کارناوال امروز یه پیشنهاد عالی و هیجان انگیز در #تهران داره که باید کمی نترس باشید و  پرانرژی...

بیشتر اوقات وقتی از اهالی تهران راجع به شهرشون میپرسی، از شلوغی و آلودگی و... گله مندند؛ کمتر کسی از جاذبه های لذت بخش و دیدنی تهران صحبت می کنه.

اما اگر شما اهل تفریح و هیجانید و ساکن تهران، یا مسافر تهرانید، باید بگم که پشت چهره دود گرفته این شهر، جاذبه های متفاوت و دوست داشتنی وجود داره که بیشتر بدی ها و سختی ها رو از یاد میبره.

کارناوالی شوید تا با هم هیجان و شادی فوق العاده ای رو در شمال تهران تجربه کنیم.

هیجان سورتمه سواری در منطقه ی کوهستانی تهران...

سورتمه تهران
photo by Vahid Sheikhi
سورتمه تهران
photo by Vahid Sheikhi
سورتمه تهران
photo by Vahid Sheikhi

یک روز شاد در تهران...

تبلیغات مربوط به سورتمه تهران را در خیابان های منتهی به تجریش و دربند بسیار دیده بودم؛ اما برای تجربه کردنش کمی ترس و دلهره داشتم. از دوستانی که سورتمه سواری را در گلابدره تجربه کرده بودند، پرسیدم و آن ها آنقدر با شور و هیجان تعریف می کردند که با تمام ترسی که داشتم با دوستان راهی گلابدره شدیم ...

از ورودی پارک در حدود دو کیلومتری باید پیاده روی می کردیم تا به سورتمه برسیم، فضا سازی و چراغ های زیبای اطراف مسیر، راه را برایمان راحت می کرد. 

از گیشه بلیط تهیه کرده و پله ها را بالا رفتیم تا سوار سورتمه شویم؛ صدای خنده و جیغ در مسیر سورتمه پیچیده بود، هرکسی را در آن محدوده میدیدیم، از شور و هیجان حاکم بر فضا، خندان بود.

هم از سوار شدن می ترسیدیم و هم دوست داشتیم این هیجان را در شهر خود تجربه کنیم، این پا و  آن پا کردم که بروم جلو یا نه که مسئول پذیرش صدایمان کرد و بدون معطلی ما را سوار سورتمه کرد و توضیحات لازم را داد. از هیجان نفس در سینه ام حبس شده بود که با شروع حرکت ناخودآگاه من هم مثل دیگران شروع به خنده و جیغ و هورا کشیدن شدم...

به نظر مسیر کوتاه بود و دلم میخواست چندین بار دیگر سوار شوم؛ اما زمان اندک بود و باید راهی خانه می شدیم...

سورتمه تهران
سورتمه تهران
photo by mr.alireza_ranjbari
سورتمه تهران
سورتمه تهران

تیزری از سورتمه تهران را باهم ببینیم...

سورتمه تهران | گلابدره

در سال 1392در بوستان گلابدره مسیر سورتمه سواری افتتاح شد که توسط کادر متخصصین ایرانی با تکنولوژی های مدرن ساخته شد و تمام استاندارهای ایمنی ایران و اروپا در آن رعایت شده؛ این سورتمه با سرعت 40کیلومتر برساعت مسیری بیش از 850متر رادر مسری بالاتر اط سطح زمین و پیچ در پیچ بر روی ریل های مطمئن و ایمن طی می کند. هیجان بالا و نو بودن آن برای گردشگران بسیار جذاب است.

اگر یک بار سورتمه سواری تهران را تجربه کنید، حتما بارها و بارها این تجربه را تکرار خواهید کرد.

ماشین هایی که برروی ریل ها حرکت می کنند، ظرفیت دو نفر را دارند و جالب ایت که سرعت این سورتمه ها را سرنشین می تواند کنترل کند، به این صورت که در کنار سورتمه اهرمی قرار داده شده که با کشیدن آن سرت کم می شود و می توان مسیر و مناظر اطرافش را با آرامش تماشا کرد( البته اگر سورتمه پشت سر شما هم سرعتش را کم کند)، اگرهم هیجان بیشتری را می خواهید سرعت را تغییر ندهید و از پستی و بلندی های یکدفعه ای و چرخش 360 درجه ای یکباره مسیر از اوج هیجان لذت ببرید.

سورتمه تهران در هر ساعت به 200الی 250 گردشگر خدمت رسانی کرده و به یکی از جاذبه های پرطرفدار گردشگری تهران تبدیل شده است. 

در این پارک شما تنها از سورتمه لذت نبرید بلکه، چشم انداز کوه های دربند از شمال، نمای شهر بزرگ تهران از جنوب و در مناظر زیبا و طبیعی گلابدره یک سفر به یادماندنی و شاد را برای شما به ارمغان خواهد آورد. 

نکته مهم اینکه، تمام گروه های سنی می توانند ازین تفریح استفاده کرده و لذت ببرند.

سورتمه تهران| گلابدره
photo by Vahid Sheikhi
سورتمه تهران| گلابدره

امکانات سورتمه تهران| گلابدره

با بازدید و استقبال روزافزون گردشگران از سورتمه تهران، امکانات تفریحی و گردشگری دیگری را در این پارک راه اندازی کردند. 

مجموعه های جدید سینما پروز، سافاری پارک از جمله تفریحات دیگر اطراف سورتمه تهران است که در ساخت آن ها نیز از تکنولوژی های مدرن استفاده شده است.

زمین بازی برای کودکان، پیست دوچرخه سواری، آلاچیق های خانوادگی و... از دیگر امکانات موجود در این مجموعه است.

 

سورتمه تهران
سورتمه تهران
photo by vahid sheikhi

زمان بازدید

در تمام ایام سال از ساعات اولیه روز تا شب می توانید سورتمه تهران را تجربه کنید و برای مطمئن شدن از خدمات رسانی امکان تماس وجود دارد.

در شش ماهه اول سال از ساعت 10صبح تا 21 ( ساعت 13 الی 14 تعطیل )  و در پاییز و زمستان از ساعت 10 صبح تا 18 بعدازظهر  (ساعت 13 الی 14 تعطیل) این مجموعه پذیرای گردشگران می باشد. 

در روزهای برفی و بارانی قبل از مراجعه با مجموعه تماس بگیرید و از کارکردن سورتمه ها مطمئن شوید.

 تلفن:   22725307 _021

بهای بلیط سورتمه تهران

در حال حاضر بلیط سورتمه سواری  14000 تومان می باشد و قیمت آن در همه ایام ثابت است؛ و تنها به صورت حضوری می توان بلیط را خریداری کرد.

سورتمه تهران
photo by vahid sheikhi
سورتمه تهران

دسترسی به سورتمه تهران | گلابدره

آدرس: ایران. تهران. میدان تجریش. خیابان دربند. خیابان اسدالهی. بوستان جنگلی گلاب‌دره.

دو مسیربرای رسیدن به سورتمه تهران وجود داد.

1 ) از میدان قدس

اگر با وسایل حمل و نقل عمومی قصد سفر دارید؛ بهترین راه مترو می باشد. در ایستگاه تجریش پیاده شده و از میدان قدس به راحتی می توانید با یک تاکسی به بوستان گلابدره برسید. 

از قدس تاکسی های دربند را سوار شوید، ،به خیابان اسدالهی که رسید با 15 دقیقه پیاده روی به ورودی بوستان گلابدره خواهید رسید و یا اینکه به راننده  مقصدتان را بگویید تا جلوی درب وردی بوستان شما را پیاده کند.

2 ) از میدان تجریش

درضلع شمال شرقی میدان تجریش، تاکسی های" تجریش –آبک"  را سوار شده و مقابل در ورودی بوستان گلاب‌دره پیاده شوید. البته تاکسی های باغ فیض را نیز می توانید سوار شوید.

از وردی بوستان تا ورودی سورتمه تقریبا 2کیلومتر مسیر پیاده روی در پیش رو خواهید داشت.

میدان تجریش
سورتمه تهران
photo by vahid sheikhi

توصیه های دوستانه کارناوالی

در این سفر با دوستان و یا اقوام پرانرژی خود همراه شوید تا لذت سورتمه سواری برایتان دو چندان شود.

کفش مناسب برای پیاده روی از ورودی بوستان تا سورتمه به پا داشته باشید.

سورتمه سواری تهران را حتی در یک غروب بعد از ساعت کاریتان میتوانید تجربه کنید؛ اما اگر یک روز را به گردش در این محدوده اختصاص داده اید، حتما از بوستان گلابدره، باغ ملک، امامزاده قاسم، گورستان ظهیرالدوله، مجموعه كاخ موزه سعدآباد، مجموعه باغ شاطر و... دیدن فرمایید. 

سورتمه تهران
سورتمه تهران
سورتمه تهران
photo by vahid sheikhi

سخن کارناوال

سورتمه سواری چطور بود؟  چقدر سورتمه تهران برای شما هیجان انگیز بود؟

در طول مسیر ترس و دلهره پرتاب شدن، نداشتید؟  سرعت حرکت سورتمه ها کافی بود؟

تجربیات خود را برای همراهان کارناوال بیان کنید.

دیدگاه ها : 4
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....