چندی پیش خبری منتشر شد مبنی بر این که به زودی روادید بین ایران و ارمنستان لغو خواهد شد : از 6 ماه دیگر بدون ویزا به ارمنستان سفر کنید

این خبر به مرحله اجرا رسید و ایران و ارمنستان از اجرای توافقی خبر دادند که طی آن مسافران هر دو کشور می توانند بدون روادید به ایران و ارمنستان سفر کنند تا به این ترتیب زمینه برای افزایش مسافران ، تردد آسان بازرگانان ، ارتقای سطح روابط اقتصادی و سرمایه گذاری و افزایش رونق گردشگری هر دو کشور حاصل شود.

در گزارشی که ایرنا در این باره تهیه کرده است سفارت ایران در ارمنستان این خبر را این گونه اعلام کرد :

با توجه به اجرایی شدن یادداشت تفاهم بین تهران و ایروان، از این پس شهروندان ایرانی و ارمنستانی برای سفر به کشور مقابل نیاز به روادید ندارند.

معاون اول رئیس جمهوری ، اسحاق جهانگیری در تاریخ 5 مرداد 95 طی ابلاغیه ای مصوبه هیات وزیران مبنی بر مجاز شدن برقراری مقررات لغو روادید بین ایران و ارمنستان به شرط عمل متقابل را  اعلام کرد.

در گزارشی که پایگاه اطلاع رسانی دولت در این باره تهیه کرده است ، با تصمیم هیات وزیران، برقراری مقررات لغو روادید بین ایران و ارمنستان به شرط عمل متقابل مجاز شده بود.
در این مصوبه آمده است :

برقراری مقررات لغو روادید برای دارندگان گذرنامه های سیاسی، خدمت، عادی و مدارک مسافرتی بازگشت (برگ عبور) بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری ارمنستان به شرط عمل متقابل مجاز است.

110

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....