این بار در مشاهیر گردشگری با حسین ثابت بکتاش کارآفرین و هتلدار ثروتمند ایرانی آشنا خواهیم شد. 

دلیل شهرت

حسین ثابت یکی از ثروتمندترین افراد شناخته شده ایرانی در بخش گردشگری می باشد. او در گذشته مالک پروژه های بزرگی همچون  هتل داریوش و پارک دلفین های کیش بوده و در حال حاضر صاحب چندین هتل در کیش است و علاوه بر تمام این ها چندین هتل نیز در جزایر قناری از آن اوست.

او صاحب یکی از بزرگترین شرکت های هتلداری در کشور اسپانیا می باشد و در جزیره اختصاصی اش سکونت دارد.

او قصد اجرای پروژه های بسیاری در ایران دارد که به گفته خودش تا زمانی که شرایط اجرای آن ها فراهم نگردد، فعالیتی در این زمینه ها نخواهد کرد.

برای مثال او قصد داشت هتلی 500 اتاقه و سبز در کیش احداث کند که حتی کارهای اولیه آن آغاز شده بود اما در سال 1389 این پروژه بنا به دلایل متفاوتی متوقف شد.

تولد

حسین ثابت در سومین ماه بهار سال 1313 در شهر مشهد متولد شد.

زندگی 

حسین ثابت پس از دریافت دیپلم خود در ایران برای ادامه تحصیل در دانشگاه به اروپا سفر کرد. وی دوره دانشجویی چندان آسانی را نگذارنده و برای امرار معاش در دوره دانشجویی در کشور آلمان به خرید و فروش روزنامه مشغول بود. سختی های امرار معاش و تحصیل باعث شکست و نتیجه نگرفتن او نشد و وی توانست در رشته برق و الکترونیک در دانشگاه فارغ التحصیل شود.

تحول زندگی او پس از بازدید جزایر قناری به طور اتفاقی پس از اتمام دانشگاهش بود. در آن زمان جزایر قناری به شکل متروک اما با پتانسیل قوی گردشگری بوده است. او پس از مطالعه بر روی این جزایر تصمیم به اجرای برنامه های عمرانی در این جزیره ها، می گیرد. از آن پس پیشرفت های وی آغاز می گردد و او قدم در دنیای بزرگ گردشگری می گذارد. 

وی پس از دیدار با یکی از سفرای ایران که به جزایر قناری سفر کرده بود تصمیم می گیرد به ایران سفر کند و این سفر آغاز فعالیت های اقتصادی و گردشگری او در ایران بوده است.

یکی از اقدامات جالب او پس از ورود به کیش، تقاضای خرید تمامی هتل های کیش بود که نتوانست به این هدف خود دست یابد.

وی به چند زبان زنده دنیا مسلط و حافظ نهج البلاغه می باشد.

حسین ثابت جمله بسیار جالبی دارد که شاید مورد توجه شما هم قرار گیرد.

" برخی می گویند خوب است آدم فقیر باشد اما سالم باشد. اما من اعتقاد دارم آدم باید هم سالم باشد و هم ثروتمند! "

حسین ثابت بکتاش
حسین ثابت بکتاش

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

دیدگاه ها : 7
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....