به گزارش ایسنا،‌ گروهی از کشورها که بیشترین ضرر را در عرصه گردشگری به دلیل خروج بریتانیا از اتحادیه متحمل می‌شوند، عبارت اند از مالت و قبرس دو مقصد گردشگری مدیترانه‌ای و ایرلند همسایه کناری انگلیس خواهند بود.

لهستان و لیتوانی که در چند سال اخیر بسیاری از اتباع آن ها در جستجوی کار به بریتانیا سفر کرده‌اند هم دو کشور دیگری به حساب می آیند که با ضرر احتمالی تجاری و گردشگری ناشی از تصمیم بریتانیایی‌ها رو به رو خواهند شد .

تمامی این کشورها وابستگی زیادی از لحاظ تجارت و گردشگری به بریتانیا دارند و تجارت سالانه 500 میلیار دلاری بریتانیا با اتحادیه اروپا مهمترین موضوع قابل بحث در جدایی این کشور از اتحادیه اروپا به حساب می آید .

کشور ایرلند در صورت ایجاد هرگونه محدودیت برای سفر، ناشی از جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا با ضرر و زیان زیادی مواجه خواهد شد، زیرا در سال 2014 میلادی 14 درصد از تمامی هزینه گردشگران خارجی در ایرلند که به 900 میلیون یورو می‌رسید، از محل گردشگران انگلیسی به دست آمده است .

دو مقصد گردشگری دیگر که مدیترانه‌ای هستند شامل مالت و قبرس وابستگی حتی بیشتری به بریتانیا در حوزه گردشگری دارند، به طوری که به ترتیب 25 و 23 درصد از مجموع هزینه‌های گردشگران خارجی در این دو کشور کوچک نیز بواسطه حضور گردشگران بریتانیایی بدست می آید .

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....