطالعات دوران شناسی به اراک منتقل شده است.

حسینی افزود :

در صورت نیاز به تحقیقات بیشتر قطعه ای از استخوانهای این پرنده به آزمایشگاه های تهران منتقل خواهد شد. شهرستان محلات یکی از شهرستان های استان مرکزی محسوب می شود که در جنوب شرقی آن واقع گردیده است.

شهر محلات که یکی از شهرستان های استان مرکزی محسوب می شود و به واسطه مزارع بزرگ پرورش گل مقصد گردشگران زیادی است. محلات به دلیل نداشتن آلودگی هوا به القابی مانند هلند ایران ، بهشت افسانه ای و شهر گل ها شهرت یافته است.

استخوان های پرنده غول پیکر در محلات

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

دیدگاه ها : 3
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....