مهاجرت ؛ مقوله ای که شاید در دهه های اخیر بسیار اتفاق می افتد و سبب می شود تا افراد زیادی بنا به دلایل مختلف ؛ یکی برای فرار از جنگ ، یکی به امید زندگی و آینده ای بهتر و یکی به دلیل .... خانه و وطن خود را ترک و کیلومترها آن طرف تر را برای ادامه زندگی انتخاب کنند.

در ادامه می خواهیم نگاهی بیاندازیم به 10 مقصد در سراسر دنیا که بیشترین مهاجر را می پذیرند و در میان مهاجران سراسر دنیا ، از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

چیزی که تقریبا در تمام این 10 مقصد مشترک است ، سطح بالای کیفیت زندگی است و این نشان می دهد که انسان پیش از هر چیز دیگری به دنبال زندگی آرام تر ، راحت تر و مرفه تر است ؛ البته این بدان معنا نیست که قرار باشد در قبال دریافت خدمات و امکانات رفاهی تلاشی صورت نگیرد ، بلکه فاکتور مشترک دیگر در میان این مقاصد ، فرصت های شغلی فراوان است که سبب می شود تا از مهاجران ، نیروی کار حرفه ای ساخته شود و مهاجر در ازای دریافت چیزی که به دنبالش بوده ، برای آن کشور هم نیروی کار مفیدی باشد.

همراه کارناوال باشید تا نگاهی به 10 مقصد محبوب برای مهاجرت در دنیا بیاندازیم و با این کشورها و دلایل محبوبیتشان آشنا شویم.

مهاجرت
photo by Dina Belenko

10 ) هنگ کنگ

دهمین مقصد در این لیست در #آسیا است و #هنگ کنگ نام دارد. هنگ کنگ که یکی از دو منطقه تقسیماتی ویژه در جمهوری خلق چین است با جمعیتی بالغ بر 7 میلیون نفر با سطح بالای کیفیت زندگی اش توانسته دهمین مقصد مناسب برای مهاجرت باشد.

دلایلی که سبب شده اند تا این مقصد آسیایی در این لیست باشد ، عبارت است از :

کیفیت بالای زندگی

دارا بودن استانداردهای لازم برای یک زندگی آرام و مرفه

سیستم بهداشت و درمان پیشرفته

سیستم آموزشی مناسب

و...

هنگ کنگ
photo by Weerasak Sae-ku
هنگ کنگ
photo by LokYiu Cheung

9 ) استرالیا

دلایل زیادی سبب شده تا استرالیا به یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجرت در دنیا  انتخاب شود.

دلایلی مثل :

جمعیت کم

سطح درآمد بالا

آب و هوای مناسب

بالا بودن استاندارد های زندگی

شاید همین دلایل قانع کننده و کافی باشد ، اما باید این را هم بدانید که گرفتن اقامت #استرالیا به نسبت کشورهای دیگر کار راحت تری است و می تواند یکی از انتخاب های خوب و بی دردسر برای مهاجرت باشد.

اما در کنار تمام این مزیت ها ، برخی نکات هم هستند که باید قبل از اقدام به #مهاجرت به استرالیا بدانید و آن که این مقصد از سیستم حمل و نقل عمومی ضعیفی برخوردار است.

استرالیا
استرالیا

8 ) فیلیپین

هشتمین مقصد مناسب برای مهاجرت ، این بار هم در آسیا و جنوب شرقی آن است؛ مجمع الجزایر فیلیپین.

جایی که می توان یک زندگی ایده آل و آرام را برای خود رقم زد. در فیلیپین میزان درآمد افراد از سطح خوبی برخوردار است و این سطح درآمدی خوب را مدیون نظام اقتصادی قوی است که دارد.

فیلیپینی ها خانواده محوراند و شاید از این جهت به ایرانی ها بیشتر شبیه باشند.

نقطه ی قوت دیگر فیلیپین در جذب مهاجر است این است که سیستم آموزشی خوب و کارآمدی دارد و این فاکتور برای خانواده هایی که به دلیل آینده ی فرزندانشان مهاجرت می کنند ، می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

تمام این ها سبب شده تا فیلیپین یک مقصد محبوب برای مهاجرت ، کار و زندگی باشد.

فیلیپین
فیلیپین
photo by Proxy Kiatanan

7 ) اسپانیا

مقصدی بسیار مناسب در اروپای غربی با شرایط آب و هوایی بسیار مناسب و مطلوب.

از همه مهمتر مقصدی است که شهروندان عضو اتحادیه اروپا بدون ویزا می توانند به این کشور بروند و در آن زندگی خود را شروع کنند.

اسپانیا کشوری است که به دلیل رشد صنعتی که دارد به شدت نیاز به متخصصان ماهر دارد و همین امر سبب شده تا فرصت های شغلی بسیاری در آن به وجود بیاییند و این یعنی شغل برای جوانان جویای کار و درآمد و آینده ای روشن.

این ها مجموعه دلایلی هستند که سبب شده اند تا #اسپانیا در رده ی هفتم از بهترین مقاصد برای مهاجرت در دنیا باشد.

اسپانیا
اسپانیا

6 ) سنگاپور

یک مقصد دیگر محبوب برای مهاجرت این بار هم در قاره ی پهناور آسیا. هفتمین مقصد محبوب برای مهاجرت جمهوری سنگاور ، کشوری در جنوب شرقی آسیا به پایتختی شهر سنگاپور است.

جالب است بدانید که #سنگاپور کوچکترین کشور در جنوب شرقی آسیا و در جنوب شبه جزیره مالایا واقع شده است.

دلایل بسیاری سبب شده اند تا این کشور کوچک یک مقصد محبوب برای مهاجرت باشد ، دلایلی از قبیل :

سطح بالای کیفیت زندگی

این دلیل شاید به تنهایی کافی باشد تا کسانی که به دنبال یک زندگی آرام و بی دغدغه هستند سنگاپور را برای محل زندگی انتخاب کنند.

سیستم آموزشی بسیار عالی

دلیل دیگر این است که سنگاپور نظام آموزشی بسیار قوی و با ثباتی دارد و می تواند بهترین مکان برای رشد کودکان باشد.

دستمزدهای بالا ، نرخ پایین مالیات ، فرصت های شغلی بسیار و سیستم حمل و نقل عالی با هزینه بسیار پایین هم از دیگر دلایلی هستند که این مقصد آسیایی را برای مهاجران محبوب کرده است.

سنگاور
سنگاور

5 ) ایالات متحده آمریکا

بدون شک اگر در این لیست نامی از ایالات متحده آمریکا نمی شنیدیم باید به صحت و سقم آن شک می کردیم.

پنجمین محبوب ترین مقصد مهاجرت دنیا #ایالات متحده آمریکا است

این کشور هر سال تعداد زیادی مهاجر می پذیرد؛ دلیلش هم این است که در کنار میهمان نوازی ایالت متحده ، شرایط بسیار خوبی برای زندگی در این مقصد وجود دارد و می توان آینده ی روشنی را برای خود و خانواده در آن جا رقم زد.

دلیل دیگر این است که طیف زیادی از فرصت های شغلی در آمریکا وجود دارد که جوانان جویای کار می توانند بسته به علاقه و صد البته مهارت شغل خود را انتخاب و برای ساخت آینده ی هر چه بهتر تلاش کنند.

شاید این معیار هم بی تاثیر نباشد ؛و آن عدم کمبود امکانات رفاهی و تفریحی است ؛ مردمان آمریکا می توانند در کنار تلاشی که برای کسب درآمد می کنند ، از طیف وسیع تفریحات و امکانات رفاهی به بهترین شکل ممکن بهره مند شوند.

ایالات متحده آمریکا
ایالات متحده آمریکا

4 ) سوئیس

کشور کوهستانی و بسیار زیبا واقع در اروپای غربی ، شاید یک مکان رویایی و زیبا برای ادامه ی زندگی.

تحقیقات در این کشور نشان داده که بیشتر شهروندان #سوئیس در مشاغل مربوط به بانکداری و بازارهای مالی فعالیت می کنند و همین موضوع سبب می شود تا سطح کیفی زندگی در سوئیس در حد مطلوبی باشد.

دلیل دیگر امکانات رفاهی برای گذران زندگی است ؛ به عنوان مثال این کشور سیستم حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته و کار آمدی دارد مثل ، قطار ، اتوبوس ، تراموا. این فاکتور نه تنها باعث می شود هزینه های زندگی کاهش یابد بلکه بر روی کیفیت هوای سوئیس هم تاثیر می گذارد؛ هر چند که سوئیس به دلیل موقعیت جغرافیای که دارد بهشتی کوهستانی است و تماشای مناظر کوهستانی و طبیعی آن بدون شک خستگی ناپذیر است.

از دیگر دلایلی محبوبیت سوئیس برای مهاجران ، نظام بهداشتی و مراقبتی آن است که از بهترین استانداردهای جهانی برخوردار است.

سوئیس
سوئیس

3 ) مکزیک

اگر به دنبال یک زندگی سرشار از عشق به همراه رفاه و آرامش هستید بدون شک باید به #مکزیک مهاجرت کنید.

مکزیک کشوری در آمریکای شمالی که در جایگاه سوم از محبوب ترین مقاصد مهاجرت در دنیا شناخته شده است و این عنوان را مدیون سطح بالای کیفیت زندگی ، پایین بودن جرم جنایت و شادی مردمانش است ؛ به طوری به آن لقب یکی از کشورهای شاد دنیا را داده اند. این جو شادی که در کشور حاکم است سبب می شود تا مهاجران مکزیک احساس غربت نکنند.

اگر به همراه همسرتان به هر دلیل ، از جایی که الان هستید راضی نیستید و می خواهید زندگی آرام را در کنار مردمانی شاد ، با عشق داشته باشید شاید مکزیک آن جایی است که به دنبالش می گردید.

مکزیک
مکزیک

2 ) لوکزامبورگ

#لوکزامبورگ یک کشور کوچک اروپایی که چیزی در حدود 40 درصد از جمعیت اش را مهاجران تشکیل می دهند و باعث شده اند تا این مقصد چهره ای بین المللی به خود بگیرد .

همین نگاه اجمالی به آمار و ارقام نشان می دهد که این جا یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجران است . دلیل این محبوبیت هم این است که کیفیت زندگی در این کشور در حد بسیار مطلوبی است . همچنین فرصت های شغلی فراوانی منتظرتان هستند تا از شما یک حرفه ای بسازند و آینده تان را تامین کنند.

زیر ساخت های بخش حمل و نقل عمومی ، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و کیفیت بخش سلامت نیز درحد رضایت بخشی است.

شاید این دلایل کافی باشد تا لوکزامبورگ در رتبه ی دوم از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت باشد.

لوکزامبورگ
لوکزامبورگ

1 ) اکوادور

و اما محبوب ترین و مهاجرپذیر ترین مقصد در دنیا ، #اکوادور ، کشوری در آمریکای جنوبی است.

شاید رویایی ترین و بهترین مکان برای ساخت یک زندگی آرام و آینده ای روشن باشد.

وضعیت اقتصادی در اکوارد در بهترین شرایط ممکن است و می توان نشانه هایی از این مطلوبیت را در سطح کیفی زندگی مردم دید ؛ به عنوان مثال در این کشور می توان به راحتی و با هزینه ای معقول صاحب خانه ای خوب شوید.

طبق بررسی هایی که انجام شده است عده ای معتقدند که تنها نکته ی منفی در مهاجرت به اکوادور این است که باید به زبان اسپانیایی صحبت کرد و برخی این کار را سخت و دشوار می دانند در حالی که گروهی دیگر می گویند ، در کنار این همه مزیت و نکات مثبت ، یادگیری زبان اسپانیایی شاید خیلی هم سخت نباشد.

شهروندان اکوادور ، مردمانی شاد هستند و همین فاکتورها و دلایل کافی است تا کسانی که به این کشور مهاجرت می کنند ، این جا را به طور قطع برای ادامه ی زندگی و رشد کودکانشان انتخاب کنند.

اکوادور
اکوادور

سخن آخر

فکر کنید که یک مهاجر هستید و باید یکی از این 10 مقصد را انتخاب کنید. شما کجا برای ادامه ی زندگی به کجا می روید ؟

کدام یک از این مقاصد آن چیزی است که می تواند زندگی شما را روشن تر و آرام تر کند ؟

یا اگر تجربه ای از مهاجرت به هر یک از این مقاصد یا هر کشور دیگری دارید را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه ها : 6
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....