در دنیای امروز گردشگری و #سفر تبدیل به صنعتی بزرگ و جهانی شده و بسیاری از کشورها می کوشند تا سهمی بزرگ را در صنعت گردشگری از آن خود کنند . در این راه سختی و مشکلات زیادی وجود دارد . این موضوعات می توانند داخلی باشند و یا خارجی . کشوری می تواند حرفی برای گفتن در این صنعت عظیم داشته باشد که با برنامه ریزی درست و صرف هزینه ها در راستای تحقق شکوفایی در گردشگری به سمت جلو و آینده حرکت کند . 

کشورهایی که شاید در دنیا کمتر شناخته شده باشند و یا از لحاظ سفر گردشگران در رتبه ی پایینی قرار دارند در چند سال اخیر شرایط بهتری پیدا کرده اند و روز به روز شاهد رشد آن ها در دنیای گردشگری هستیم . 

با کارناوال همراه باشید تا با 10 کشوری که شایسته ی حضور بیشتر گردشگران هستند آشنا شویم . 

قسمت اول را باهم می خوانیم . 

SWG0

1) ارمنستان

این کشور نسبتا کوچک و زیبا را همه ی ما به خوبی می شناسیم . ایرانی ها هرسال سفرهای زیادی را به این کشور انجام می دهند و #ارمنستان را دوست دارند. این کشور جاذبه های گردشگری زیادی دارد از تاریخی گرفته تا طبیعی .

ارمنستان را می توان برای سفرهای خانوادگی مناسب دانست و همینطور کسانی که علاقه مند به گردشگری طبیعی و کشاورزی هستند می توانند از سفر خود لذت ببرند . گرد شگران کوله گرد نیز مقصد خود را ارمنستان قرار می دهند و جالب است بدانید که از این انتخاب خود در پایان سفر راضی نیز هستند . 

چرا اکنون باید به ارمنستان سفر کرد ؟

کلیساهای زیبا و تاریخی این کشور که چندین قرن سن دارند یکی از جذابیت های ارمنستان به حساب می آیند . بیشتر افراد نمی دانند که ارمنستان زمانی مرکز دین مسیحیت بوده است یعنی 301 سال بعد از میلاد .

از دیگر جذابیت های ارمنستان می توان به khachkars (stone graves) of Sanahin stand که از قدیمی ترین تمدن های بشری به حساب می آیند . طبیعت زیبای ارمنستان نیز فوق العاده می باشد . دشت ها دره های زیبایی را در خود جای داده است . 

به یاد داشته باشید ارمنستان بسیار زیبا است و شما باید از تمامی نقاط آن دیدن کنید . 

ارمنستان
ارمنستان
ارمنستان

2) نیکاراگوئه

از این کشور این گونه برداشت می شود که مرکز خلافکاران و باندهای تبهکاری می باشد . با توجه به موقعیت جغرافیایی #نیکاراگوئه انتظار بیشتری هم نمی تون داشت ولی حقیقت چیز دیگری می باشد . در میان کشورهای منطقه ی مرکزی آمریکا نیکاراگوئه از امن ترین ها می باشد . 

نمی توان گفت این کشور عاری از هرگونه اعمال افراد خلافکار است و به همین دلیل می توان گفت که مقصد مناسبی است برای کسانی که می خواهند با فرهنگ مردم این منطقه بیشتر آشنا شوند . 

چرا اکنون باید به نیکاراگوئه سفر کرد ؟

سواحل این کشور شگفت انگیز هستند . طبیعت و پارک هایی که در این کشور مقاصد مناسبی برای دوستاداران طبیعت می باشد . 

نیکاراگوئه
نیکاراگوئه
نیکاراگوئه

3) نپال

کاتماندو و #نپال برای کسانی که به دنبال ماجراجویی هستند گزینه های مناسبی می باشند . در سال 2015 زمین لرزه ای 8 هزار نفر را کشت و مبلغی برابر با 10 بیلیون دلار را صرف برطرف کردن خرابی ها کردند . مکان های تاریخی که برای قرن 10 بودند بطور کامل نابود شدند .

بعد از گذشت 1 سال شرایط این کشور به گونه ای دیگری است . 

اماکنی که آسیب دیده بودند و یا نابود شده بودند بار دیگر به مانند روزهای قبل از زمین لرزه برجای خود قرار گرفته اند . گردشگران حالا می توانند به این کشور سفر کنند و از جاذبه های آن لذت ببرند . 

نپال بیشتر برای افرادی مناسب است که در سفر به جاب راحتی به دنبال هیجان و لذت بردن هستند . از این رو مقصدی مناسب برای کوله گردها می باشد .

 چرا اکنون باید به نپال سفر کرد ؟

بعد از وقوع زمین لرزه شاید بسیاری تصور کردند که این کشور دیگر مانند گذشته نمی شود ولی زمان چیز دیگری را ثابت کرد .

مردمان در غم از دست دادن نزدیکان و دوستان خود امید را از دست ندادند و بار دیگر به زندگی بازگشتند . برای همین زمان مناسبی است تا با سفر به نپال به صنعت گردشگری و مردمانش کمک کرد . 

نپال
نپال
نپال

4) ایران

نوبت به کشور ما #ایران رسید که سرزمین خودمان است و بس . همه ی ما به خوبی می دانیم که کشورمان به چه اندازه جاذبه های گردشگری دارد ولی به دلایلی مشخص از تمام ظرفیت آن استفاده نمی شود . راه حل چیست ؟ تامین زیر ساخت ها و تعیین اهداف بلند مدت و سپس حرکت به سمت آن ها . 

بعد از توافق هسته ای درهای تازه ای به روی ایران گشوده شد و گردشگران راه خود را به سوی ایران یافتند . 

با توجه به ظرفیت ایران باید با برنامه ریزی و صرف هزینه ها در قسمت های مختلف صنعت گردشگری کشور خود را متحول کنیم . 

 چرا گردشگران به ایران باید سفر کنند ؟

هر کجای ایران را که نگاه کنیم زیبایی می بینیم و مکان هایی که می توانند برای گردشگران جذاب باشند . ما باید از این ظرفیت ها استفاده کنیم تا بتوانیم در صنعت گردشگری در سطح جهانی برای خود مرتبه ای بالا دست و پا کنیم . 

ایران
ایران
ایران

5) جمهوری کوزوو

زمان سفر به جدیدترین کشور #اروپا فرا رسیده است . این کشور در سال 2008 به آزادی رسید . این منطقه در طول تاریخ محلی برای درگیری صرب ها و آلبانی های کوزوو بوده است . 

این کشور تقریبا 10 سال را زیر نظر UN سپری کرد و امروزه خود کشوری مستقل به حساب می آید . کسانی که به #جمهوری کوزوو سفر می کنند تجربه ای آمیخته از ماجراجویی و لذت بردن از فرهنگ و طبیعت این کشور را خواهند داشت . سفر در جاده های کوهستانی و لذت بردن از مناظر اطراف تجربه ای فوق العاده برای گردشگران خواهد بود . 

چرا باید که جمهوری کوزوو سفر کرد ؟

شاید درباره ی کافه های این کشور شنیده باشید و یا حتی غذاهای این منطقه . همین ها دلیلی هستند برای سفر به این کشور . شهرهای قدیمی این کشور پر هستند از بناهایی تاریخی  . اگر علاقه مند به دانستن و لمس کردن دوران جنگ این منطقه هستید به موزه ها سفر کنید و حال و اوضاع قدیم جمهوری کوزوو را ببینید . 

به طبیعت این کشور حتما سری بزنید و لذت ببرید . 

جمهوری کوزوو
جمهوری کوزوو
جمهوری کوزوو

سخن اخر

در این مطلب قسمت اول را مطالعه کردیم و بزودی قسمت آخر ، دوم آن را نیز برای مطالعه قرار خواهیم داد . 

نظر شما درباره ی این کشور ها چیست ؟

دیدگاه خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید . 

دیدگاه ها : 1
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....