در این قسمت نگاهی خواهیم داشت به قدیمی ترین پارک ملی جهان در کشور ایالات متحده ی آمریکا.

پارک ملی یلو استون را می توان اولین و قدیمی ترین پارک ملی جهان دانست. در سال 1872 میلادی زمانی که این پارک ملی افتتاح شد رئیس جمهور وقت آمریکا، Ulysses S Grant بر این عقیده بود که یلو استون همیشه محلی خواهد بود برای تفریح و لذت بردن مردم از طبیعت این منطقه و این اتفاق نیز به وقوع پیوست تا جایی که امروزه تبدیل به یکی از محبوب ترین و پر بازدید ترین پارک های ملی  در جهان و آمریکا شده است.

یلو استون مساحتی برابر با 8,980 کیلومتر مربع دارد و بخش های بیشتر آن در ایالت وایومینگ قرار گرفته است.

از ویژگی های این پارک ملی باید به پوشش گیاهی و جانوری و همچنین طبیعت بکر و زیبایش اشاره کرد. جالب است که بدانید در ابتدا تنها در وایومینگ قرار داشته و با گذشت زمان بخش هایی از آن وارد ایالت های مونتانا و آیداهو شده است.

از دیگر ویژگی هایش می توان به انرژی های زمین گرمایی آن و آبفشان هایش اشاره کرد که در جهان بی مانند هستند. دشت های وسیع، کوهستان، رودخانه های خروشان، دره هایی عمیق و جنگل هایی پوشیده از درخت، این پارک را تشکیل می دهند.

با سفر به این پارک ملی زیبا شما می توانید انواع حیوانات و گیاهان را در یک جا ببینید. مستند سازان و عکاسان زیادی سالانه برای به تصویر کشدن یلو استون به آن سفر می کنند تا لحظات شگفت انگیزش را به ثبت برسانند. در بسیاری از فیلم های سینمایی و تبلیغاتی ردپایی از این پارک ملی به چشم می خورد و این نشان دهنده ی محبوبیت یلو استون می باشد.

کارناوال به شما مطالعه ی مطلب یلواستون قدیمی ترین پارک ملی جهان را پیشنهاد می کند.

 

جدول اطلاعات گینس

 رکورد دار

پارک ملی یلواستون

 در چه مکانی

ایالات متحده ی امریکا، وایومینگ

 زمان

 1 ژانویه سال 1872

قدیمی ترین پارک ملی جهان
قدیمی ترین پارک ملی جهان

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....