کوبا ، کشوری زیبا ولی عجیب در آمریکای جنوبی . سال های سال است به دلیل نوع حکومت در این کشور مردم در وضعیتی خاص زندگی کرده اند . بطوری که اتومبیل ها متعلق به سالیان پیش می باشد . چندی پیش طی توافق ایالات متحده و کشور #کوبا وضعیت رو به بهبود رفت تا حدی که گردشگران آمریکایی و اروپایی وارد کوبا شدند . با گذشت زمان و بازگشت اعتماد میان کوبایی ها و گردشگران ، صنعت گردشگری کوبا رشد خوبی را شاهد خواهد بود . 

این کشور سواحل بسیار زیبایی دارد و از فرهنگ غنی و جالبی نیز برخوردار است . 

آیا تا به حال به کوبا سفر کرده اید ؟

اگر سفری نداشته اید و قصد سفر دارید در ادامه نکاتی را برای شما توضیح خواهیم داد . کوبا بسیار زیبا است و ارزش سفر کردن را دارد . 

همراه کارناوال باشید . 

پرچم کوبا
نقشه کوبا

خود را برای سفر به کوبا آماده کنید

در سال 2015 بعد از توافق میان آمریکا و کوبا شاهد رشد 77% سفر گردشگران آمریکایی و غیر آمریکایی به این کشور هستیم . همانطور که می دانید امروزه صنعت گردشگری برای هر کشوری از اهمیت بالایی برخوردار می باشد . کوبا نیز با توجه به موقعیت و وضعیت اقتصادی نیازمند رشد در این صنعت می باشد . 

امروزه می توان به راحتی به کوبا سفر کرد.

شما می توانید از طریق ثبت نام در تورها سفری فوق العاده را به این کشور تجربه کنید . قبل از سفر نکاتی هست که باید در نظر گرفته شوند تا به هنگام سفر به مشکلی بر نخورید . 

اگر تکی #سفر می کنید و یا گروهی به نکاتی که در ادامه گفته می شود توجه کنید . 

همراه ما باشید .

کوبا

1) گردشگری در کوبا کلمه ی مناسبی نیست

یکی از مهمترین نکته هایی که باید به آن توجه کنید این است که مردم کوبا بعد از گذشت این همه سال و دور بودن از گردشگران و ... خاطرات خوبی از آن ها ندارند . حتما می گویید چرا ؟ در پاسخ باید گفت کمی به عقب تر برگردید ، قبل از انقلاب در کشور کوبا . در آن زمان آمریکا در کوبا رفت و آمد داشت و آزادی های زیادی وجود داشت ولی بعد از انقلاب کوبا دگرگون شد و دیگر خبری از آمریکایی ها نبود . شاید این حس ، عدم اطمینان آن ها باشد . 

در نتیجه آمریکایی هایی که به کوبا سفر می کردند و امروزه نیز این سیاست مشاهده می شود حتما باید برای انجام یک کار مشخص وارد کوبا شوند . 

اگر به این کشور سفر می کنید سعی کنید در گروه های دسته جمعی و تورها وارد کوبا شوید تا مشکلی برای شما پیش نیاید . همانطور که گفته شد مردم با گردشگران غریبه هستند پس در روابط خود احتیاط کرده و سعی کنید پیوندی فرهنگی بوجود بیاورید .

این نکته را حتما رعایت کنید و سپس به کوبا سفر کنید .

کوبا

2) انعطاف پذیری مهم است

این یک اصل مهم است . زمانی که شما وارد یک کشور با فرهنگی کاملا متفاوت می شوید از خود انعطاف نشان داده و سعی کنید با مردم آن جامعه همراه شوید . کوبا سالیان سال است که با مشکل برق مواجه است . زمانی که به رستوران می روید به ندرت می توانید همان چیزهایی که در منو نوشته شده را سفارش دهید . هتل که رزرو می کنید ممکن است در لحظه ی آخر لغو شود .

این اتفاقات برای کسانی که اخیرا به این کشور سفر کرده اند رخ داده است . پس خود را برای رویارویی با این اتفاقات آماده کنید .

مردم کوبا باید به گردشگران اعتماد کنند تا روابط بهتر شود . البته بسیاری هستند که با گردشگران به خوبی رفتار می کنند و رابطه ی میان آن ها و گردشگران برقرار می شود . 

کوبا

3) به همراه داشتن پول نقد مهم می باشد

بانک های کمی در کوبا وجود دارند که شما می توانید از عابر بانک های آن ها استفاده کنید . در نتیجه به همراه داشتن پول نقد مهم است . رستوران ها ، هتل ها و فروشگاه ها نیز کارت های اعتباری شما را قبول نمی کنند و مجبور هستید از پول نقد استفاده کنید .

پس زمانی که به کوبا می رسید مقدار زیادی از پول خود را تبدیل به پزو کوبا کنید تا به مشکلی بر نخورید . 

بهتر است از پوند و یا دلار کانادا در این کشور استفاده کنید .

کوبا

4) سفر کردن بصورت گروهی مزایایی دارد

اگر به همراه تور و یا دوستان و خانواده ی خود به کوبا سفر کنید از مزایای بیشتری بهره خواهید برد . تصور کنید تنها سفر کرده اید و با مشکلی مانند مریضی جزئی و یا تصادف مواجه می شوید . توجه داشته باشید که در کوبا هستید و کسی نیست تا مراقب شما باشد چه به هنگام وقوع حادثه چه بعد از آن .

اگر به همراه تور باشید مسئول تور به خوبی می داند که چه اقدامی کند . 

سفر کردن بصورت گروهی نیز از هزینه های شما کم خواهد کرد و می توانید بصورت گروهی خانه ای را برای اقامت اجاره کنید .

کوبا

5) مشکلات به هنگام استفاده از تلفن همراه

شما در کوبا نمی توانید از سرویس هایی مانند شبکه های اجتماعی و ... استفاده کنید . شهروندان کوبا نمی توانند بصورت شخصی به اینترنت دسترسی داشته باشند . شاید درون هتل بتوانید به اینترنت محدود دسترسی داشته باشد ولی خارج از هتل دیگر خبری از اینترنت نیست . 

شما باید برای داشتن اینترنت مبلغی را پرداخت کنید و این اینترنت ها بسیار سرعت کمی دارند . 

البته کافه هایی وجود دارند که اینترنت دارند ولی تعدادشان کم می باشد .

دولت کوبا اخیرا در برخی از خیابان های هاوانا برای گردشگران اینترنت راه اندازی کرده است و برای دسترسی به اینترنت باید پول دهید .

کوبا

6) فرودگاه های کوبا چندان مناسب و طبق برنامه عمل نمی کنند

زمانی که منتظر فرود و یا پرواز در فرودگاه های کوبا هستید ممکن است تاخیر های طولانی مدت ساعت ها شما را در فرودگاه نگه دارد . مسافران در قبال این تاخیر ها کاری جز منتظر ماندن نمی توانند انجام دهند . 

این تاخیرها می تواند ساعت های طولانی به طول انجامد و خبری از هواپیما نباشد .

اگر می خواهید از این مشکل به راحتی عبور کنید در برنامه های خود حدود 4 ساعت را برای تاخیر هواپیماها کنار بگذارید . 

کوبا

7) درب های ذهنی خود را باز نگه دارید

کوبا به دلیل سیاست هایی که دنبال می کند می تواند برای شما اتفاقات جالبی را رقم بزند . ممکن است صاحب رستورانی معمار باشد و یا راننده ی تاکسی که شما را به مقصد می رساند یک مهندس پرواز باشد . 

در کوبا تحصیلات به معنای در آمد بالا یا قرار گرفتن در طبقات بالاتر اجتماعی نیست . 

اگر کمی به زبان این کشور آشنا باشید گفت و گوهای جالبی می توانید با این افراد داشته باشید . فقط کافی است کمی اسپانیایی بلد باشید .

بعد از انقلاب کوبا بسیاری از شهروندان به مدارس رفتند و در کنار درس خواندن موسیقی و ... را آموختند . 

کوبا

سخن کارناوال

آیا تا به حال به کوبا سفر کرده اید ؟ نظر شما چیست ؟ چه نکات دیگری را باید رعایت کرد ؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید .

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....