یک گردشگر 51 ساله آلمانی با نام « الیور پارکـ » هنگام عکاسی در منطقه تاریخی ماچوپیچو در کشور پرو ، به دره سقوط کرد و متاسفانه درگرشت.

در گزارشی که ایسنا در این باره تهیه کرده است ، با وجود علائم هشدار دهنده ای که در منطقه ماچوپیچو وجود داشته است ، این گردشگر آلمانی هنگام عکاسی به دره سقوط کرده است.

این اتفاق غم انگیز زمانی رخ داد که « الیور پارکـ » با وجود علائم هشدار دهنده به به یک منطقه محصور در نزدیکی یک دره تنگ و عمیق در محوطه تاریخی «ماچوپیچو» رفته بود و تصمیم به عکاسی می گیرد و می خواسته همزمان با بالا پریدن از خودش عکاسی کند و عکسی در حالت پرواز را ثبت کند اما تعادل خود را از دست می دهد و به دره ای با عمق 100 متری سقوط می کند.
یکی از نگهبانان این اتفاق را خیلی سریع گزارش می دهد و اورژانس را با خبر می کند اما پزشکان بلافاصله مرگ این گردشگر را تایید کردند و جسد وی را به سردخانه شهر «کاسکو» انتقال دادند.

«ماچوپیچو» از مهمترین اماکن تاریخی و گردشگری در  آمریکای جنوبی است که آن را با عنوان شهر گمشده ی «اینکا»ها نیز می شناسند که در سال ۱۴۵۰  میلادی در ارتفاعات امپراتوری اینکاها ساخته شده است.

این اثر تاریخی در سال 1983 در فهرست میراث جهانی یونسکو به عنوان یک شاهکار خالص معماری و نشانه‌ای منحصربه‌فرد از تمدن اینکاها به ثبت رسده و از آن با عنوان یکی از عجایب هفتگانه دنیا یاد می کنند.

این اثر تاریخی هر ساله تعداد زیادی گردشگر را میزبانی می کند.

مرگ گردشگر آلمانی در ماچوپیچو

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....