طی یک اقدام ناشیانه #میراث فرهنگی استان فارس محصول درخت های بهار نارنج در در دو #آرامگاه سعدیه و حافظیه را اجاره داد و در حال حاضر خریداران این محصول ها در حال برداشت از این درخت ها هستند ، آن ها درخت ها را می تکانند . 

دیگر از بوی بهار نارنج ها که بازدیدکنندگان را غرق در زیبایی و حس خوب می کرد با این اقدام خبری نخواهد بود . 

روز ها می گذرد و به اول اردیبهشت ، روز سعدی نزدیک می شویم و قطعا واکنش ها نسبت به این عمل بیشتر خواهد شد . 

البته مسئولان میراث فرهنگی #استان فارس این خبر و واقعه را تکذیب می کنند و در رابطه با این موضوع به خبرنگزاری ایسنا توضیحاتی را داده اند . مصیب امیری ، مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس این موضوع را رد کرده است و گفته : ما به هیچ عنوان محصولات بهار نارنج را نمیفروشیم . ناراحت کننده است که در برخی موارد افرادی هستند که چیزی را می بینند و برداشت های شخصی خود را آن طور که می پسندند بروز می دهند . 

در ادامه امیری افزود : ما چیزی را نفروخته ایم و نخواهیم فروخت . اکنون فقط بهار نارنج های قدیمی را از درختان جدا می کنیم تا با رسیدن فصل بهار درخت ها بتوانند دوباره شکوفه کنند . 

او اضافه کرد که برای زیبایی سعدیه و حافظیه بهار نارنج های قدیمی را تا آخر فروردین ماه بر روی درختان نگه می داریم . پس از پایان ایام نوروز افرادی مسئولیت چیدن بهار نارنج قدیمی را بر عهده می گیرند و برخی از بهار نارنج ها خود به خود می ریزند . 

سعدیه
حافظیه
بهار نارنج
بهار نارنج

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....