این بار در مشاهیر گردشگری با جیمی آنجل سیاح و خلبان آمریکایی آشنا خواهیم شد. 

دلیل شهرت

جیمی را باید یکی از مکتشفین بزرگ قرن پیش دانست! اکتشاف او علمی نبود اما خاص بودن آن باعث شهرت وی در سطح جهان شده است.

 کشف بلندترین آبشار جهان

او به صورت کاملا اتفاقی هنگامی که در ونزوئلا پی سنگ های قیمتی بود، در منطقه نزدیک به آبشار فرود آمد و اما به دلیل وضعیت بد مکان فرود (گل و لایی بودن) دیگر نتواست پرواز کند. جیمی به همراه همسرش در منطقه ای دورافتاده قرار داشتند که پس از تحمل سختی های بسیار 11 روز بعد نجات یافتند اما افتخار بزرگی برای کشف این آبشار نصیب او گشت و به افتخار او نام این آبشار انجل گذاشته شد.

سفر کارناوال به آبشار آنجل را از دست ندهید : آبشار آنجل | بلندترین آبشار دنیا

تولد

جیمی در نخستین روز آگوست سال 1899 در ایالت میسوری آمریکا به دنیا آمد.

زندگی

با اینکه او شهروند ایالات متحده آمریکا بود، بخش زیادی از 57 سال زندگی خود را در پی ماجراجویی خارج از آمریکا گذراند. او یک خلبان بسیار با استعداد بوده و علاقه زیادی به آمریکای مرکزی و جنوبی و اللخصوص کشور ونزوئلا داشت. جیمی در جنگ جهانی اول شرکت کرد و پس از آن به عنوان یک خلبان غیر نظامی به فعالیت پرداخت.

از سال 1920 سفرهای خود به خارج از مرزهای آمریکا و به سمت مکان های دست نخورده و بکر را آغاز کرد و توانست در دهه های 30 و 40 به عنوان جستجوگر در شرکت های منابع طبیعی که به دنبال طلا، الماس و سنگ های قیمتی بودند، مشغول به کار شود.

سفرهای او به نقاط بکر ادامه داشت. تا اینکه در یکی از همین سفرها وی توانست آبشار غول پیکر آنجل را کشف کند.

مرگ

در یکی از سفرهایش در هنگام فرود بر اثر نقص فنی هواپیما به سر او ضربه شدیدی وارد شد، مدت کمی پس این حادثه وی دچار سکته قلبی شده و 8 ماه آخر زندگی خود را در بستر بیماری  گذراند. جیمی 8 دسامبر 1956 در شهر پاناما چشم از جهان گشود و به خواست خود خاکستر بقایای سوزانده شده اش را بر فراز آبشار آنجل رها کردند.

جیمی آنجل

نقاشی از لحظه کشف آبشار توسط جیمی آنجل

جیمی آنجل

آبشار غول پیکر انجل

جیمی آنجل

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....