این بار در مشاهیر گردشگری با فرانسیسکو واسکس د کورونادو، که یک سیاح و شکارچی گنج اسپانیایی بود، آشنا می شویم.

دلیل شهرت

 سفر ماجراجویانه ی او به دنبال 7 شهر افسانه ای و یافتن گنج، باعث شهرت وی شد. ماجراجویی او در مکزیک، کانزاس و بخش های گوناگونی از قاره آمریکا صورت گرفت. در حین سفر فرانسیسکو با بومیان و سرخپوستانی برخورد کرد که پیش از آن هیچ اسبی را ندیده بودند!!! شاید برای شما هم جالب باشد که یک سرخپوست را بدون داشتن اسب تصور کنید! سرخپوست ها اسب ها را از اسپانیایی ها گرفتند و برای افزایش جمعیت اسب ها تلاش کرده و در آینده به استادانی برای پرورش و نگهداری اسب تبدیل شدند.

تولد

فرانسیسکو در سال 1510 میلادی در امپراتوری اسپانیا به دنیا آمد.

زندگی 

فرانسیسکو در یک خانواده اشرافی به عنوان دومین پسر خانواده متولد شد. او زندگی بسیار پر ماجرایی داشت. درپی گنچ بودن، خود نشانی از سبک زندگی او دارد. فرانسیسکو به دلیل هدفی که برای کشف 7 شهر افسانه ای داشت به سفرهای اکتشافی بسیاری رفت. در حدود 25 سالگی سفر خو به اسپانیای نو ( مستعمرات امپراتوری اسپانیا که بخشی از آن در کشور مکزیک کنونی قرار داشت) را در جستجوی گنج آغاز کرد. او هیچ گاه نتوانست شهر افسانه ای مدنظرش را بیابد اما بخش های جدیدی از مکزیک، گرند کانیون و . . را دید.

وی دارای 8 فرزند بود و برای سفرها اکتشافی و ماجراجویانه ی خود پول بسیاری را قرض کرد.

شاید برخورد و رفت و آمد فرانسیسکو با سرخپوستان و مردم محلی از جذابترین بخش های سفر او باشد.

مرگ

سفرهای اکتشافی فرانسیسکو برای او سختی های بسیاری را به همراه داشت به عنوان مثال در یکی از سفرهایش در زمستان از اسب به زمین افتاد و به شدت آسیب دید. در نهایت در 22 سمپتامبر سال 1554 میلادی بر اثر یک بیماری عفونی درگذشت. او در کلیسای سانتو دومینگو در مکزیکو سیتی به خاک سپرده شد.

 اگر به زندگی سرخپوست ها و آشنایی با اسب هایی که به وسیله اسپانیایی ها و فرانسیسکو واسکس د کورونادو  به قاره آمریکا وارد شد، علاقه مندید، مطالب زیر را از دست ندهید:

موستانگ اسبی وحشی

شراب چرده ; معرفی و تاریخچه سرخپوستان

آپاچی ها | مردان جنگجو

ویدیو HD از سفر به سرزمین کابوی ها و سرخپوست ها؛ محو تماشا شوید.

فرانسیسکو واسکس د کورونادو

مسیر سفر فرانسیسکو واسکس د کورونادو

فرانسیسکو واسکس د کورونادو

نقاشی هایی از سفر فرانسیسکو واسکس د کورونادو و برخورد با سرخپوستان

فرانسیسکو واسکس د کورونادو
فرانسیسکو واسکس د کورونادو

دره گرن کانیون

گرن کانیون

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....