طبق بررسی های انجام شده توسط Warwick Business School پاک ترین و آلودهترین خطوط هوایی دنیا از نظر انتشار کربن در هوا اعلام شد ؛

فنلاندایر، پاک‌ترین؛ آمریکن ایرلاین آلوده‌ترین


این تحقیقات که در یک دوره هفت ساله طوت گرفته است ، نشان می دهد که خطوط هوایی فنلاند پاک ترین و آمریکن ایر لاین آلوده ساز ترین خطوط هوایی جهان هستند.

همچنین نتایج این تحقیقات نشان می دهد که پس از فنلاند ایر ، خطوط هوایی TAP متعلق به پرتقال و نیز خطوط هوایی ویرجین استرالیا به ترتیب در لیست پاک‌ترین خطوط هوایی جهان با کمترین میزان انتشار گاز دی اکسید کربن به ترتیب رتبه دار هستند .

این در حالی است که سه شرکت برتر خطوط هوایی آمریکا یعنی آمریکن ایرلاینز و نیز دلتا ایرلاینز و نیز یونایتد ایرلاینز به ترتیب در لیست بدترین‌ها و آلوده سازترین‌های  این صنعت ربته دار هستند.

یکی از محققان Warwick Business School با نام دکتر «فردریک دالمن » در مورد همین رده بندی می گوید :

«عملکرد خطوط هوایی فنلاند به دلیل استفاده از نوع هواپیما و نو بودن آنها و نیزمسیرهای هوایی که درآن‌ها فعالیت دارد، کمترین میزان آلودگی را منتشر می‌کند. بعلاوه از نظر مدیریت کاهش انتشار مواد آلاینده درمدت زمان مورد نظرنیز احتمالا از جمله پیشرفته ترین ومدرن‌ترین خطوط هوایی جهان است. »

جالب است این را بدانید که فنلاند درکنار سوئد و نروژ از جمله کشورهایی است که از نظر شاخص‌های زیست محیطی و الویت به مقررات و چارچوب‌های طبیعت محور درفعالیت‌های صنعتی طی سالهای اخیر درردیف نخست برترین‌های جهانی جای داشته است.

پاکترین و آلوده ترین خطوط هوایی دنیا

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....