به نقل از خبرگزاری میراث فرهنگی، اولین جلسه شورای‌ عالی هواپیمایی در سال 95 به ریاست عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی با حضور علی عابدزاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، فرهاد پرورش مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی و سایر اعضای این شورا برگزار شد .

 در این جلسه عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به مهم بودن دسترسی به اینترنت در فرودگاه‌ ها اشاره کرد و گفت :

این موضوع مهمی است که باید نسبت به رفع این کمبود با در نظر گرفتن مسائل امنیتی فضای سایبری اقدام شود .

 وزیر راه و شهرسازی خواستار پیگیری دسترسی مسافران به اینترنت در فرودگاه‌ ها و همچنین در داخل هواپیما هنگام پروازهای داخلی شد.

 آخوندی همچنین به موضوع دسترسی مسافران به نشریات و روزنامه‌ها در فرودگاه‌ها به ویژه ‌فرودگاه‌های امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود :

این سوال مطرح است که چرا حتی یک کیوسک فروش روزنامه در فرودگاه بین‌المللی کشور وجود ندارد. ضرورت دارد این موضوع نیز در دستور کار قرار گیرد.

 وزیر راه و شهرسازی در رابطه با فضای داخلی ترمینال مسافری فرودگا‌ه‌ ها به ویژه فرودگاه‌های پرتردد اظهار کرد :

فضای داخلی ترمینال باید در اختیار مسافران باشد بنابراین دفاتر اداری نمایندگی برخی ایرلاین‌ها در فضای ترمینال وجود داشته باشد و در صورت امکان بقیه از داخل ترمینال خارج شود.

 وزیر راه و شهرسازی در بخشی از این جلسه با بیان اینکه از نظر اقتصادی، سیاسی و ترانزیت باید برای برقرای پروازهای مستقیم با کشورهای آسیای میانه مانند قرقیزستان، ترکمنستان و تاجیکستان برنامه‌ریزی شود افزود:

قاعدتا ممکن است در ماه‌های اول این پروازها برای ایرلاین‌ها اقتصادی نباشد اما با گذر زمان و جذب بازار می‌توان راه‌اندازی این پروازها را اقتصادی کرد.

 آخوندی در دامه گفت :

حتی آمادگی داریم برای برقراری پروازهای مستقیم با کشورهایی که توجیه اقتصادی برای ایرلاین ندارد برای چندماه ابتدایی فعالیت آنها سیاست‌های تشویقی اعمال کنیم.

فرودگاه بین المللی امام خمینی

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

دیدگاه ها : 1
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....