فرقی نمی کند که سفر با چه هدفی صورت گیرد . دنیای گردشگری آنقدر وسیع است که می تواند همه ی اهداف را در خود جای دهد. امروزه تلاقی بحث آموزش و گردشگری دنیای جدیدی را در صنعت گردشگری به وجود آورده که روز به روز در حال گسترش است .

امروز در کارناوال به بررسی گردشگری آموزشی می پردازیم.

گردشگری آموزشی

گردشگری آموزشی چیست؟

اگرچه هر مسافری پس از رفتن به یک مکان می تواند درباره ی فرهنگ ، جامعه و جنبه های دیگر آن مکان چیزهایی را بیاموزد و از این نظر هر نوع سفری را می توان سفر آموزشی نامید ، ولی معمولا اصطلاح گردشگری آموزشی به سفرهایی اطلاق می شود که مسافران از طریق برنامه های رسمی و منظم ، مطالبی را بیاموزند .

نمونه ی آشنا و شناخته شده ی این سفرها ، برنامه هایی است که افراد با رفتن به خارج از کشورشان برای ادامه تحصیل یا گذراندن دوره های آموزشی به اجرا در می آورند. و در طی دوره ی اقامت خود برای تحصیل و گذراندن دوره های آموزشی به دانشگاه یا آموزشگاه می رود .فرد در اجرای چنین برنامه ای فرصت هایی را به دست می آورد تا از منابعی که احتمالا در جایی دیگر وجود ندارد ، استفاده کند .

یکی از دلایل عمده برای رفتن به خارج برای تحصیل این است که زبان و فرهنگ کشور دیگر ، فرصت های بیشتری برای فرد به وجود می آورد .

همچنین می توان برخی مسافرت ها یا گردش های دسته جمعی را هم سفر آموزشی به حساب آورد . این مسافران از نقاط تاریخی ، فرهنگی و علمی دیدن می کنند و معولا یک متخصص ، یا یک معلم در این مکان ها وجود دارد . برعکس سفرهایی که با هدف تماشای منظره ها انجام می شود ، سفرهای آموزشی شامل مطالعه ی کتاب ، گوش دادن به سخنرانی ها و بررسی مطالب دیگری می شوند که فرد می تواند با کمک آنها به صورت رسمی مطالب و تجربه های بیشتری بیاموزد.

گردشگری آموزشی

مقاصد گردشگری آموزشی

گردشگری آموزشی در مقاصد مختلفی دیده می شود . از یک دانشگاه بسیار مدرن گرفته تا یک پارک معمولی ، همه و همه می توانند به عنوان یک مقصد گردشگری آموزشی در نظر گرفته شوند. مقاصدی که مورد توجه بیشتری در امر آموزش هستند عبارتند از: مراکز علمی و تحقیقاتی ، دانشگاه ها ، مراکز هنری ، اماکن تاریخی ، مراکز آموزش دینی و...

 

 

 

دانشنامه گردشگری

با #مفاهیم و دانش گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....