در دنیای امروز اغلب کلمات " لوکس" و " کم‌خرج" را در مقابل هم در نظر می‌گیرند و با این حساب داشتن سفری #لوکس با هزینه مناسب، بسیار دور از ذهن و غیرممکن دانسته می‌شود. اما حقیقت آن است که روز به روز تمایل قشر متوسط مردم برای درج سفری لوکس در میان خاطراتشان بیش تر و بیش تر می‌شود. 

از طرفی هم نمی توان با نادیده گرفتن هزینه های یک سفر لوکس ، بی گدار به آب زد.

اگر تا به حال به اقامتی فوق العاده در هتلی مجلل و 5 ستاره در کنار دریا فکر کرده‌اید و یا تخیل گردشی لوکس و شهری را در ذهن‌تان پرورانده‌اید، حتما می‌دانید که داشتن سفری مجلل آن‌قدرها هم آسان نیست! 

پس اگر قصد زدن بانک یا ورشکست کردن خودتان را ندارید و رویای سفر لوکس هم دست از سرتان بر نمی‌دارد، بسیار خوب!

با کارناوال به سفری لوکس و به صرفه پا بگذارید. 

سفر لوکس
photo by Guner Gulyesil

1 ) پروازهایی مقتصدانه

این روزها تعداد بیش تری از خطوط هوایی مقرون به صرفه را می‌بینیم که شما را با قیمت مناسب‌تری به مقصدتان می‌رسانند.

بسیاری در هنگام برنامه ریزی برای یک تعطیلات باشکوه و تمام عیار، هتل و پروازها را با هم و به صورت یک جا رزرو می‌کنند که در این فرآیند، پروازها یکسره و با قیمت خیلی بیشتری انتخاب می‌شوند.

در واقع شما می‌توانید به جای سپردن این کار به آژانس‌های مسافرتی، خودتان دست به کار شوید و بلیت‌های سفر را جداگانه و از خطوط هوایی ارزان تر تهیه کنید. با این روش می توانید از هزینه های خود کم کنید. گرچه ابتدای سفرتان آن قدرها هم که باید باشکوه طی نمی‌شود، اما در مقابل پول ذخیره شده را می‌توانید در مقصد و به هنگام انتخاب هتلی مجلل تر صرف کنید. 

سفر لوکس

2 ) طرح پرداخت اقساطی

اگر بخواهید تمام هزینه سفر بخصوص سفری لوکس را یک‌جا پرداخت کنید، مبلغ بسیار زیادی در انتظار شماست. به همین دلیل امروزه آژانس‌های مسافرتی زیادی هستند که امکان پرداخت اقساطی هزینه سفر را به مسافران می‌دهند. در این روش پرداخت هزینه کل سفر در یک مدت چند ماهه تقسیم می‌شود و در نتیجه بسیاری به راحتی از عهده هزینه‌های سفری گران‌قیمت برخواهند آمد. 

اگر به هیچ وجه میل ندارید به سبب کاهش هزینه‌ها، از بخشی از خدمات سفر مجلل تان چشم بپوشید؛ به دنبال آژانس‌هایی باشید که پس از ساخت سپرده‌ای کوچک، امکان پرداخت ماهیانه هزینه‌های سفر را دارید. 

سفر لوکس

3 ) تخفیف و حراج

آدرس سایت‌های آژانس‌های مسافرتی و خطوط هوایی را در سیستم شخصی تان ذخیره کنید و از آن چشم برندارید. بررسی منظم این سایت‌ها به شما کمک می‌کند تا از حراج‌ها و تخفیف‌های قابل توجه تورها و خدمات آژانس‌ها خبردار شوید و همچنین فرصت مقایسه قیمت‌ها و شرایط متفاوت را برای شما ایجاد می‌کند. هر از چندگاهی هتل‌ها نیز برای پر کردن اتاق‌های خود، قیمت‌ها را تا حدی کاهش می‌دهند و این بهترین زمان است تا اقامتی مجلل را برای خود رقم بزنید. 

البته به خاطر بسپارید که تخفیف‌های آخر وقت، به ندرت و با فواصل زیاد رخ می‌دهند. اگر به دنبال قیمت مناسبی برای سفر خود هستید، برای به دست آوردن تخفیف‌ها و کاهش فصلی قیمت از کنترل کردن آژانس‌های مسافرتی فراموش نکنید.

درست پس از تعطیلات عید، اواخر بهار و اوایل فصل پاییز بهترین زمان‌ها برای یک مسافرت لوکس داخلی؛ و اوایل بهار و تابستان و اندکی پس از تعطیلات کریسمس زمان مناسبی برای سفرهای لوکس خارجیست. 

سفر لوکس

سخن آخر

راه‌کارهای بالا را خواندید؟

شما جزء کدام دسته اید؟ آرزوی سفر لوکس شما را به وجد می‌آورد؟ تا به حال سفر لوکس مقرون به صرفه‌ای را تجربه کرده اید؟

به نظرتان می شود راه کارهایی را به این مجموعه اضافه کرد ؟ 

نظرات و پیشنهادات خود را  با ما در میان بگذارید. 

 

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....