دوندگان 30 کشور دنیا به همت یک شرکت گردشگری داخلی با مشارکت یک شرکت گردشگری هلندی گرد هم جمع شدند تا مسابقه ماراتن امنیت در #ایران را انعکاسی جهانی ببخشند .

در این ماراتن 200 دونده از کشورهای مختلف دنیا مثل : آلمان، اتریش، استرالیا، چین، دانمارک، مصر، فرانسه، مجارستان، یونان، ایران، ژاپن، ایتالیا، ایرلند، لبنان، لوکزامبورگ، هلند، ایسلند، پاکستان، لهستان، آفریقای جنوبی، سوئد، ترکیه، انگلیس و امارات شرکت کرده اند که قرار است فاصله ی بین دروازه #شیراز تا پرسپولیس را امروز شنبه (1395/01/21) طی کنند.

این مسابقه قرار است به صورت تفریحی و استقامتی برگزار شود ماراتنی که به منظور یادآوری نبرد ماراتن #داریوش در زمان تسخیر یونان بوده است .

هدف از برگزاری مسابقه وحدت و صلح مردمان مختلف جهان است که حدود 100 تن از آن ها از قاره های مختلف دنیا مثل #آسیا ، #اروپا و #آفریقا هستند که قرار است که با فرهنگ ، تاریخ ، غذای ایرانی و ... آشنا شوند.

با توجه به برنامه ریزی 6 ماه در خارج از کشور پیش بینی می شد حدود 400 نفر شرکت کننده در این برنامه حضور داشته باشند که با توجه به صادر نشدن روادید ، محدودیت بانوان ، و آن هایی که تمایل داشتند با همسرانشان حضور پیدا کنند این تعداد به 200 نفر رسیده است .

این مسابقه طبق استاندارد های جهانی برگزار می شود که مسیر مسابقه با حفظ حریم نسبت به بناهای #تاریخی ، مسیری تاریخی محسوب می شود . مسافت ایم مسابقه در حدود 42 کیلومتر و 190 متر می باشد که در جاده و شهر برگزار می شود .

مراسم اهدای جوایز هم نزدیک #کاخ کوروش برگزار می شود .

البته شرکت ایرانی عقیده دارد ادامه این مسابقات در سال های آینده به پیگیری فدراسیون دو ومیدانی کشور بر می گردد ، و این شرکت قول مساعد برای همکاری با فدراسیون را  در این زمینه داده است .

تخت جمشید میزبان ماراتن امنیت ایران

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید …..

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....