تعداد زیادی از متصدیان و مجریان گردشگری ، برنامه هایی را به اجرا در می آورند که مسافران باید به امور معنوی (ماوراء طبیعی ) بپردازند و با فاصله گرفتن از دنیای مادی به مفهوم عمیق تری از زندگی دست یابند . این نوع سفر ها نوعی جدید از گردشگری را به وجود آورده است .

با کارناوال در بررسی گردشگری عصر نوین همراه باشید.

گردشگری عصر نوین

گردشگری عصر نوین چیست؟

با گذشت زمان و به وجود آمدن ابعاد تازه در زندگی ، صنعت گردشگری نیز دستخوش تغییراتی می شود . این تغییرات ، انواع تازه ای از گردشگری را به وجود می آورند و مفهوم سفر را در ابعادی دچار تحول می کنند . گردشگری عصر نوین در نتیجه ی همین تغییرات ایجاد شده و  شامل سفرهای خاصی می شود که با هدف فرهنگی ، بهداشت و تماشای مناظر بکر طبیعی انجام می گیرد .

 

گردشگری عصر نوین

مقاصد گردشگری نوین

کسانی که خود را جزئی از نهضت عصر نوین می دانند ، به اهمیت یادگیری مطالبی از فرهنگ های باستانی که شامل ورزش های روحی ، توجه به ماوراء الطبیعه ، انجام ورزش یوگا ، روی آوردن به غذاهای کاملا طبیعی و گیاه خواری می شود ، اعتقاد دارند . این دسته از مسافران که به سفرهای عصر نوین می روند به مکان های مقدس و باستانی که به عصر پیش از مسیحیت تعلق دارد ( مانند اتوان هنج ، ایستر ایسلندز و اهرام مصر ) روی می آورند .

غالبا این نوع سفر ها به گونه ای است که مردم به دیدن بناهای گذشته و تاریخی و اهکارهای معماری می روند . برای مثال اهرام مصر را منبعی الهام بخش و انرژی زا می دانند که خطوطی از انرژی را حول محور زمین به وجود می آورد.

شاخه ی دیگری از سفرهای عصر نوین به سلامت جسم می پردازد و افراد از طریق ورزش های فکری ، یوگا ، ماساژ و روی آوردن به گیاه خواری و رژیم های گوناگون در صدد حفظ سلامت خود بر می آیند . این افراد به نقاطی مانند سدونا و آریزونا در ایالات متحده امریکا ، بالی در اندونزی و دومینیکا در جزایر کارائیب می روند و با استفاده از ویژگی های طبیعی ، از نظر روحی ، انرژی کسب می کنند و سلامت خود را باز می یابند . مساله ی قابل توجه این است که کسب سلامت از راه های طبیعی موجب می شود که انسان از نظر روحی و فکری آرامش خاطر پیدا کند .

دانشنامه گردشگری

با #مفاهیم و دانش گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....