هر گردشگر خارجی معادل 30 بشکه نفت ارزآوری دارد.

این خبر را ایرنا در حالی منتشر کرد که معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، سمیع الله حسینی مکارم ، در این باره می گوید:

در شرایطی که هر گردشگر خارجی معادل 30 بشکه نفت ارزآوری دارد، گردشگری می تواند به یکی از ارکان مهم تحقق اقتصاد مقاومتی منجر شود.

سمیع الله حسینی مکارم در جلسه ی  نشست تخصصی تشریح و تبیین برنامه های اقتصاد مقاومتی که روز 4 شنبه تاریخ 13 مرداد 95 در هتل انقلاب برگزار شد در این باره گفت :

گردشگری، برخلاف نفت نه نیاز به خام فروشی دارد و نه سرمایه گذاری دیگران، صنایع دستی هم مواد اولیه و منابع انسانی بومی احتیاج دارد و دارای کمترین هزینه و بیشترین بهره وری است، در نتیجه گردشگری و صنایع دستی دو رکن مهم اقتصاد مقاومتی هستند.

او صحبت هایش را اینگونه ادامه داد:

دولت برای تحقق پنج محور مهم اقتصاد مقاومتی یعنی درآمدزابودن، برون گرا بودن، مردمی بودن، عدالت محور بودن و دانش بنیان بودن، 12 برنامه ملی را پیش بینی کرده است.

حسینی مکارم در تبیین این برنامه ها گفت:

ارتقاء بهره وری، پیشبرد برون گرایی اقتصاد، ارتقاء توان تولید ملی، برقراری انضباط مالی، توسعه اقتصادی دانش بنیان و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی بخشی از این برنامه های ملی هستند.

وی اینگونه ادامه داد :

بخش دیگر برنامه های ملی دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی به شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد، توسعه ظرفیت تولید نفت و گاز و تکمیل زنجیره پایین دستی، هدفمند سازی یارانه ها و سیاست های پولی معطوف می شود.

حسینی مکارم گفت:

سازمان میراث فرهنگی نیز در طرح های توسعه گردشگری طبیعی، تاریخی، زیارتی و سلامت و البته صادرات فرش و صنایع دستی در این امر اهتمام ویژه ای دارد.

وی تصریح کرد:

اگر بتوانیم از نظر مالی و اقتصادی توانمند باشیم، در مقابل هر تهدیدی مقاوم خواهیم بود و برای رسیدن به این مهم، باید سریع تر به شاخص های تعریف شده در چشم انداز 20 ساله برسیم که فاصله قابل توجهی با آنها داریم.

مکارم ابراز امیدواری کرد که اجرای این طرح راهی برای مقابله ی اقتصاد کشور در برابر تهدید بیگانگان خواهد بود.

ارزآوری گردشگران خارجی

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

دیدگاه ها : 1
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....