تهران در شب

میراث فرهنگی از اهمیت زیادی برخوردار هستند و نگهداری و حفاظت از آن ها خود فرهنگی خاص دارد . در این راستا در تاریخ 26 تا 29 فروردین سال 95 در تهران در روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی برنامه های ویژه ای در سطح شهر انجام خواهد گرفت . 

در این رابطه رجبعلی خسروآبادی گفت : در این روز جهانی برنامه های ویژه ای برای برای همه ی شهروندان تدارک دیده شده و هدف از برگزاری این مراسم ها افزایش حساسیت جامعه در حفظ و صیانت از #میراث فرهنگی می باشد . یکی از کار هایی که در این راستا و در روز 29 فروردین انجام خواهد گرفت برگزاری تور هایی است که در عصر سری به بافت های تاریخی شهر تهران می زنند . 

در ادامه می افزاید : مردمی که نسبت به تاریخ و فرهنگ خود آگاه باشند هیچگاه دست به تخریب و آسیب زدن به آن نمی زنند و در حفظ آن ها خواهند کوشید . مردم باید با میراث فرهنگی شهر خود آشنا شوند تا هویت یک تهرانی در آن ها جای بگیرد . این گونه می توان انتظار داشت که در آینده دیگر شاهد تخریب مکان ها و بافت های #تاریخی شهر تهران نباشیم . می توان گفت هر تهرانی می تواند یک میراث بان باشد . 

تهران
تهران در هوای ابری

خسرو آبادی در ادامه می گوید : فرهنگ سازی را سریع ترین و کم هزینه ترین راه مقابله با از بین بردن آثار باستانی می توان در نظر گرفت . ما در این راه نیازمند حمایت نهادهای عمومی و تاثیر گذار جامعه از جمله شهرداری ها هستیم .

خسرو آبادی ، مدیر کل #میراث فرهنگی استان تهران در ادامه می گوید : اساتید برجسته ای در این روز در کنار مردم هستند تا به اتفاق یکدیگر بازدید های علمی و آموزشی را به عمل بیاورند . این بازدید ها شامل  اجرای تور آموزشی در محوطه تاریخی حسن آباد ری ،  بازدید از کاروانسرای کنارگرد ، یخچال کلین و آب انبار آراد را در بر می گیرد در روز 26 فروردین برگزار خواهد شد . 

خسرو آبادی از استقبال #گردشگران خارجی و داخلی در کاخ گلستان را از دیگر برنامه های این روز عنوان کرد . این برنامه با حضور دانشجویان مدیریت جهانگردی پردیس تحصیلات تکمیلی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار خواهد شد . 

در این مراسم همچنین از پوستر همایش " گردشگری و صلح در آینه میراث جهانی " که در اردیبهشت ماه سال95 و در هفته میراث فرهنگی با مشارکت پردیس تحصیلات تکمیلی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می شود رونمایی خواهد شد و به نمایش در خواهد امد . 

برج طغرل در ری
تهران

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید …

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....