این بار در مشاهیر گردشگری با اوژن فلاندن، نقاش و خاورشناس فرانسوی آشنا می شویم.

دلیل شهرت

آثار بی نظیر اوژن در زمینه های تاریخی و هنری باعث شهرت وی شده است. او نقاشی و طرح های بی نظیری از آثار معماری کشور ایران و خاورمیانه کشیده است. 

اوژن در سال 1217 خورشیدی به همراه معمار و هنرمند فرانسوی دیگری به نام پاسکال کوست در دوره قاجاریه و حکومت محمدشاه وارد کشور ایران می شوند. در طی سفر مشاهدات خود را از وضعیت ایران، سیاست های بین المللی قاجارها و بناهای تاریخی ایران در کتابی به نام « سفر به ایران » در چند جلد تالیف کرده است. این کتاب در سال 1851 میلادی در شهر پاریس به چاپ می رسد.

تولد

 اوژن فلاندن در روز پانزدهم آگوست سال 1809 در شهر زیبا و ساحلی ناپل فرانسه چشم به جهان گشود.

زندگی 

 فلاندن سفرهای پرآوازه اش را با ماموریتی به کشور الجزیره آغاز کرد. وی نماینده فرهنگستان هنرهای فرانسه بود و ماموریتش در این سفر تهیه تصاویری از موفقیت و افتخارات ارتش فرانسه در الجزیره بود.

پس از اتمام ماموریتش به همراه پاسکال کوست همانطور که پیش تر ذکر کردیم، وارد ایران شد. اوژن و پاسکال به بیشتر نقاط ایران از جمله قزوین، شیراز، تبریز، همدان و . . سفر کردند. سفر 2 ساله آن ها بدون هیچ مشکلی و سختی پیش رفت زیرا این هنرمندان تحت حمایت دربار قاجار و حاکمان محلی بودند. نتیجه این سفرها آثار ماندگاری از این 2 هنرمند می باشد.
مقصدی بعدی فلاندن بین النهرین و شهر تازه کشف شده ی نینوا بود! کتابی نیز در مورد نینوا توسط او در شهر پاریس به چاپ رسید.

مرگ

این هنرمند فرانسوی در روز 29 سپتامبر سال 1889 میلادی در شهر تور فرانسه درگذشت. آثار به جامانده از اوژن به شکلی است که به راحتی با آن ها می توانید به دل تاریخ سفر کنید. طراحی های او از بناهای تاریخی ایران از از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل به زودی مطلبی در ارتباط با طرح های اوژن از ایران به شما ارائه خواهیم کرد.

اوژن فلاندن

طراحی بی نظیر اوژان فلاندن از دروازه تبریز

دروازه تبریز

طراحی بی نظیر اوژان فلاندن از میدان سلطنتی تهران

اوژن فلاندن

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....