به نقل از خبرگزاری میراث فرهنگی – حمل و نقل - عباس آخوندی دوشنبه 24 اسفند 1394 در حاشیه نشست جمع‌بندی عملکرد سالانه سازمان بنادر و دریانوردی گفت: امروز عملکرد سال 1394 و برنامه‌های سال 1395 سازمان بنادر و دریانوردی مرور شد. اقدامات خوبی در سال جاری صورت گرفت به طوری‌که دولت حدود 500 میلیارد تومان در بنادر کشور سرمایه‌گذاری جدید کرد و بخش خصوصی نیز به میزان 2700 میلیارد تومان در بنادر کشور سرمایه گذاری کرد.

وی بنادر ایران را جزو فعال‌ترین سایت‌های اقتصادی کشور خواند و افزود: موفق شدیم 400 میلیون دلار از تسهیلات صندوق توسعه ملی برای توسعه بنادر کشور استفاده کنیم و با توجه به تاکیداتی که در توسعه سواحل مکران وجود دارد ساخت بندر چابهار با سرعت زیادی در حال انجام است که امیدواریم سال آینده ظرفیت تخلیه و بارگیری 2.5 میلیون تنی این بندر به 8.5 میلیون تن افزایش پیدا کند.

آخوندی با اشاره به دو توافق انجام شده با هندی‌ها برای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار گفت: حجم یکی از این سرمایه‌گذاری‌ها 85 میلیون دلار و میزان سرمایه‌گذاری دیگر 150 میلیون دلار است. امیدواریم با اتفاقاتی که رخ می‌دهد بنادر ایران به تدریج وارد صحنه رقابت بین‌المللی شوند.

وزیر راه و شهرسازی درباره برنامه خدمات‌دهی به مسافران نوروزی گفت: 111 شناور با ظرفیتی حدود 7 هزار و 500 صندلی آماده ارائه خدمت به مسافران نوروزی هستند. برای اولین از چهابهار به عمان کشتی مسافری راه‌اندازی شد و بنادر شمال و جنوب کشور در بخش مسافری این آمادگی را برای خدمات رسانی دارند.

وی ادامه داد: برآورد آن است که امسال حدود 18 میلیون نفر مسافر دریایی داشته باشیم که بخش عمده مسافران در نوروز جابه‌جا می‌شوند.

راه‌اندازی نخستین کشتی مسافری چابهار - عمان

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید …..

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....